АВТО-ПРАВО УКРАИНЫ

Вход | Регистрация | Стартовой | В Избранное | PDA
авто
ГЛАВНАЯ
Новые автомобили
» автосалоны » новости рынка
» каталог и цены » акции
» подбор авто » сравнение
Подержанные авто
» продать авто » автобазар
» битые авто » выкуп авто
Авто-инфо
» новости » авто-право
Выбираем Б/У авто
» каталог авто » сравнить авто
» тест-драйвы » отзывы об авто
Обслуживание
» тюнинг » фото тюнинга
» шины/диски » СТО
Развлечения
» анекдоты » авто-блог
Каталог Авто-сайтов
» авто-сайты » добавить сайт
Наши сайты о марках авто:

Acura
Alfa Romeo
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Dacia
Daewoo
Dodge
Fiat
Ford
Geely
Great Wall
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
KIA
Lancia
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo
ВАЗ
ГАЗ
ЗАЗ
УАЗ
АВТО-ПРАВО УКРАИНЫ  : :  Государственная регистрация транспортных

Версия для печати Отправить другуІНСТРУКЦІЯ про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС Украї

Про затвердження Інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України

Наказ Міністерства внутрішніх справ України
від 10 квітня 2002 року N 335

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
4 червня 2002 р. за N 472/6760

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. N 1388 "Про затвердження Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок" (із змінами та доповненнями) та з метою впорядкування роботи підрозділів Державтоінспекції МВС України з питань видачі реєстраційних документів і номерних знаків НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України (далі - Інструкція), що додається.

2. Начальникам ГУМВС України в АР Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі, начальникам територіальних органів внутрішніх справ:

2.1. Організувати вивчення Інструкції працівниками служб і підрозділів Державтоінспекції.

2.2. Включити до планів проведення занять зі службової підготовки працівників Державтоінспекції питання щодо порядку проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них, дотримання при цьому вимог чинного законодавства.

2.3. Для попередження легалізації викрадених транспортних засобів, виявлення фактів підробки ідентифікаційних номерів агрегатів, забезпечення контролю за внесенням обов'язкових платежів власниками транспортних засобів вжити невідкладних заходів забезпечення підрозділів Державтоінспекції спеціалізованими автоматизованими системами ідентифікації транспортних засобів - "АРМ-РОЗШУК" та організувати їх ефективне використання. 

2.4. Щороку проводити перевірку дотримання вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів та цього наказу працівниками реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції.

3. Ректорам навчальних закладів МВС України внести до програм підготовки і підвищення кваліфікації працівників Державтоінспекції необхідні зміни з урахуванням положень Інструкції.

4. Начальнику Господарського управління (Бакумов С. Ф.) МВС України забезпечити тиражування постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. N 1388 "Про затвердження Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок" (із змінами та доповненнями) та Інструкції з додатками в кількості 1500 примірників.

5. Уважати таким, що втратив чинність, наказ МВС України від 2 листопада 1994 р. N 599 "Про затвердження Інструкції про порядок обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та проведення перевірок в реєстраційно-екзаменаційних підрозділах Державтоінспекції МВС України", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14 квітня 1995 р. за N 109/645.

6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Державного секретаря генерал-лейтенанта міліції Варенка В. І. та начальника ГУДАІ МВС України (Міленіна О. Л.).

7. Наказ оголосити особовому складу органів і підрозділів внутрішніх справ.

 

Міністр
генерал-полковник міліції 

 
Ю. О. Смирнов 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва 

 
 
О. В. Кужель 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства внутрішніх справ України
від 10 квітня 2002 р. N 335

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
4 червня 2002 р. за N 472/6760


ІНСТРУКЦІЯ
про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України

1. Загальні положення

1.1. Інструкція про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України (далі - Інструкція) визначає процедуру приймання, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків, заповнення форм відповідної звітності реєстраційно-екзаменаційними підрозділами Державтоінспекції (далі - РЕП ДАІ) МВС України щодо державної реєстрації транспортних засобів (далі - ТЗ) відповідно до Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок (далі - Правила), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.98 N 1388 "Про затвердження Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок" (із змінами і доповненнями), та інших нормативно-правових актів, а також порядок здійснення перевірок діяльності РЕП ДАІ ГУМВС України в Автономній Республіці Крим (далі - АР Крим), м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі.

1.2. Ця Інструкція розроблена відповідно до Закону України "Про дорожній рух", Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 N 1306 "Про Правила дорожнього руху", Правил та інших нормативно-правових актів з питань забезпечення безпеки дорожнього руху.

1.3. Власники ТЗ зобов'язані зареєструвати їх протягом десяти діб після придбання або митного оформлення, чи тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що потребують внесення змін у реєстраційні документи, незалежно від їх технічного стану. Термін реєстрації може бути продовжено у разі неможливості власника транспортного засобу (хвороба, відрядження, інші поважні причини) вчасно її здійснити.

Забороняється експлуатація ТЗ, не зареєстрованих у підрозділах Державтоінспекції, або зареєстрованих ТЗ без реєстраційних документів, а також ТЗ, якщо вони не пройшли державного технічного огляду або не мають талона про його проходження, або з номерними знаками, які не відповідають вимогам державного стандарту, а також без номерних знаків.

1.4. Не приймаються до реєстрації ТЗ з правим розташуванням керма (за винятком ТЗ, які були придбані та зареєстровані в органах Державтоінспекції до набрання чинності Законом України "Про дорожній рух"). Допускається переобладнання таких ТЗ відповідно до чинного законодавства України.

1.5. Не приймаються до реєстрації ТЗ, зібрані (складені) із вузлів та агрегатів серійних ТЗ без дотримання вимог Закону України "Про дорожній рух". Виробництво (складання) ТЗ із складових частин і комплектуючих виробів, що ввозяться на територію України, здійснюється після їх перевірки на відповідність чинним стандартам або за наявності сертифіката, виданого уповноваженим на те Секретаріатом ЄЕК ООН Адміністративним органом із сертифікації дорожніх транспортних засобів.

1.6. Не приймаються до реєстрації ТЗ із знищеними, підробленими або фальсифікованими ідентифікаційними номерами вузлів та агрегатів. Забороняється без попереднього узгодження з Державтоінспекцією внесення змін в ідентифікаційні номери і номерні таблички кузова чи шасі (рами), двигуна ТЗ, а також їх знищення (перенесення, закріплення, відновлення тощо).

1.7. Не приймаються до реєстрації нові і такі, що були в користуванні, ТЗ, а також вузли, агрегати та частини до них, які ввезені на митну територію України суб'єктами підприємницької діяльності або фізичними особами без надання сертифіката відповідності або свідоцтва про визнання іноземного сертифіката, виданого відповідно до чинного законодавства.

1.8. На неповнолітніх ТЗ реєструються лише після досягнення ними 15-річного віку. В обліковій (реєстраційній) картці та книзі обліку зареєстрованих ТЗ цієї категорії зазначаються прізвище, ім'я та по батькові батьків неповнолітнього або його піклувальника і ставиться відмітка про заборону зняття ТЗ з обліку без їх дозволу та погодження з органами опіки і піклування.

1.9. Відповідно до пункту 7 Правил ТЗ, що належать іноземним громадянам та особам без громадянства, які їдуть в Україну на відпочинок за путівками чи на лікування, що підтверджується відповідними документами, тимчасовій реєстрації в підрозділах ДАІ на підтверджений Держмитслужбою термін не підлягають.

ТЗ, тимчасово ввезені нерезидентами на митну територію України для власного користування на термін, що перевищує два місяці, підлягають реєстрації в органах ДАІ. ТЗ, тимчасово ввезені під письмове зобов'язання про зворотне вивезення, не можуть бути передані у володіння або користування іншим особам.

2. Облік зареєстрованих транспортних засобів

2.1. Облік зареєстрованих ТЗ проводиться з використанням електронно-обчислювальної техніки (далі - ЕОМ), книг обліку та реєстраційних карток.

З реєстраційних карток формуються картотеки:

- у РЕП ДАІ - за серіями номерних знаків;

- у районних підрозділах ДАІ - в алфавітному порядку за назвами підприємств, установ, організацій, які є юридичними особами, та за прізвищами фізичних осіб - власників ТЗ;

- в управліннях (відділах) ДАІ ГУМВС України в АР Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі - за серіями номерних знаків.

Облік видачі свідоцтв про реєстрацію ТЗ та тимчасових реєстраційних талонів проводиться у відповідних книгах обліку за серіями та номерами в порядку їх зростання. Такі книги обліку можуть роздруковуватись за допомогою ЕОМ.

2.2. В управліннях (відділах) ДАІ ГУМВС України в АР Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі з відомостей про зареєстровані, перереєстровані та зняті з обліку ТЗ формуються бази даних автоматизованих інформаційних систем (далі - АІС) "Автомобіль".

2.3. Інформація АІС "Автомобіль" щодобово надсилається каналами електронної пошти до Науково-дослідного центру з безпеки дорожнього руху МВС України (далі - НДЦ БДР МВС України) для узагальнення і централізованого автоматизованого обліку АІС "Національний банк даних - "Автомобіль".

2.4. ТЗ, які ввозяться громадянами при переселенні на постійне місце проживання в Україну, підлягають тимчасовій реєстрації в органах ДАІ на термін до одного року з оформленням свідоцтва про реєстрацію ТЗ на право тимчасової експлуатації таких ТЗ з терміном дії на один рік без права їх відчуження або передачі у користування іншим особам, про що робиться відповідний запис у графі "Особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію ТЗ.

Відчуження таких ТЗ протягом року проводиться за умови сплати належних податків та зборів, передбачених для ввезення ТЗ з метою вільного використання.

Реєстраційні документи на право постійного користування та відчуження вказаних ТЗ можуть бути видані після фактичного проживання таких громадян - власників ТЗ на території України протягом року.

2.5. Матеріали, які стали підставою для проведення реєстраційних дій, зберігаються протягом 5 років, а книги обліку зареєстрованих ТЗ (реєстри) - 60 років.

3. Реєстрація транспортних засобів

Реєстрація ТЗ проводиться працівниками РЕП ДАІ відповідно до вимог пунктів 6, 8 - 18 та 23 - 33 Правил.

3.1. Посадовими особами РЕП ДАІ приймаються до розгляду письмові заяви власників ТЗ - фізичних або юридичних осіб, зразки яких наведено в додатках 1 і 2 до цієї Інструкції, щодо реєстрації, перереєстрації ТЗ, які можуть роздруковуватись за допомогою електронно-обчислювальної техніки. У заявах юридичних осіб обов'язково зазначаються прізвище, ім'я, по батькові (далі - П. І. Б.) особи, якій доручається провести оформлення ТЗ, та зразок її підпису, а на заяві ставиться підпис уповноваженої посадової особи (із зазначенням посади, П. І. Б.) та відбиток печатки юридичної особи. Реєстрація ТЗ здійснюється на підставі заяви власника, документів, що посвідчують його особу, правомірність придбання ТЗ, оцінку його вартості (для легкових автомобілів), відповідність конструкції ТЗ встановленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів.

При зверненні особи, уповноваженої в установленому порядку власником ТЗ здійснювати реєстрацію ТЗ, обов'язково подається примірник нотаріально посвідченого доручення.

3.2. Особа власника ТЗ або уповноваженої ним особи встановлюється на підставі паспорта громадянина України або іншого документа, що його замінює, для іноземців або осіб без громадянства - на підставі документів, визначених відповідно до законодавства.

3.3. Проводиться перевірка документів, які подаються до РЕП ДАІ для проведення реєстрації ТЗ (свідоцтво про реєстрацію ТЗ, технічний паспорт, документи про реєстрацію ТЗ, видані відповідними органами іноземної держави, відповідні документи Держмитслужби, довідки-рахунки, акти приймання-передачі ТЗ, договори купівлі-продажу, біржові угоди, інші документи, що підтверджують правомірність придбання ТЗ), за наявними базами даних АІС "Довідка-рахунок", "Митний документ", "Автомобіль", "Національний банк даних - "Автомобіль", "Документ", "АРМ-РОЗШУК". Результати проведеної перевірки відмічаються на заяві і підписуються уповноваженою посадовою особою РЕП ДАІ (із зазначенням П. І. Б., дати та часу проведення перевірки).

У разі відсутності технічної можливості перевірки дійсності документів або обґрунтованих підстав щодо їх підробки, до установ, організацій, які їх видали, у триденний термін надсилаються письмові запити або вказані документи направляються для проведення експертних досліджень експертами, які внесені до Реєстру атестованих судових експертів державних і підприємницьких структур та громадян Міністерства юстиції України та мають свідоцтво про право проведення даного виду експертних досліджень з відповідної експертної спеціальності. Матеріали про результати дослідження долучаються до реєстраційної справи.

3.4. Відповідно до Указу Президента України від 31.08.98 N 957 "Про невідкладні заходи щодо погашення заборгованості з виплати пенсій" при реєстрації легкових ТЗ згідно з Порядком сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.98 N 1740 "Про затвердження Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій", їх власникам необхідно сплатити збір на обов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі трьох відсотків вартості легкового автомобіля, визначеної відповідно до договорів купівлі-продажу, довідок-рахунків торговельних організацій, договорів міни, довідок органів митної служби, висновків (актів) експертної оцінки вартості автомобіля, інших документів, що підтверджують цю вартість. Оцінка вартості ТЗ здійснюється експертом (експертами) з досліджень автотранспорту, який має (мають) свідоцтво про право проведення даного виду експертних досліджень з відповідної експертної спеціальності, та іншими особами, що мають чинні кваліфікаційні документи з оцінки ТЗ.

3.5. Посадовою особою РЕП ДАІ перевіряється повнота і правильність внесення вартості плати за послуги, перелік яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2001 N 556 "Про затвердження переліку платних послуг, що надаються підрозділами Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ", у розмірах, визначених спільним наказом Міністерства внутрішніх справ, Міністерства фінансів та Міністерства економіки України від 16.07.2001 N 549/333/147 "Про затвердження розмірів плати за послуги, що надаються підрозділами Державної автомобільної інспекції МВС України, та Порядку її справляння", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20.07.2001 за N 612/5803, а також повнота та правильність відшкодування вартості спеціальної продукції.

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.97 N 341 "Про Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ" працівниками РЕП ДАІ здійснюється контроль за внесенням обов'язкових платежів власниками ТЗ, у тому числі податку з власників ТЗ, збору на обов'язкове пенсійне страхування.

На заяві ставиться відмітка із зазначенням номерів квитанцій про сплату вартості послуг, спеціальної продукції та обов'язкових платежів власників ТЗ, а квитанції долучаються до реєстраційної справи (крім квитанцій про сплату податку з власників ТЗ, які повертаються власнику).

3.6. За місцем реєстрації ТЗ працівником РЕП ДАІ та експертом (експертами) з досліджень автотранспорту, який має (мають) свідоцтво про право проведення даного виду експертних досліджень з відповідної експертної спеціальності і внесений (внесені) до Реєстру атестованих судових експертів державних і підприємницьких структур та громадян Міністерства юстиції України, проводиться огляд ТЗ. Огляд ТЗ може бути проведений посадовими особами РЕП ДАІ та відповідними експертами за місцезнаходженням ТЗ - у разі його технічної несправності.

3.6.1. У процесі огляду ТЗ здійснюється перевірка:

- технічного стану та обладнання ТЗ на відповідність вимогам стандартів, правил технічної експлуатації, інструкцій підприємств-виробників, Правил дорожнього руху;

- відповідності ідентифікаційних номерів вузлів і агрегатів записам у реєстраційних документах;

- ідентифікації ТЗ відповідно до наявної інформації АІС "АРМ-РОЗШУК" (визначення відповідності ідентифікаційних номерів вузлів і агрегатів марці, моделі, року випуску, об'єму двигуна тощо);

- справжності номерних знаків та їх відповідність вимогам ДСТУ 3650-97 "Дорожній транспорт. Знаки номерні для транспортних засобів. Загальні технічні умови";

- відповідності ТЗ оперативних служб вимогам ДСТУ 3849-99 "Кольорографічні схеми, розпізнавальні знаки, написи та спеціальні сигнали транспортних засобів оперативних і спеціальних служб";

- нанесення на зовнішні поверхні транспортних засобів зображень чи написів, не передбачених підприємством-виробником.

Результати огляду відмічаються на заяві та підписуються уповноваженою посадовою особою РЕП ДАІ та експертом (із зазначенням П. І. Б. і дати проведення огляду).

3.6.2. У процесі огляду ТЗ експерт, що має свідоцтво про право проведення експертних досліджень з відповідної експертної спеціальності і внесений до Реєстру атестованих судових експертів державних і підприємницьких структур та громадян Міністерства юстиції України, здійснює перевірку справжності ідентифікаційних номерів вузлів і агрегатів та відповідність їх нанесення згідно з вимогами заводу - виробника ТЗ, а також реєстраційних документів на ТЗ (інших документів, які є підставою для реєстрації ТЗ).

За наявності ознак знищення, зміни, підроблення або фальсифікації ідентифікаційних номерів вузлів та агрегатів ТЗ, реєстраційних документів (інших документів, які є підставою для реєстрації ТЗ), експертом, що має відповідне свідоцтво про право проведення експертних досліджень з відповідної експертної спеціальності і внесений до Реєстру атестованих судових експертів державних і підприємницьких структур та громадян Міністерства юстиції України, проводиться експертне дослідження. За результатами дослідження видається висновок експертизи або акт спеціального дослідження ідентифікаційних номерів вузлів та агрегатів ТЗ або (та) реєстраційних документів (інших документів, які є підставою для реєстрації ТЗ) щодо їх справжності (відповідності вимогам заводу-виробника, зразкам документів тощо), які долучаються до реєстраційної справи.

3.7. Номерні агрегати ТЗ перевіряються за наявними обліками розшукуваного транспорту. Для цього використовуються існуючі бази даних АІС "Автомобіль", "Угон СНД". Крім того, з використанням "Національного банку даних - "Автомобіль" ТЗ перевіряється на предмет зняття його з обліку за місцем попередньої реєстрації.

Результати проведеної перевірки відмічаються на заяві та підписуються уповноваженою посадовою особою РЕП ДАІ (із зазначенням П. І. Б., дати і часу проведення перевірки). До матеріалів реєстраційної справи можуть долучатись роздруковані відомості про ТЗ, які на момент перевірки значаться в розшуку.

У разі відсутності технічної можливості проведення даного виду перевірки або в разі уточнення інформації щодо підстав реєстрації (відсутня інформація про зняття з обліку, неправильно зазначені дані ТЗ або власника, наявна інформація про анулювання повноважень уповноваженої особи тощо) до місця попередньої реєстрації у триденний термін надсилається письмовий запит для підтвердження зняття ТЗ з обліку. Така перевірка може проводитись з використанням наявних каналів зв'язку (телетайпа, факсу, електронної пошти) з обов'язковою реєстрацією запиту.

До одержання відповіді на запит власникові ТЗ на термін до трьох місяців може видаватися тимчасовий реєстраційний талон і номерні знаки за призначенням, які відповідають вимогам ДСТУ 3650-97 "Дорожній транспорт. Знаки номерні транспортних засобів. Загальні технічні умови".

Після надходження позитивної відповіді на запит власнику ТЗ видається свідоцтво про реєстрацію ТЗ встановленого зразка.

3.8. Посадовими особами РЕП ДАІ здійснюється також контроль за дотриманням власниками ТЗ або їх представниками визначеного Правилами терміну реєстрації ТЗ. У разі порушення встановлених термінів на вказаних осіб (фізичних або посадових осіб) складається протокол про адміністративне правопорушення (за експлуатацію ТЗ, не зареєстрованих (не перереєстрованих) у встановленому порядку), який розглядається згідно з чинним адміністративним законодавством.

Термін реєстрації може бути продовжено у разі неможливості власника ТЗ (хвороба, відрядження, інші поважні причини) вчасно її здійснити.

3.9. Після проведення всіх перевірок у заяву про реєстрацію ТЗ уповноваженою посадовою особою РЕП ДАІ, яка приймає рішення, вноситься чіткий письмовий запис про прийняте щодо реєстрації ТЗ рішення, яке підтверджується підписом із зазначенням П. І. Б. та дати.

Запис про відмову в реєстрації ТЗ, із зазначенням мотивованих підстав відмови, також вноситься в заяву, копія якої повертається власнику ТЗ або його представнику. На прохання заявника складається окрема письмова відповідь про підставу відмови в реєстрації ТЗ, яка підписується уповноваженою посадовою особою та реєструється в установленому порядку.

Такий порядок застосовується також при наданні відмови у видачі інших реєстраційних документів і номерних знаків ТЗ.

Звернення громадян або юридичних осіб з питань, пов'язаних із проведенням реєстрації ТЗ, розглядаються в порядку і терміни, що встановлені Законом України "Про звернення громадян".

3.10. При проведенні реєстрації відомості про ТЗ та його власника вносяться до свідоцтва про реєстрацію ТЗ (тимчасового реєстраційного талона) за допомогою засобів електронно-обчислювальної техніки. У свідоцтвах про реєстрацію ТЗ ідентифікаційний номер двигуна не зазначається.

За бажанням та письмовою заявою власника ТЗ - фізичної особи, поданою ним особисто про надання права керування ТЗ близьким родичам, у графу "Особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію ТЗ вноситься запис: "має право керувати _____________________________".
                                                              (П. І. Б. близьких родичів)

Враховуючи обмежені розміри графи "Особливі відмітки", при внесенні до неї зазначеного запису можна включити інформацію не більш як про двох родичів.

При бажанні власника ТЗ надати право на керування більш ніж двом близьким родичам працівниками РЕП ДАІ здійснюється оформлення тимчасових реєстраційних талонів на інших родичів, яких зазначив у заяві власник ТЗ. При цьому власник ТЗ сплачує лише вартість послуг за оформлення та вартість бланків тимчасового реєстраційного талона (плата за проведення огляду, комп'ютерні послуги, експертне дослідження вноситься одноразово).

Примітка.

У цій Інструкції до близьких родичів слід відносити: батьків, тестя, тещу, чоловіка, дружину, дітей, рідних братів і сестер, онуків, діда і бабу, усиновителів та усиновлених.

3.11. Про проведену реєстрацію ТЗ, видачу і приймання реєстраційних та інших документів, які є підставою для реєстрації, а також номерних знаків робиться відповідний запис у книзі обліку зареєстрованих ТЗ (додаток 3 до цієї Інструкції). Допускається ведення як загальної книги обліку зареєстрованих ТЗ при здійсненні реєстрації ТЗ, що належать фізичним або юридичним особам, так і окремих книг обліку зареєстрованих ТЗ.

При автоматизованому процесі проведення реєстрації реквізити книги обліку зареєстрованих ТЗ заповнюються згідно з додатком 3 до цієї Інструкції.

3.12. Вивільнені від використання номерні знаки для разових поїздок або номерні знаки держав, у яких ТЗ попередньо був зареєстрований (за винятком випадків, коли номерні знаки вилучені митними органами при ввезенні ТЗ на митну територію з-за кордону), вилучаються і знищуються способом, який виключає їх повторне використання, про що складається відповідний акт.

Реєстраційні документи та номерні знаки іноземних держав, в яких зареєстровані ТЗ, тимчасово ввезені в Україну під зобов'язання про їх зворотне вивезення, зберігаються в РЕП ДАІ протягом терміну, на який ввезений ТЗ.

3.13. На зареєстровані ТЗ РЕП ДАІ видаються реєстраційні документи, а також номерні знаки, що відповідають вимогам ДСТУ 3650-97 "Дорожній транспорт. Знаки номерні транспортних засобів. Загальні технічні умови".

Для соціально незахищених верств населення видаються, при наявності, номерні знаки, які вже були в користуванні і відповідають державному стандарту ДСТУ 3650-97 "Дорожній транспорт. Знаки номерні транспортних засобів. Загальні технічні умови", без оплати.

3.14. Факт отримання власником ТЗ або уповноваженою ним особою номерних знаків та реєстраційних документів підтверджується їх підписами в книзі обліку зареєстрованих ТЗ (додаток 3 до цієї Інструкції) або в заяві (додатки 1 або 2 до цієї Інструкції) при автоматизованому процесі проведення реєстрації (перереєстрації).

Свідоцтва про реєстрацію ТЗ, тимчасові реєстраційні талони та номерні знаки ТЗ видаються в порядку зростання цифрових номерів.

3.15. У разі проведення перевірки технічного стану ТЗ на відповідність вимогам безпеки дорожнього руху, на технічно справний ТЗ видається талон про проходження державного технічного огляду. Облік видачі талонів про проходження державного технічного огляду ведеться в окремій книзі обліку.

3.16. На кожний зареєстрований ТЗ заповнюється реєстраційна картка, в якій зазначаються всі необхідні реквізити щодо ТЗ та його власників. Порядок заповнення реєстраційних карток ТЗ встановлюється МВС України.

При заміні номерних знаків ТЗ до реєстраційної картки вносяться відповідні зміни, а сама картка переноситься до картотеки тієї сотні номерних знаків, які закріплено за цим ТЗ. Наприкінці кожної сотні карток номерних знаків виставляється незаповнена картка, до якої вносяться записи про перенесення карток до інших сотень картотеки. Якщо номерні знаки (один знак) були втрачені або викрадені, то в реєстраційній картці ТЗ робиться відповідна відмітка, а інформація про втрату чи викрадення номерних знаків заноситься до відповідної бази даних АІС "Номерний знак".

3.17. Документи, які стали підставою для реєстрації ТЗ, підшиваються до справи працівниками РЕП ДАІ. Формування документів до справи, їх облік, зберігання, використання та знищення здійснюються в порядку, визначеному МВС України.

3.18. Якщо при перевірці ідентифікаційних номерів вузлів і агрегатів ТЗ за наявною інформацією баз даних АІС буде встановлено факт розшуку ТЗ, а також при виявленні очевидних ознак несправжності або підроблення реєстраційних документів ТЗ (у тому числі виданих відповідними органами іноземних держав) або документів, які підтверджують правомірність придбання ТЗ, та при встановленні факту знищення, підроблення чи фальсифікації ідентифікаційних номерів вузлів і агрегатів працівники РЕП ДАІ у встановленому порядку вилучають документи, подані для реєстрації ТЗ, оформляють відповідні документи про цей факт та передають усі матеріали до територіального органу внутрішніх справ для проведення розслідування. ТЗ доставляється на спеціальний майданчик чи стоянку для тимчасового зберігання ТЗ, затриманих підрозділами Державтоінспекції відповідно до законодавства. Власнику ТЗ або уповноваженій ним особі видаються копія протоколу про вилучення документів та копія протоколу про огляд і затримання ТЗ.

4. Перереєстрація транспортних засобів

Перереєстрація ТЗ проводиться працівниками РЕП ДАІ при зміні реєстраційних даних, які зазначені у свідоцтві про реєстрацію ТЗ, з урахуванням вимог пунктів 11, 14, 35 - 40 Правил. У разі перереєстрації ТЗ свідоцтво про реєстрацію ТЗ (технічний паспорт) підлягає заміні на загальних підставах.

4.1. У разі зміни реєстраційних даних ТЗ, не пов'язаних із заміною кузова кузовом аналогічної модифікації, його переобладнанням, яке не призводить до зміни модифікації ТЗ, його повної маси і її розподілу по осях, центру ваги, типу кузова, типу двигуна, його ваги і потужності, колісної бази чи колісної формули, систем гальмового і рульового керування та трансмісії, працівниками РЕП ДАІ розглядаються відповідні письмові заяви власників ТЗ або уповноважених ними осіб та виконуються дії, передбачені пунктами 3.1 - 3.11, 3.13 - 3.18 цієї Інструкції.

4.1.1. При зміні прізвища, імені чи по батькові власника ТЗ (фізичної особи), назви власника ТЗ (юридичної особи) або зміні місця проживання (для юридичних осіб - місцезнаходження чи стоянки) у межах території обслуговування РЕП ДАІ проводиться перереєстрація ТЗ із заміною свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта) на підставі копій документів, що підтверджують зміни.

4.1.2. У разі заміни номерних знаків (крім випадків їх втрати або викрадення) проводиться перереєстрація ТЗ із заміною свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта). При цьому попередньо видані номерні знаки вилучаються. На заяві обов'язково проставляються відмітка про їх вилучення із зазначенням дати вилучення та підпис уповноваженої посадової особи. Вилучені номерні знаки оприбутковуються як такі, що вже були в користуванні, і при їх відповідності встановленим вимогам можуть видаватися для повторного використання або знищуватися в установленому порядку.

Якщо номерні знаки власником втрачені або викрадені, працівниками РЕП ДАІ проводиться перереєстрація ТЗ після внесення відповідної інформації до бази даних АІС "Номерний знак". До матеріалів справи долучаються заява чи довідка з відміткою посадової особи підрозділу ДАІ за місцем проживання (фізичної особи) або реєстрації (юридичної особи) власника ТЗ щодо вилучення, надходження чи відсутності втраченого номерного знака, а також пояснення власника ТЗ (акт службового розслідування для юридичної особи) або постанова (довідка) органу внутрішніх справ про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом викрадення номерних знаків (знака).

4.1.3. У разі заміни свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта), крім випадків їх втрати або викрадення, проводиться перереєстрація ТЗ. При цьому попередньо видані свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічні паспорти) вилучаються. На заяві обов'язково проставляється відмітка про їх вилучення та підпис уповноваженої посадової особи, із зазначенням дати вилучення. Вилучені свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічні паспорти) знищуються в установленому порядку.

4.1.4. Перереєстрація ТЗ у зв'язку із заміною двигуна проводиться у разі зміни типу двигуна, його ваги, робочого об'єму і потужності. При цьому, якщо при огляді ТЗ встановлено факт заміни двигуна інакшого робочого об'єму і потужності, ніж зазначено у свідоцтві про реєстрацію ТЗ (технічному паспорті), то документи про погодження заміни двигуна не вимагаються лише у разі, якщо встановлення такого двигуна передбачено підприємством-виробником. Результати огляду і висновок позначаються на заяві та підписуються уповноваженою посадовою особою РЕП ДАІ та експертом із зазначенням дати проведення огляду.

У всіх інших випадках перереєстрація ТЗ у разі зміни двигуна здійснюється лише за погодженням з виробниками ТЗ та їх складових частин або НДЦ БДР МВС України чи ДержавтотрансНДІпроектом Міністерства транспорту України.

4.2. Посадовими особами РЕП ДАІ у межах зони обслуговування приймаються до розгляду письмові заяви фізичних або юридичних осіб, які стали спадкоємцями або правонаступниками ТЗ.

При цьому виконуються дії, передбачені пунктами 3.1 - 3.11, 3.13 - 3.18 цієї Інструкції, та проводиться перевірка ідентифікаційних номерів вузлів і агрегатів ТЗ за наявною інформацією про ТЗ, на які накладено арешт. Результати перевірки зазначаються на заяві та підписуються уповноваженою посадовою особою РЕП ДАІ з указанням дати проведення перевірки.

4.3. У разі втрати (викрадення) свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта) посадовими особами РЕП ДАІ приймаються до розгляду письмові заяви власників ТЗ, зразки яких наведено в додатках 1, 2 до цієї Інструкції. Такі заяви можуть прийматись від осіб, уповноважених у встановленому порядку отримувати дублікат свідоцтва про реєстрацію ТЗ, за винятком випадків, коли в РЕП ДАІ наявна інформація про анулювання таких повноважень.

При цьому виконуються дії, передбачені пунктами 3.1 - 3.11, 3.13 - 3.17 цієї Інструкції.

Попередньо до бази даних АІС "Документ" вноситься інформація про втрату (викрадення) свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта), про що на заяві робиться відповідний запис та ставиться підпис уповноваженої посадової особи РЕП ДАІ із зазначенням дати та часу внесення інформації до бази даних АІС.

4.3.1. Заявнику видається тимчасовий реєстраційний талон терміном до трьох місяців. По закінченні терміну дії тимчасового реєстраційного талона, за письмовим зверненням власника (уповноваженої ним особи) працівниками РЕП ДАІ проводиться його заміна на свідоцтво про реєстрацію ТЗ. При цьому додатковий огляд ТЗ не проводиться. До справи видачі свідоцтва про реєстрацію ТЗ долучаються матеріали видачі тимчасового реєстраційного талона та сам вилучений тимчасовий реєстраційний талон.

При цьому працівниками РЕП ДАІ вносяться корективи до реєстраційної картки та наявних баз даних.

4.3.2. Факт отримання власником ТЗ (уповноваженою особою) нового свідоцтва про реєстрацію ТЗ підтверджується його підписом у книзі обліку зареєстрованих ТЗ або на заяві при автоматизованому процесі виконання реєстраційних дій. Втрачені свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічні паспорти), які надійшли до РЕП ДАІ після видачі власнику нового свідоцтва про реєстрацію ТЗ, знищуються в установленому порядку та вносяться корективи до бази даних АІС "Документ".

4.4. Перереєстрація ТЗ у зв'язку із заміною кузова (шасі, рами) однієї марки та модифікації проводиться на підставі документів, що підтверджують правомірність придбання встановлених агрегатів, які мають ідентифікаційні номери (у разі їх заміни), та акта технічної експертизи про відповідність технічного стану транспортного засобу вимогам безпеки дорожнього руху за формою згідно з додатком 9 до Правил, виданого лабораторією або технічним (випробувальним) центром, акредитованими в системі УкрСЕПРО, ремонтним або сервісним підприємством, що має сертифікат відповідності державної системи сертифікації УкрСЕПРО на послуги з ремонту та технічного обслуговування ТЗ.

4.4.1. Посадовими особами РЕП ДАІ проводиться розгляд заяв власників ТЗ про проведення переобладнання або заміну кузова (шасі, рами) однієї марки та модифікації тільки після огляду ТЗ до заміни кузова (шасі, рами) та перевірки ідентифікаційних номерів вузлів і агрегатів ТЗ за наявною інформацією баз даних на предмет розшуку та накладення арешту. Заяви подаються особисто власниками ТЗ або уповноваженими ними особами і реєструються в книзі обліку переобладнання ТЗ (додаток 4 до цієї Інструкції).

4.4.2. Огляд ТЗ проводиться відповідно до вимог пункту 3.6 цієї Інструкції. При цьому складається акт технічного огляду ТЗ (додаток 5 до цієї Інструкції) у двох примірниках, який підписується посадовими особами, що його склали. Акт технічного огляду ТЗ видається тільки на зареєстровані ТЗ.

Перший примірник акта технічного огляду ТЗ видається власнику ТЗ, а другий долучається до його заяви і зберігається в РЕП ДАІ до проведення перереєстрації ТЗ після заміни кузова (шасі, рами).

4.5. Переобладнання, що призводить до зміни повної маси ТЗ і її розподілу за осями, центру ваги, типу двигуна, його ваги і потужності (крім випадків, зазначених у пункті 4.1.4 цієї Інструкції), колісної бази чи колісної формули, систем гальмового і рульового керування та трансмісії, здійснюється після огляду ТЗ та перевірки його ідентифікаційних номерів вузлів і агрегатів за наявною інформацією баз даних АІС працівниками РЕП ДАІ з видачею акта технічного огляду ТЗ (додаток 5 до цієї Інструкції), а також за погодженням з виробниками ТЗ та їх складових частин або НДЦ БДР МВС України чи ДержавтотрансНДІпроектом Міністерства транспорту України.

4.5.1. Перереєстрація переобладнаних ТЗ проводиться на підставі документів про відповідність цих ТЗ вимогам безпеки дорожнього руху та документів, що підтверджують правомірність придбання встановлених кузовів (шасі, рами), які мають ідентифікаційні номери (у разі їх заміни). До матеріалів справи про перереєстрацію ТЗ долучаються також акти технічного огляду ТЗ, видані РЕП ДАІ, та дозволи (висновки), видані НДЦ БДР МВС України або ДержавтотрансНДІпроектом Міністерства транспорту України на проведення вказаного виду переобладнання ТЗ.

При цьому виконуються дії, передбачені пунктами 3.1 - 3.11, 3.13 - 3.18 цієї Інструкції.

Документами про відповідність переобладнаних ТЗ вимогам безпеки дорожнього руху є:

- свідоцтво про погодження конструкції ТЗ (або його ксерокопія), видане відповідно до пункту 25 Правил на даний вид переобладнання, що подається заявником до підрозділу РЕП ДАІ разом з актом приймання-передачі ТЗ за формою згідно з додатками 6, 7, 8 до Правил;

- акт технічної експертизи про відповідність технічного стану ТЗ вимогам безпеки дорожнього руху за формою згідно з додатком 9 до Правил, виданий лабораторією або технічним (випробувальним) центром, акредитованими в системі УкрСЕПРО, ремонтним або сервісним підприємством, що має сертифікат відповідності державної системи сертифікації УкрСЕПРО на послуги з ремонту та технічного обслуговування ТЗ;

- акт приймання-передачі ТЗ за формою згідно з додатками 7, 8 до Правил, який подається разом із документом про погодження переобладнання ТЗ, виданим НДЦ БДР МВС України або ДержавтотрансНДІпроектом Міністерства транспорту України.

4.5.2. За заявою власника ТЗ на вивільнений кузов (шасі, раму) або інші вузли і агрегати, що мають ідентифікаційні номери, оформляється та видається довідка встановленої форми (додаток 6 до цієї Інструкції).

Факт видачі вказаної довідки реєструється в окремій книзі обліку довідок про вивільнені вузли та агрегати (додаток 7 до цієї Інструкції), яка зберігається протягом 10 років.

4.6. Перереєстрація ТЗ, переобладнаного для перевезення пасажирів, тобто зміна типу та призначення ТЗ відповідно до вимог статті 32 Закону України "Про дорожній рух", проводиться за погодженням з НДЦ БДР МВС України чи ДержавтотрансНДІпроектом Міністерства транспорту України, поданням акта приймання-передачі ТЗ і акта технічної експертизи про відповідність технічного стану ТЗ за формою згідно з додатками 6 та 9 до Правил та після обов'язкового оформлення акта технічного огляду ТЗ (додаток 5 до цієї Інструкції) щодо відповідності переобладнаного ТЗ додатковим вимогам до ТЗ, що переобладнуються для перевезення пасажирів, згідно з додатком 5 до Правил.

4.7. Перереєстрація ТЗ, переобладнаних для роботи двигунів на зрідженому нафтовому газі або стисненому природному газі, проводиться на підставі актів приймання-передачі ТЗ про виконане переобладнання та проведену перевірку газового обладнання (додатки 7, 8 до Правил). Акти приймання-передачі ТЗ видаються підприємствами, які виконали переобладнання, або підприємствами, які перевірили герметичність та справність газового обладнання. До акта приймання-передачі ТЗ додається відповідне свідоцтво (дозвіл) про узгодження конструкції ТЗ, видане НДЦ БДР МВС України, або висновок науково-технічної експертизи ДержавтотрансНДІпроекту Міністерства транспорту України.

4.8. При перереєстрації переобладнаних ТЗ працівниками РЕП ДАІ вносяться корективи до реєстраційних карток, наявних автоматизованих баз даних та проводиться заміна свідоцтва про реєстрацію ТЗ. До графи "Особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію ТЗ може вноситись запис про виконане переобладнання або особливості конструкції.

4.9. Заміна кузова (шасі, рами) без попереднього огляду ТЗ в РЕП ДАІ або переобладнання не зареєстрованих в органах Державтоінспекції ТЗ не допускаються.

Забороняється проведення переобладнання зареєстрованих ТЗ без оформлення акта технічного огляду ТЗ (додаток 5 до цієї Інструкції) до переобладнання, а проведення переобладнання, що приводить до зміни типу або марки (моделі), призначення чи параметрів конструкції, повної маси ТЗ і її розподілу за осями, центру ваги, типу двигуна, його ваги і потужності, колісної бази чи колісної формули, систем гальмового і рульового керування та трансмісії, крім того, здійснюється за погодженням з виробниками ТЗ та їх складових частин або з НДЦ БДР МВС України чи ДержавтотрансНДІпроектом Міністерства транспорту України (крім випадків, зазначених у пункті 4.1.4 цієї Інструкції).

При інших видах переобладнання ТЗ перереєстрація проводиться відповідно до положень пунктів 38 - 39 Правил.

5. Зняття з обліку транспортних засобів

Зняття з обліку ТЗ проводиться працівниками РЕП ДАІ відповідно до вимог пунктів 11, 14, 34, 41 - 47 Правил.

РЕП ДАІ при знятті з обліку ТЗ (за винятком випадків зняття з обліку у зв'язку з вибракуванням або скасуванням реєстрації ТЗ) обов'язково видаються їх власникам або уповноваженим особам номерні знаки для разових поїздок. Облік виданих номерних знаків для разових поїздок ведеться в книзі обліку видачі номерних знаків для разових поїздок (додаток 8 до цієї Інструкції).

5.1. Посадовими особами РЕП ДАІ приймаються до розгляду письмові заяви власників (фізичних або юридичних осіб) про зняття ТЗ з обліку, зразки яких наведено в додатках 9, 10 до цієї Інструкції. Такі заяви можуть прийматись від осіб, уповноважених у встановленому порядку на такі дії.

При цьому виконуються дії, передбачені пунктами 3.1 - 3.3, 3.5 - 3.7, 3.18 цієї Інструкції.

Крім того, обов'язково проводиться перевірка ідентифікаційних номерів вузлів і агрегатів та інших даних ТЗ за наявної в РЕП ДАІ інформації про ТЗ, на які накладено арешт (у разі наявної технічної можливості - з використанням бази даних АІС "Арешт"), та про ТЗ, які розшукуються правоохоронними органами або щодо яких надійшла інформація про необхідність їх затримання чи анулювання повноважень уповноважених осіб. Результати проведеної перевірки позначаються на заяві і підписуються уповноваженою посадовою особою РЕП ДАІ (із зазначенням П. І. Б., дати та часу проведення перевірки).

5.2. Вилучаються номерні знаки, які були закріплені за ТЗ, про що робиться відповідна відмітка на заяві. Вилучені номерні знаки оприбутковуються як такі, що були в користуванні, і при їх відповідності встановленим вимогам можуть видаватися для повторного використання або знищуються в установленому порядку.

5.3. На ТЗ видаються номерні знаки для разових поїздок, а факт зняття ТЗ з обліку реєструється в книзі знятих з обліку ТЗ (додаток 11 до цієї Інструкції).

Про зняття ТЗ з обліку, вилучення номерних знаків та видачу номерних знаків для разових поїздок робиться відповідний запис на внутрішньому полі обрізаного з трьох країв свідоцтва про реєстрацію ТЗ, з підписом уповноваженої посадової особи та відтиском печатки РЕП ДАІ. Аналогічні записи вносяться також до однойменних реквізитів реєстраційної картки, а відомості про зняття ТЗ з обліку - до наявних автоматизованих баз даних АІС "Автомобіль", "Національний банк даних - "Автомобіль".

5.4. Факт отримання власником ТЗ або його представником свідоцтва про реєстрацію ТЗ (з відмітками на внутрішньому полі про зняття останнього з обліку, зазначенням серії та цифр номерних знаків для разових поїздок, вилучення попередніх номерних знаків), а також номерних знаків для разових поїздок підтверджується їх підписами в книзі знятих з обліку ТЗ (додаток 11 до цієї Інструкції) або в заяві про зняття з обліку (додатки 9, 10 до цієї Інструкції) при автоматизованому процесі виконання дій.

Номерні знаки для разових поїздок видаються в порядку зростання цифрових номерів.

5.5. При знятті ТЗ з обліку в зв'язку з його відчуженням у свідоцтві про реєстрацію ТЗ, книзі знятих з обліку ТЗ та реєстраційній картці робиться запис: "Знято з обліку для реалізації в межах України". Крім того, на внутрішньому полі свідоцтва про реєстрацію ТЗ проставляються відмітки про вилучення (залишення) попередніх номерних знаків, зазначаються серія та цифри номерних знаків для разових поїздок, а також термін, протягом якого можуть використовуватись номерні знаки для разових поїздок (він не повинен перевищувати трьох місяців), який при необхідності може бути продовжено, про що свідчить підпис уповноваженої посадової особи та відтиск печатки РЕП ДАІ.

5.6. При знятті ТЗ з обліку в зв'язку зі зміною місця проживання власника (фізичної особи) або зміною місцезнаходження (юридичної особи) у свідоцтві про реєстрацію ТЗ, книзі знятих з обліку ТЗ та реєстраційній картці робиться запис: "Знято з обліку в зв'язку зі зміною місця проживання (реєстрації)". На внутрішньому полі свідоцтва про реєстрацію ТЗ також проставляються відмітки про вилучення (залишення) попередніх номерних знаків, зазначаються серія та цифри номерних знаків для разових поїздок, а також термін, протягом якого можуть використовуватись номерні знаки для разових поїздок (він не повинен перевищувати трьох місяців). Крім того, в книзі знятих з обліку ТЗ та реєстраційній картці проставляється відмітка про місце вибуття ТЗ.

ТЗ може бути знятий з обліку в РЕП ДАІ як за місцем попереднього проживання власника (фізичної особи), так і в РЕП ДАІ за новим місцем проживання власника ТЗ. При цьому виконуються дії, передбачені пунктами 5.1, 5.2 цієї Інструкції.

За письмовим зверненням власника ТЗ або уповноваженої ним особи про зняття ТЗ з обліку в РЕП ДАІ за новим місцем проживання обов'язково проводиться перевірка факту реєстрації ТЗ та відсутності обмежень і заборон на зняття з обліку в РЕП ДАІ, де було зареєстровано ТЗ. Для цього до відповідного РЕП ДАІ спецпоштою в триденний термін надсилаються запити про перевірку вказаних даних. Запити підписуються безпосередньо начальниками РЕП ДАІ або особами, які виконують їх обов'язки. Вхідна кореспонденція розглядається також начальниками РЕП ДАІ або особами, які виконують їх обов'язки. Відповіді на запити про відсутність обмежень на зняття з обліку ТЗ або підтвердження інших реєстраційних даних надсилаються не пізніше 5 днів від дня надходження запиту. Термінова перевірка може проводитись з використанням наявних каналів зв'язку (телетайпа, факсу, електронної пошти) з обов'язковою реєстрацією запиту та відповіді.

Після отримання підтвердження з РЕП ДАІ за місцем попередньої реєстрації ТЗ працівниками РЕП ДАІ за новим місцем проживання власника знімається з обліку ТЗ та вилучаються номерні знаки, які були закріплені за ТЗ, про що робиться відповідна відмітка на заяві про зняття з обліку (додатки 9, 10 до цієї Інструкції). Вилучені номерні знаки знищуються в установленому порядку. У разі реєстрації ТЗ за новим місцем проживання власника номерні знаки для разових поїздок не видаються. При реєстрації виконуються дії, передбачені пунктами 3.1 - 3.11, 3.13 - 3.18 цієї Інструкції.

Про зняття ТЗ з обліку та вилучення номерних знаків до РЕП ДАІ за місцем попередньої реєстрації ТЗ спецпоштою надсилається відповідне повідомлення, яке підписується уповноваженою посадовою особою з відтиском печатки РЕП ДАІ і є підставою для внесення відповідних змін до реєстраційної картки.

5.7. При знятті ТЗ з обліку в зв'язку з його вивезенням за межі України на постійне перебування у свідоцтві про реєстрацію ТЗ, книзі знятих з обліку ТЗ та реєстраційній картці робиться запис: "Знято з обліку в зв'язку з вивезенням за межі України". На внутрішньому полі свідоцтва про реєстрацію ТЗ також проставляються відмітки про вилучення попередніх номерних знаків, зазначаються серія та цифри номерних знаків для разових поїздок, а також термін, протягом якого можуть використовуватись номерні знаки для разових поїздок.

5.8. Зняття з обліку ТЗ у зв'язку з їх відчуженням або вивезенням за межі України на постійне перебування проводиться за умови відсутності обмежень, які передбачені пунктами 14, 41, 42 Правил, або обмежень, накладених органами соціального захисту населення чи митними органами.

5.9. Зняття з обліку ТЗ юридичних осіб у зв'язку з їх вибракуванням проводиться на підставі їх заяв (додаток 10 до цієї Інструкції) і затверджених актів про списання ТЗ, а ТЗ фізичних осіб - за заявами їх власників (додаток 9 до цієї Інструкції).

При цьому виконуються дії, передбачені пунктами 3.2, 3.3, 3.5, 3.7, 3.18 Інструкції, огляд ТЗ не проводиться, номерні знаки для разових поїздок не видаються. Свідоцтво про реєстрацію ТЗ (технічний паспорт) та номерні знаки обов'язково здаються до РЕП ДАІ.

Про зняття з обліку ТЗ у зв'язку з його вибракуванням на заяві власника ТЗ робиться запис: "Знято з обліку в зв'язку з вибракуванням". Аналогічні записи вносяться також до однойменних реквізитів книги знятих з обліку ТЗ та реєстраційної картки, а відомості про вибракування ТЗ - до наявних автоматизованих баз даних АІС "Автомобіль", "Національний банк даних - "Автомобіль".

Свідоцтво про реєстрацію ТЗ анулюється способом, що не дозволяє його повторного використання, і долучається до матеріалів про зняття з обліку ТЗ, а номерні знаки оприбутковуються як такі, що були в користуванні, і при їх відповідності встановленим вимогам можуть видаватися для повторного використання або знищуються в установленому порядку.

ТЗ, одержані через органи соціального захисту населення, знімаються з обліку або вибраковуються за письмовим дозволом цих органів.

5.10. За письмовим зверненням власника ТЗ, після проведення зняття з обліку ТЗ у зв'язку з його вибракуванням, працівниками РЕП ДАІ на вивільнений кузов (шасі, раму) або інші вузли і агрегати, що мають ідентифікаційні номери, оформляється та видається довідка згідно з додатком 6 до цієї Інструкції.

Факт видачі вказаної довідки реєструється в окремій книзі обліку довідок про вивільнені вузли та агрегати (додаток 7 до цієї Інструкції), яка зберігається протягом 10 років.

5.11. Зняття з обліку ТЗ у зв'язку зі скасуванням його реєстрації (у випадках, передбачених пунктом 8 Правил) проводиться на підставі документів, що підтверджують встановлення факту фальсифікації чи підроблення документів, на підставі яких раніше була проведена реєстрація ТЗ, висновку експертизи або акта спеціального дослідження ідентифікаційних номерів вузлів та агрегатів ТЗ про встановлення факту їх знищення, фальсифікації або підроблення, рішень суду чи постанов слідчих органів при розслідуванні кримінальних справ.

При цьому виконуються дії, передбачені пунктом 5.9 цієї Інструкції. Про зняття з обліку ТЗ у зв'язку зі скасуванням його реєстрації на заяві власника ТЗ робиться запис: "Знято з обліку в зв'язку зі скасуванням реєстрації".

Аналогічні записи вносяться також до однойменних реквізитів книги знятих з обліку ТЗ та реєстраційної картки, а відомості про скасування реєстрації ТЗ - до наявних автоматизованих баз даних АІС "Автомобіль", "Національний банк даних - "Автомобіль".

5.12. У разі втрати (викрадення) свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта) після зняття ТЗ з обліку, за письмовим зверненням власника ТЗ або уповноваженої ним особи, РЕП ДАІ за місцем зняття ТЗ з обліку видається копія реєстраційної картки з відміткою про зняття цього ТЗ з обліку, яка підписується уповноваженою посадовою особою з відтиском печатки РЕП ДАІ. Попередньо до бази даних АІС "Документ" вноситься інформація про втрату свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта), про що на заяві виконується відповідний запис, який підписується уповноваженою посадовою особою, із зазначенням дати та часу внесення інформації до бази даних АІС. Облік виданих копій реєстраційних карток ведеться в окремій книзі обліку, а факт отримання копії реєстраційної картки підтверджується підписом у ній власника ТЗ (уповноваженої особи).

5.13. Забороняється зняття з обліку ТЗ, стосовно яких у графі "Особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію ТЗ або наявних базах даних внесені обмеження щодо зняття з обліку.

Ця вимога стосується також неповнолітніх (до 18-річного віку). Зняття з обліку ТЗ, які на них зареєстровані, дозволяється тільки з дозволу батьків неповнолітнього або його піклувальника та за погодженням з органами опіки і піклування.

Після досягнення неповнолітнім 18-річного віку всі обмеження щодо зняття з обліку ТЗ, які встановлювались для них, знімаються.

ТЗ, керування якими дозволяється з 16-річного віку, знімаються з обліку за письмовою заявою їх власників після досягнення зазначеного віку без будь-якого дозволу та погодження.

5.14. Забороняється зняття з обліку ТЗ, стосовно яких є рішення суду про накладення на нього арешту або заборону зняття з обліку чи постанова слідчого про накладення арешту, а також ТЗ, які є речовим доказом у кримінальній справі і приєднані до неї постановою посадової особи, яка провадить дізнання, слідчого, прокурора або ухвалою суду.

6. Порядок видачі тимчасових реєстраційних талонів на транспортні засоби

Видача тимчасових реєстраційних талонів на ТЗ проводиться працівниками РЕП ДАІ відповідно до вимог пунктів 6, 15, 21, 22, 32 Правил.

При видачі тимчасового реєстраційного талона здійснюються дії, передбачені пунктами 3.1 - 3.9, 3.11, 3.17, 3.18 цієї Інструкції. Огляд ТЗ проводиться тільки працівником РЕП ДАІ (крім випадків реєстрації, перереєстрації ТЗ, втрати (викрадення) номерних знаків, свідоцтва про реєстрацію ТЗ), а при встановленні явних ознак зміни, знищення або фальсифікації ідентифікаційних номерів агрегатів - додатково експертом, що має свідоцтво про право проведення експертних досліджень з відповідної експертної спеціальності і внесений до Реєстру атестованих судових експертів державних і підприємницьких структур та громадян Міністерства юстиції України.

6.1. За письмовою заявою власника ТЗ - фізичної особи про надання права керування цим ТЗ іншій фізичній особі (за умови пред'явлення документів, що посвідчують особу власника та цю особу) працівниками РЕП ДАІ оформляється та видається тимчасовий реєстраційний талон на термін, зазначений у заяві. При цьому в графі "особливі відмітки" тимчасового реєстраційного талона робиться запис "Дійсний до ______ за наявності свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта) серії ___ N ________". Заява подається власником ТЗ особисто або уповноваженою ним особою.

6.2. Якщо власник ТЗ передав у встановленому порядку право користування і (або) розпорядження вказаним ТЗ іншій фізичній або юридичній особі (особам), то їм за письмовою заявою, поданою ними особисто або уповноваженим представником (за винятком випадків, коли в РЕП ДАІ наявна інформація про анулювання таких повноважень), працівниками РЕП ДАІ оформляється і видається тимчасовий реєстраційний талон на період дії документа, який підтверджує право користування і (або) розпорядження ТЗ. При цьому у графі "Особливі відмітки" тимчасового реєстраційного талона робиться запис "Дійсний до ___________ за наявності свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта) серії ____ N ___________". Один примірник копії документа, який підтверджує право користування і (або) розпорядження ТЗ, долучається працівниками РЕП ДАІ до матеріалів видачі тимчасового реєстраційного талона.

6.3. Юридичній особі тимчасовий реєстраційний талон може видаватися за умови, що власник ТЗ передав їй право користування і (або) розпорядження в установленому порядку, на підставі нотаріально посвідченого доручення, договору оренди чи лізингу.

Якщо юридична особа, незалежно від форми власності, або фізична особа - приватний підприємець експлуатує ТЗ з використанням дорожнього листа, тимчасовий реєстраційний талон може не видаватися.

6.4. У разі переїзду власника ТЗ для постійного проживання до іншого регіону України, за його письмовим зверненням або уповноваженої ним особи до РЕП ДАІ за попереднім або новим місцем проживання проводиться зняття належного йому ТЗ з обліку, а в РЕП ДАІ за новим місцем проживання здійснюється реєстрація вказаного ТЗ відповідно до вимог пунктів 5.6 та 3.1 - 3.17 цієї Інструкції.

6.5. За письмовими зверненнями власників ТЗ або уповноважених ними осіб працівниками РЕП ДАІ відповідно до вимог пункту 4.3 цієї Інструкції, замість втраченого (викраденого) свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта), видається тимчасовий реєстраційний талон на термін до трьох місяців.

У разі втрати тимчасового реєстраційного талона, за письмовим зверненням власника ТЗ (або уповноваженої ним особи), замість нього, працівниками РЕП ДАІ відповідно до вимог пункту 4.3 цієї Інструкції видається новий тимчасовий реєстраційний талон на термін до трьох місяців, а після закінчення терміну його дії проводиться його заміна на дублікат свідоцтва про реєстрацію ТЗ. При цьому додатковий огляд ТЗ не проводиться.

6.6. Працівниками РЕП ДАІ з урахуванням підстав, викладених у пункті 3.6 цієї Інструкції, за наявності ознак підроблення реєстраційних документів ТЗ (у тому числі виданих відповідними органами іноземних держав) або документів, які підтверджують правомірність придбання ТЗ, при здійсненні реєстрації ТЗ видається тимчасовий реєстраційний талон на термін до трьох місяців - на час, потрібний для проведення перевірки обставин придбання ТЗ та встановлення дійсності документів.

6.7. У випадку, коли встановлено, що раніше зареєстрований на території України ТЗ розшукується правоохоронними органами іноземних держав, РЕП ДАІ видається тимчасовий реєстраційний талон з обов'язковим зазначенням терміну дії - на 1 рік. При цьому вилучається свідоцтво про реєстрацію ТЗ (технічний паспорт), а до графи "Особливі відмітки" тимчасового реєстраційного талона вноситься запис: "Розшукується Інтерполом. Зняття з обліку заборонено до закінчення перевірки".

Працівники РЕП ДАІ у встановленому порядку вилучають документи, подані для реєстрації ТЗ, оформляють відповідні документи про цей факт та передають усі матеріали до територіального органу внутрішніх справ для проведення перевірки. Після проведення органом внутрішніх справ повної перевірки зазначеного факту (з обов'язковим інформуванням ініціатора розшуку) управліннями Державтоінспекції головних управлінь (управлінь) МВС України в АР Крим, областях, м. Києві та м. Севастополі, на підставі зібраних матеріалів, виноситься аргументований висновок про подальшу експлуатацію ТЗ та проведення його перереєстрації. Власнику такого ТЗ видається нове свідоцтво про реєстрацію ТЗ, до графи "Особливі відмітки" якого вноситься запис: "Розшукується Інтерполом, зняття з обліку дозволено".

6.8. Працівниками РЕП ДАІ проводиться тимчасовий облік ТЗ, які прибули з іншого регіону України на термін, що перевищує два місяці. Власникам таких ТЗ, які зобов'язані протягом 10 днів поставити його на тимчасовий облік, за їх письмовим зверненням може видаватися тимчасовий реєстраційний талон, термін дії якого не повинен перевищувати двох років. У графі "Особливі відмітки" тимчасового реєстраційного талона робиться запис: "ТЗ поставлений на тимчасовий облік по (вказується місто або область)" та зазначається термін його перебування на цій території. Власники таких ТЗ можуть проходити державний технічний огляд за місцем тимчасового обліку цих ТЗ.

З тимчасового обліку транспортні засоби не знімаються.

6.9. Факт отримання власником ТЗ або уповноваженою ним особою тимчасового реєстраційного талона підтверджується їх підписами в книзі обліку видачі тимчасових реєстраційних талонів (додаток 12 до цієї Інструкції) або в заяві, зразки яких наведено в додатках 1, 2 до цієї Інструкції, при автоматизованому процесі проведення реєстрації (перереєстрації).

7. Порядок оформлення свідоцтв про реєстрацію ТЗ та тимчасових реєстраційних талонів

7.1. Відомості, що заносяться до свідоцтва про реєстрацію ТЗ типу 1, роздруковуються з використанням принтера ЕОМ, після чого покриваються ламінарною плівкою (ламінуються).

7.2. Якщо при оформленні свідоцтва про реєстрацію ТЗ виділеного поля недостатньо, дозволяється використовувати загальноприйняті скорочення реквізитів. За відсутності реквізитів поле залишається вільним.

7.3. Реквізити "Марка", "Модель", "Прізвище", "Ім'я", "Підприємство", "Область" заповнюються літерами українського і латинського алфавітів.

7.4. У графі "Реєстраційний N" зазначається виданий номерний знак.

7.5. Графи "Марка", "Модель", "Шасі (кузов, рама, коляска) N" - реквізити заповнюються згідно з документами, які є підставою для реєстрації, перереєстрації ТЗ.

7.6. У графі "Рік випуску" зазначається рік виготовлення ТЗ.

Визначення року виготовлення ТЗ здійснюється на основі даних його виробника, що містяться в ідентифікаційному номері ТЗ. Міжнародною організацією стандартизації (ISO) з 1976 року запроваджено міжнародний стандарт ідентифікаційних позначень автомобіля ISO 3779, яким визначається ідентифікаційний номер ТЗ (vehicle identification number - VIN) - структурна комбінація символів, встановлена виробником з метою ідентифікації ТЗ. Ідентифікаційний номер індивідуальний для кожного ТЗ.

У більшості виробників ТЗ рік виготовлення вказується у VIN 10-м символом у послідовності сімнадцяти знаків. Виняток становлять автомобілі "FORD" (виключно зібрані на підприємствах Європи), у яких знак року виготовлення в ідентифікаційному номері кузова вказується 11-м символом. Разом з тим існують виробники, що вказують рік виготовлення ТЗ знаком, розміщеним у іншому місці ідентифікаційного номера кузова ТЗ. Значна кількість марок і моделей ТЗ мають ідентифікаційний номер, у якому рік виготовлення не вказується. До них належать "BMW", "MERCEDES", "NISSAN", "PEUGEOT", "RENAULT", "ROVER", "SEAT".

У разі неможливості визначення року виготовлення ТЗ за ідентифікаційним номером за рік виготовлення береться рік, що значиться в реєстраційних та технічних документах на ТЗ.

Для визначення року виготовлення ТЗ також використовується АІС "АРМ-РОЗШУК".

За наявності обґрунтованих сумнівів щодо року виготовлення ТЗ достовірність установлюється експертом, що має свідоцтво про право проведення експертних досліджень з відповідної експертної спеціальності і внесений до Реєстру атестованих судових експертів державних і підприємницьких структур та громадян Міністерства юстиції України.

7.7. У графі "Колір" зазначається основний колір ТЗ згідно з класифікатором кольорів.

7.8. У графі "Тип ТЗ" зазначається тип ТЗ згідно з класифікатором типів ТЗ та відповідно до ДСТУ 2984-95 "Засоби транспортні дорожні. Типи. Терміни та визначення".

7.9. "Повна маса" - вказується максимально дозволена маса ТЗ в кілограмах (береться з технічної документації), за винятком легкових автомобілів.

7.10. "Маса без навантаження" - вказується маса спорядженого ТЗ в кілограмах (береться з технічної документації).

7.11. "Особливі відмітки" - можуть вказуватися відомості про документи, на підставі якого зареєстровані (перереєстровані) ТЗ, і робитись відмітки, у тому числі: дозволений знак "Інвалід", розпізнавальні написи, обмеження тощо.

7.12. Графи "Прізвище", "Ім'я", "По батькові", "Район", "Місто", "Населений пункт", "Вулиця", "Дім, корпус, квартира", "Підприємство" - заповнюються згідно з документами, які є підставою для реєстрації ТЗ.

7.13. "Видане" - вказується назва РЕП ДАІ.

7.14. "Начальник РЕП ДАІ" - ставиться підпис посадової особи і печатка РЕП ДАІ.

7.15. "Дата видачі" - вказується дата видачі свідоцтва про реєстрацію ТЗ, із зазначенням числа, місяця та року.

7.16. У свідоцтві про реєстрацію ТЗ номер двигуна не вказується, а вноситься запис про його об'єм.

7.17. Зразки свідоцтв про реєстрацію ТЗ затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.92 N 47 "Про затвердження зразків національних та міжнародного посвідчень водіїв і документів, необхідних для реєстрації транспортних засобів".

СВІДОЦТВО
про реєстрацію транспортного засобу (тип 1)

УКРАЇНА UA UKRAINE
 
СВІДОЦТВО ПРО РЕЄСТРАЦІЮ
ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ
CERTIFIKAT D'IMMATRICULATION 

A Реєстраційний N

D Марка

    Модель

B Рік випуску

    Колір

E Шасі (кузов, рама, коляска) N

    Тип ТЗ

F Повна маса                         kg

G Маса без навантаження

    Об'єм двигуна

    Особливі відмітки:
 
 
Серія та номер свідоцтва 


 

Серія та номер свідоцтва

 
C ВЛАСНИК
 
 
 
 
 
C АДРЕСА:

 
Область

 
Район
Нас. пункт
Вул.
Буд.                    кв.
 
 
Видано
ДАІ ГУ-УМВС України

 
М. П.

Дата видачі Примітка. Свідоцтво про реєстрацію ТЗ типу 1 виготовляється з паперу.

7.18. Свідоцтва про реєстрацію ТЗ типу 2 (пластикові) заповнюються спеціальним приладом для виготовлення і заповнення цих свідоцтв. Їх реквізити заповнюються аналогічно пунктам 7.2 - 7.16 цієї Інструкції.

СВІДОЦТВО
про реєстрацію транспортного засобу (тип 2)

УКРАЇНА UA UKRAINE
 
СВІДОЦТВО ПРО РЕЄСТРАЦІЮ
ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ
CERTIFIKAT D'IMMATRICULATION

A Реєстраційний N

D Марка

    Модель

B Рік випуску

    Колір

E Шасі (кузов, рама, коляска) N

    Тип ТЗ

F Повна маса

G Маса без навантаження

    Об'єм двигуна

Особливі відмітки:

Серія та номер свідоцтва 


 

Серія та номер свідоцтва

 
C ВЛАСНИК
 
 
 
 
 
C АДРЕСА:

 
Область
Район
Насел. пункт
Вул.
Буд.               кв.
Видано
ДАІ ГУ-УМВС України

 

 
 

М. П.                  Дата видачі Примітка. Свідоцтво про реєстрацію ТЗ типу 2 виготовляється з довговічного пластику.

7.19. Відомості до тимчасового реєстраційного талона заносяться з використанням принтера ЕОМ. Усі реквізити заповнюються аналогічно пунктам 7.2 - 7.8 та 7.11 - 7.16 цієї Інструкції.

7.20. При заповненні реквізиту "Дійсний до" вказується дата, до якої дозволяється використовувати ТЗ, із зазначенням числа, місяця та року.

7.21. Зразок тимчасового реєстраційного талона представлено в цій Інструкції.

Тимчасовий реєстраційний талон

Лицевий бік 

  

Зворотний бік 

УКРАЇНА UA UKRAINE
_____________________________
Тимчасовий
реєстраційний талон
_____________________________

Реєстраційний N ______________ 

Марка _______________________

Модель ______________________

Рік випуску __________________

Колір _______________________

Двигун N ____________________

Шасі (рама) N ________________

Кузов (коляска) N _____________

Тип ТЗ _______________________
 
Особливі відмітки:

 

 
ААА N 000000 


 

Власник

______________________________
______________________________
______________________________

 

Адреса:

Область ______________________ 

Район ________________________ 

Нас. пункт ____________________

Вулиця _______________________

Будинок ____ корп. ___ кв. ___ 

Виданий _____________________
                                 (назва РЕП ДАІ) 

"___" ____________ 20__ р.

Дійсний до "___"_________ 20__ р.

Начальник РЕП ДАІ ____________
                                                      (підпис) 

М. П. Примітки:

1. Бланки тимчасових реєстраційних талонів виготовляються з паперу.

2. Заявки на виготовлення бланків тимчасових реєстраційних талонів подаються до ГУДАІ МВС України разом із заявкою на спецпродукцію ДАІ.

8. Порядок оформлення реєстраційних документів на транспортні засоби для участі в міжнародному русі

До участі в міжнародному русі допускаються ТЗ, на які видано свідоцтво про реєстрацію ТЗ та номерні знаки, що відповідають вимогам міжнародної Конвенції про дорожній рух.

При видачі свідоцтв про реєстрацію ТЗ для участі в міжнародному русі здійснюються дії, передбачені пунктами 3.1 - 3.3, 3.5, 3.7, 3.9, 3.13, 3.14, 3.18 цієї Інструкції.

Якщо номерні знаки ТЗ не відповідають вимогам міжнародної Конвенції про дорожній рух, проводиться їх заміна на номерні знаки, серія яких складається з літер латинського алфавіту.

8.1. За письмовим зверненням фізичної особи, якій власником ТЗ у встановленому порядку надано право користування і (або) розпорядження ним, у тому числі для поїздки за кордон, працівниками РЕП ДАІ на ім'я довіреної особи видається свідоцтво про реєстрацію ТЗ на термін поїздки. При цьому в графі "Особливі відмітки" робиться запис: "Видано для участі в міжнародному русі". Свідоцтво про реєстрацію ТЗ, оформлене на ім'я власника, номерні знаки (у разі необхідності їх обміну) та примірник нотаріально посвідченого доручення вилучаються та зберігаються в РЕП ДАІ.

8.2. За письмовим зверненням юридичної особи, яка використовує ТЗ на умовах оренди з правом виїзду за кордон, працівниками РЕП ДАІ видається свідоцтво про реєстрацію ТЗ на термін, зазначений у договорі. При цьому в графі "Особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію ТЗ робиться запис: "Видано для участі в міжнародному русі". Свідоцтво про реєстрацію ТЗ, оформлене на ім'я власника, номерні знаки (у разі потреби їх обміну) та договір оренди, оформлений у встановленому порядку, вилучаються та зберігаються в РЕП ДАІ.

8.3. Видане для участі в міжнародному русі свідоцтво про реєстрацію ТЗ підлягає поверненню в РЕП ДАІ, який його видав, не пізніше ніж через 10 днів після повернення з-за кордону. Після повернення вказаного свідоцтва про реєстрацію ТЗ власнику або уповноваженій особі повертаються раніше вилучені свідоцтво про реєстрацію ТЗ, доручення та номерні знаки (якщо вони обмінювались). Власнику ТЗ у разі невідповідності номерних знаків вимогам стандарту ДСТУ 3650-97 "Дорожній транспорт. Знаки номерні транспортних засобів. Загальні технічні умови" проводиться заміна номерних знаків старого зразка на нові з оформленням нового свідоцтва про реєстрацію ТЗ. Для соціально незахищених верств населення видаються, при наявності, номерні знаки, які вже були в користуванні і відповідають установленим вимогам ДСТУ 3650-97.

8.4. Облік свідоцтв про реєстрацію ТЗ та номерних знаків, виданих для участі в міжнародному русі, ведеться в окремій книзі обліку видачі свідоцтв про реєстрацію ТЗ для участі в міжнародному русі (додаток 13 до цієї Інструкції).

8.5. У разі встановлення на ТЗ тимчасової заборони на зняття з обліку або наявності інформації про його розшук правоохоронними органами зарубіжних держав до поїздок за кордон він не допускається.

9. Особливості проведення реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів, оформлення реєстраційних документів та видачі номерних знаків

9.1. У свідоцтвах про реєстрацію ТЗ оперативних і спеціальних служб, обладнаних спеціальними світловими і (або) звуковими сигнальними пристроями відповідно до ДСТУ 3849-99 "Дорожній транспорт. Кольорографічні схеми, розпізнавальні знаки, написи та спеціальні сигнали транспортних засобів оперативних і спеціальних служб" у графу "Тип транспортного засобу" вноситься запис: "Спеціальний". Аналогічні записи вносяться до однойменних реквізитів реєстраційних карток та книг обліку зареєстрованих ТЗ.

Дозволи на встановлення та використання спеціальних світлових і (або) звукових сигнальних пристроїв видаються підрозділами Державтоінспекції згідно з порядком, встановленим МВС України.

9.2. У свідоцтвах про реєстрацію ТЗ з ручним керуванням, а також ТЗ, що належать інвалідам 1-ї і 2-ї груп, у реєстраційних картках, книгах обліку зареєстрованих ТЗ у графу "Особливі відмітки" вноситься запис: "Дозволено встановлення знака "Інвалід".

9.3. Заборона або обмеження щодо відчуження ТЗ вказуються у графі "Особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію ТЗ і одночасно в однойменних реквізитах реєстраційних карток та книгах обліку зареєстрованих ТЗ, а інформація про арешт, заборону зняття з обліку - тільки у відповідному реквізиті реєстраційних карток.

Вказана інформація за наявності технічної можливості заноситься до відповідної бази даних автоматизованої інформаційної системи.

Зміни у відомостях про встановлені обмеження здійснюються на підставі рішення суду або документів, які підтверджують зняття заборон і обмежень, засвідчених у встановленому порядку.

9.4. Реєстрація самостійно сконструйованих мотоциклів, легкових, а також вантажних автомобілів, максимальна вага яких не перевищує 3500 кг, причепів та напівпричепів до них, виготовлених відповідно до вимог ДСТУ 3649-97 "Засоби транспортні дорожні. Експлуатаційні вимоги безпеки до технічного стану та методи контролю", здійснюється на підставі документів, що підтверджують правомірність придбання вузлів, агрегатів із зазначенням їх ідентифікаційних номерів, а також висновків НДЦ БДР МВС України та інших визначених Кабінетом Міністрів України підприємств, установ та організацій.

Замкові пристрої для зчеплення причепа та автомобіля мають бути заводського виготовлення і відповідати вимогам державного стандарту.

9.5. У разі перевірки дійсності видачі свідоцтв про реєстрацію ТЗ, які прибули з інших областей, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя, спецпоштою надсилаються запити про підтвердження зняття їх з обліку. Ці запити підписуються безпосередньо начальниками РЕП ДАІ або особами, які виконують їх обов'язки. Вхідна кореспонденція розглядається також начальниками РЕП ДАІ або особами, які виконують їх обов'язки. Відповіді на запити про зняті з обліку ТЗ або підтвердження інших реєстраційних даних надсилаються не пізніше 5 днів від дня надходження запиту.

9.6. ТЗ, що використовуються для здійснення оперативно-розшукової діяльності, реєструються в установленому порядку, з урахуванням особливостей, встановлених МВС України.

ТЗ працівників правоохоронних органів або членів їх сімей реєструються на загальних підставах, разом з тим за письмовою заявою цієї категорії працівників реєстраційна картка ТЗ може відкладатись в окрему картотеку. Доступ до такої картотеки має тільки начальник РЕП ДАІ або особа, що виконує його обов'язки. Відомості про ці ТЗ надаються тільки з письмового дозволу начальника територіального органу внутрішніх справ чи підрозділу ДАІ ГУМВС, УМВС.

З дозволу керівництва управління ДАІ ГУМВС, УМВС номерні знаки на ТЗ працівника правоохоронних органів і членів його сім'ї замінюються без оплати із числа тих, що були в користуванні та відповідають встановленим вимогам.

9.7. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2000 N 1081 "Про запровадження номерних знаків транспортних засобів, що виготовляються за індивідуальними замовленнями їх власників" власник транспортного засобу або уповноважена ним особа може замовити виготовлення індивідуального номерного знака, звернувшись із заявою встановленого зразка до НДЦ БДР МВС України.

ТЗ, на який замовляються номерні знаки, що виготовляються за індивідуальним замовленням їх власників, повинен бути зареєстрованим у РЕП ДАІ за місцем проживання фізичної або місцезнаходженням юридичної особи - власника ТЗ.

Написи на номерних знаках, що виготовляються за індивідуальними замовленнями їх власників, оригінальні і не повторюються в одному регіоні згідно із шифрами областей (регіонів), визначеними ДСТУ 3650-97 "Дорожній транспорт. Знаки номерні транспортних засобів. Загальні технічні умови".

9.7.1. Після одержання виготовлених індивідуальних номерних знаків та відповідного документа на них власник ТЗ звертається до РЕП ДАІ за місцем реєстрації ТЗ для проведення перереєстрації. При цьому проводяться дії, передбачені пунктом 4.1 цієї Інструкції, оформляється нове свідоцтво про реєстрацію ТЗ, у графу "Особливі відмітки" якого заносяться символи індивідуального номерного знака. До справи про видачу свідоцтва про реєстрацію ТЗ долучаються відповідний документ на номерні знаки, виготовлені за індивідуальним замовленням власника, та попереднє свідоцтво про реєстрацію ТЗ (тимчасовий реєстраційний талон, технічний паспорт).

Працівниками РЕП ДАІ також уносяться корективи до реєстраційної картки та наявних баз даних АІС "Автомобіль", "Національний банк даних - "Автомобіль".

Індивідуальні номерні знаки можуть бути використані для іншого ТЗ цього самого власника (або за його заявою для ТЗ іншого власника) з обов'язковим оформленням свідоцтва про реєстрацію ТЗ, в яке РЕП ДАІ вноситься відповідна відмітка про це. Передавання індивідуального номерного знака іншій фізичній чи юридичній особі без належного оформлення в РЕП ДАІ не дозволяється.

При знятті з обліку ТЗ номерні знаки, виготовлені за індивідуальним замовленням, працівниками РЕП ДАІ не вилучаються.

9.7.2. У разі втрати номерних знаків, виготовлених за індивідуальним замовленням їх власників, або заміни тих, які не придатні для використання (пошкоджені внаслідок ДТП, не відповідають встановленим вимогам тощо), їх виготовлення проводиться в установленому порядку.

Номерні знаки, виготовлені за індивідуальним замовленням їх власників, дійсні виключно на території України. Для участі в міжнародному русі на ТЗ необхідно закріпити номерні знаки, що відповідають вимогам міжнародної Конвенції про дорожній рух.

9.8. Реєстрація, перереєстрація та зняття з обліку ТЗ можуть проводитися на підставі договору купівлі-продажу ТЗ або міни ТЗ (зразки договорів наведено в додатках 14, 15 до цієї Інструкції).

На договорі ставиться відмітка з підписом уповноваженої посадової особи та відтиском печатки РЕП ДАІ. Договір реєструється у книзі обліку договорів купівлі-продажу та міни ТЗ (додаток 16 до цієї Інструкції).

9.9. При реєстрації (перереєстрації) ТЗ за рішенням суду, що набрало законної сили, власнику видається тимчасовий реєстраційний талон з терміном дії до трьох місяців. При цьому працівники РЕП ДАІ відповідно до Закону України "Про міліцію" звертаються із запитом до суду, яким винесено рішення, для встановлення підтвердження наявності цього рішення. Запит підписується безпосередньо начальником РЕП ДАІ або особою, яка виконує його обов'язки, з обов'язковою реєстрацією запиту та відповіді. Свідоцтво про реєстрацію такого ТЗ видається за наявності зазначеного підтвердження суду.

10. Одержання, облік, зберігання та витрачання бланків реєстраційних документів, посвідчення водія, талонів до посвідчення водія, тимчасових дозволів на керування ТЗ, талонів про проходження державного технічного огляду та номерних знаків

10.1. Бланки свідоцтв про реєстрацію ТЗ, тимчасових реєстраційних талонів, посвідчень водія, талонів до посвідчення водія, тимчасових дозволів на керування ТЗ, а також талонів про проходження державного технічного огляду (далі - бланки ДАІ) є документами суворого обліку. Відповідно до Правил виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку, затверджених спільним наказом Міністерства фінансів України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України від 25, 15, 24.11.93 N 98/118/740 "Про затвердження Правил виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.01.94 за N 8/217, вони виготовляються друкарським способом, з нумерацією. Підрозділами Державтоінспекції забезпечується облік їх одержання, зберігання та використання як бланків суворого обліку, а також установлюється контроль за оформленням та витрачанням бланків ДАІ. Порядок забезпечення РЕП ДАІ бланками ДАІ і номерними знаками встановлюється МВС України.

10.2. Відповідальність за прийняття, облік, зберігання, витрачання бланків ДАІ і номерних знаків покладається на начальників РЕП ДАІ і осіб, які безпосередньо виконують функції прийняття, обліку, зберігання і витрачання бланків ДАІ і номерних знаків і призначаються письмовим розпорядженням начальників управлінь ДАІ ГУМВС, УМВС.

10.3. Бланки ДАІ повинні зберігатися в металевих шафах (сейфах) на спеціальних складах (у коморах). Приміщення для зберігання бланків ДАІ і номерних знаків мають бути сухими, ізольованими (без вікон), обладнаними охоронною та протипожежною сигналізацією, надійно замикатися. Доступ сторонніх осіб у ці приміщення забороняється.

10.4. Для приймання бланків ДАІ і номерних знаків, що надходять від виготовлювачів, розпорядженням начальника Управління Державтоінспекції ГУМВС України в АР Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі створюється відповідна комісія в кількості не менше трьох осіб.

Під час приймання бланків ДАІ і номерних знаків комісія:

а) перевіряє зовнішній стан, цілісність упаковки, наявність пломб, пакувальних листів, відомості наклеєного пакувального листа;

б) розкриває упаковку, перевіряє відповідність кількості, серії і нумерації бланків ДАІ і номерних знаків, що надійшли, кількості, серії і нумерації, вказаним у накладних (пакувальних листах) підприємства-виробника (відправника).

Про прийняття бланків ДАІ і номерних знаків складається акт приймання бланків ДАІ (номерних знаків) від підприємства-виробника (додаток 17 до цієї Інструкції) у чотирьох примірниках, один з яких надсилається виробнику (відправнику) для підтвердження одержання бланків ДАІ, номерних знаків, другий - до ГУДАІ МВС України, третій - зберігається у справах Управління Державтоінспекції ГУМВС, УМВС, а четвертий - у справах РЕП ДАІ.

10.5. Якщо виявлено нестачу (надлишок), браковані бланки ДАІ або номерні знаки, то акти приймання бланків ДАІ (номерних знаків) від підприємства-виробника надсилаються тим самим адресатам, що зазначені в пункті 10.4 цієї Інструкції, але виробнику (відправнику), крім того, додаються оригінали накладних, пакувальних листів, пломб або сургучевих печаток від пакувальних місць, в яких виявлена недостача (надлишок) або бракована продукція, а також повідомляється про цілісність упаковки при її одержанні.

РЕП ДАІ одержують бланки ДАІ і номерні знаки за накладними від управлінь ДАІ ГУМВС України в АР Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі на підставі заявки і доручення на отримання (згідно з типовою формою М2).

10.6. Відомості про прийняті РЕП ДАІ бланки ДАІ і номерні знаки не пізніше трьох днів з моменту їх надходження заносяться до книги обліку надходження і витрачання бланків ДАІ та номерних знаків (додаток 18 до цієї Інструкції).

10.7. Підставою для запису до книги обліку є накладні і акти приймання бланків ДАІ (номерних знаків) від підприємства-виробника (для РЕП ДАІ - накладні, що видаються управліннями (відділами) ДАІ ГУМВС, УМВС). Залишки бланків ДАІ і номерних знаків підраховуються після кожного надходження до РЕП ДАІ бланків ДАІ і номерних знаків. Видача бланків ДАІ і номерних знаків проводиться під звіт працівникам РЕП ДАІ для повсякденного використання в порядку зростання цифрових номерів. Для такого обліку в РЕП ДАІ може бути заведена окрема книга.

Категорично забороняється проставляти на незаповнених бланках ДАІ печатки і підписи працівника РЕП ДАІ, а також передавати такі бланки власникам ТЗ.

10.8. Облік витрачання номерних знаків, свідоцтв про реєстрацію ТЗ (тимчасових реєстраційних талонів) ведеться у книгах обліку реєстрації ТЗ (видачі тимчасових реєстраційних талонів), у яких серії і номери виданих свідоцтв про реєстрацію ТЗ (тимчасових реєстраційних талонів) і номерних знаків записуються за порядком зростання цифрових номерів.

Книги обліку реєстрації ТЗ ведуться за типами ТЗ: автомобілі вантажні, легкові, мотоцикли (моторолери, мотоколяски), причепи.

Записи в книгах здійснюються чорнилом (кульковою ручкою). Усі реквізити книг обліку та видачі заповнюються розбірливо. Допущені помилки виправляються шляхом закреслення помилкового запису і внесення нового, який підтверджується підписом особи, що зробила виправлення. Книги можуть роздруковуватись з використанням ЕОМ.

Номерні знаки закріплюються на ТЗ за порядком зростання цифрових номерів. Для соціально незахищених верств населення - власників ТЗ номерні знаки можуть видаватися з числа таких, що вже були в користуванні.

10.9. Бланки свідоцтв про реєстрацію ТЗ (тимчасових реєстраційних талонів), талони державного технічного огляду, зіпсовані при заповненні, знищуються під час чергової ревізії способом, який унеможливлює їх повторне використання, про що складаються акти про знищення зіпсованих (анульованих) бланків ДАІ або вилучених номерних знаків (додаток 19 до цієї Інструкції), які зберігаються в справах РЕП ДАІ.

10.10. Документи, на підставі яких проведені реєстрація, перереєстрація, зняття з обліку ТЗ, видача або заміна номерних знаків, свідоцтв про реєстрацію ТЗ (тимчасових реєстраційних талонів), зшиваються в окремі справи відповідно до записів у книгах обліку і зберігаються у встановленому порядку.

Свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічні паспорти), тимчасові реєстраційні талони, довідки-рахунки, акти приймання-передачі ТЗ, договори купівлі-продажу, біржові угоди, інші документи, що підтверджують правомірність придбання ТЗ, підшиваються до справи і гасяться штампом "Анульовано".

Термін зберігання книг обліку реєстрації, перереєстрації, зняття з обліку ТЗ, надходження та витрачання бланків суворого обліку і номерних знаків - 60 років після їх закінчення. Книги обліку тимчасових реєстраційних талонів, свідоцтв про реєстрацію ТЗ (оформлених для тимчасових поїздок за кордон), договорів купівлі-продажу і міни ТЗ, реєстраційних карток на вибракувані ТЗ, а також ТЗ, які вибули за межі зони обслуговування РЕП ДАІ, - 5 років.

10.11. Книги обліку і справи з документами, на підставі яких проведені реєстрація, перереєстрація, зняття з обліку ТЗ, інші дії РЕП ДАІ, пов'язані з реєстрацією ТЗ, мають бути пронумеровані, прошнуровані і завірені підписом керівника (виконуючого обов'язки) та скріплені печаткою РЕП ДАІ. Нумерація книг обліку проводиться відповідно до номенклатури справ канцелярії управління (відділу) ДАІ ГУМВС України в АР Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі.

На спеціально підшитому аркуші в кінці справи з документами, що підтверджують правомірність реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку, записуються дані про кількість аркушів у справі. Запис завіряється працівником, який оформив справу, і скріплюється печаткою РЕП ДАІ.

Після оформлення справи керівник РЕП ДАІ перевіряє правильність її оформлення та завіряє підписом (із зазначенням П. І. Б., дати та часу проведення перевірки).

11. Порядок обліку суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією транспортних засобів, бланків довідок-рахунків, актів приймання-передачі транспортних засобів та забезпечення контролю за дотриманням вимог нормативно-правових актів з цих питань

11.1. Бланки довідок-рахунків, актів приймання-передачі транспортних засобів (далі - бланки) є документами суворого обліку. Відповідно до Правил виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку, затверджених спільним наказом Міністерства фінансів України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України від 25, 15, 24.11.93 N 98/118/740, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.01.94 за N 8/217, вони виготовляються друкарським способом, з нумерацією.

ГУДАІ МВС України забезпечується облік їх одержання, зберігання та видачі як бланків суворого обліку, а також установлюється контроль за оформленням та витрачанням бланків.

Бланки, зіпсовані при заповненні, та вилучені суб'єктами підприємницької діяльності при оформленні купівлі-продажу ТЗ номерні знаки для разових поїздок знищуються способом, який унеможливлює їх повторне використання, про що складаються акти про знищення зіпсованих бланків довідок-рахунків (актів приймання-передачі) та вилучених номерних знаків для разових поїздок (додаток 20 до цієї Інструкції), які зберігаються в справах РЕП ДАІ та суб'єкта підприємницької діяльності (підприємства-виробника).

11.2. Порядок забезпечення суб'єктів підприємницької діяльності всіх форм власності, що реалізують ТЗ, бланками і номерними знаками для разових поїздок (із сплатою вартості цих бланків та номерних знаків), визначений наказом МВС України від 22.04.98 N 286 "Про затвердження Інструкції про порядок обліку суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією транспортних засобів, що підлягають реєстрації в органах внутрішніх справ, і видачу бланків довідок-рахунків", який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 08.05.98 за N 296/2736.

11.3. Облік торговельних організацій, підприємств-виробників ТЗ та суб'єктів підприємницької діяльності всіх форм власності, що реалізують ТЗ, ведеться в ГУДАІ МВС України. Інформація про такі організації та видані бланки, номерні знаки для разових поїздок направляється каналами електронного зв'язку, не рідше одного разу в 3 дні, в Управління ДАІ ГУМВС України в АР Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі для використання при здійсненні реєстрації (перереєстрації) ТЗ в РЕП ДАІ.

11.4. ТЗ, реалізовані суб'єктами підприємницької діяльності або на аукціонах з використанням бланків довідок-рахунків (біржових угод), придбаних у інших суб'єктів господарювання на підставі довідок-рахунків, вантажних митних декларацій та інших документів (без свідоцтва про реєстрацію), до реєстрації в РЕП ДАІ не приймаються.

11.5. Працівники РЕП ДАІ здійснюють обов'язкові щоквартальні перевірки суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією ТЗ, відповідно до наказу МВС України від 22.04.98 N 286 "Про затвердження Інструкції про порядок обліку суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією транспортних засобів, що підлягають реєстрації в органах внутрішніх справ, і видачу бланків довідок-рахунків", який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 08.05.98 за N 296/2736. При виявленні грубих порушень про це повідомляється місцевий орган державної виконавчої влади, де зареєстровано вказаний суб'єкт підприємницької діяльності.

12. Порядок проведення перевірок діяльності реєстраційно-екзаменаційних підрозділів ДАІ

12.1. Керівники управлінь ДАІ ГУМВС України в АР Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі не рідше одного разу на рік і, незалежно від термінів, при зміні начальників РЕП ДАІ організовують повну перевірку дотримання законності при реєстрації, перереєстрації, знятті з обліку ТЗ, порядку обліку, зберігання, витрачання бланків ДАІ і номерних знаків, повноту і правильність сплати вартості послуг у розмірах, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ, Міністерства фінансів та Міністерства економіки України від 16.07.2001 N 549/333/147 "Про затвердження розмірів плати за послуги, що надаються підрозділами Державної автомобільної інспекції МВС України, та Порядку її справляння", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20.07.2001 за N 612/5803.

Факт проведення перевірки, виявлені недоліки та інформація про вжиті заходи фіксуються в книзі обліку проведених перевірок РЕП ДАІ (додаток 21 до цієї Інструкції).

12.2. Перевірка проводиться спеціальною комісією, що призначається одним із керівників ГУМВС, УМВС. До складу комісії входять працівники відділів (відділень) Державтоінспекції, фінансово-економічних підрозділів ГУМВС, УМВС. До проведення перевірок можуть залучатись працівники інших підрозділів.

12.3. Перевіряються всі матеріали, які були оформлені за період після завершення останньої перевірки.

12.4. Один раз на 4 - 5 років РЕП ДАІ ГУМВС України в АР Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі перевіряються працівниками ГУДАІ МВС України.

При цьому вибірково перевіряються матеріали, що були оформлені за період після останньої перевірки, яка проводилась ГУДАІ МВС України.

12.5. Перевірці підлягають:

- своєчасність і повнота оприбуткування одержаних бланків ДАІ та номерних знаків;

- умови зберігання бланків ДАІ і номерних знаків;

- додержання встановленого порядку витрачання (видачі) та знищення бланків ДАІ і номерних знаків;

- відповідність фактичної наявності бланків ДАІ і номерних знаків обліковим даним;

- документи, що стали підставою для реєстрації, перереєстрації і зняття з обліку ТЗ фізичних і юридичних осіб;

- наявність і достовірність документів, що підтверджують правомірність одержання або придбання ТЗ і агрегатів, які стали підставою для видачі свідоцтв про реєстрацію ТЗ (тимчасових реєстраційних талонів), номерних знаків, а також для проведення реєстрації, перереєстрації та зняття з обліку ТЗ;

- повнота, правильність та своєчасність внесення інформації про зареєстровані, перереєстровані та зняті з обліку ТЗ до баз даних АІС "Автомобіль" та дотримання порядку, встановленого МВС, щодо її передачі каналами електронної пошти до НДЦ БДР МВС України для узагальнення і централізованого автоматизованого обліку АІС "Національний банк даних - "Автомобіль";

- правомірність видачі посвідчень водія на право керування ТЗ, їх заміни або видачі дублікатів;

- діяльність РЕП ДАІ щодо встановлення розшукуваного транспорту, виявлення підроблених документів (направлення запитів і відповіді на них, їх облік і своєчасне виконання, проведення звірення ідентифікаційних номерів вузлів і агрегатів транспорту, що реєструється, з ідентифікаційними номерами вузлів і агрегатів транспорту, що розшукується або на який накладено арешт, звірення документів, які підтверджують законність одержання або придбання ТЗ, із даними документів ТЗ, які заявлені в розшук);

- повнота і правильність внесення обов'язкових платежів власниками ТЗ;

- процедура приймання, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків, заповнення реєстраційних карток на зареєстровані ТЗ, ведення картотеки та заповнення форм відповідної звітності;

- своєчасність та якість проведення перевірок суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією ТЗ та номерних агрегатів, згідно з порядком, установленим МВС України;

- виконання заходів за підсумками попередньої перевірки.

12.6. Акт про результати перевірки діяльності реєстраційно-екзаменаційного підрозділу ДАІ складається за такою схемою:

Розділ 1. 

Відомості про надходження, порядок обліку, зберігання, витрачання і фактичну наявність бланків ДАІ та номерних знаків 


N з/п 

Найменування бланків ДАІ
(номерних знаків) 

Залишок на
__________
(дата)

__________
(штук) 

Надійшло за період з
___________ по
___________ 

Витрачено за
період з
___________
по
___________ 

Залишок на
_________
(дата)
_________
(штук) 


Розділ 2. 

Результати перевірки своєчасності і повноти оприбуткування одержаних бланків ДАІ і номерних знаків, умов їх зберігання та додержання встановленого порядку видачі і знищення. 

Розділ 3. 

Результати перевірки реєстраційної діяльності, ведення картотеки на зареєстровані транспортні засоби. 

Розділ 4. 

Результати перевірки документів, що стали підставою для реєстрації, перереєстрації і зняття з обліку ТЗ, підтверджують законність одержання або придбання ТЗ і агрегатів, видачі свідоцтв про реєстрацію ТЗ (тимчасових реєстраційних талонів), номерних знаків, а також для внесення інформації до них. 

Розділ 5. 

Результати перевірки повноти, правильності і своєчасності внесення інформації про зареєстровані, перереєстровані та зняті з обліку ТЗ до баз даних АІС "Автомобіль" та дотримання порядку, встановленого МВС щодо її передачі каналами електронної пошти до НДЦ БДР МВС України для узагальнення і централізованого автоматизованого обліку АІС "Національний банк даних - "Автомобіль". 

Розділ 6. 

Результати перевірки роботи з приймання екзаменів і обґрунтованості видачі посвідчень водія, порядку їх заміни. 

Розділ 7. 

Результати перевірки роботи щодо контролю за повнотою внесення плати за послуги, що надаються підрозділами ДАІ, і правильністю внесення обов'язкових платежів власниками ТЗ. 

Розділ 8. 

Результати перевірки діяльності РЕП ДАІ щодо встановлення розшукуваного транспорту, виявлення підроблених документів. 

Розділ 9. 

Результати перевірки роботи щодо контролю за діяльністю суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією ТЗ, та номерних агрегатів. 

Розділ 10. 

Результати перевірки обліку, зберігання і видачі посвідчень водія особам, що були позбавлені права керування транспортними засобами за порушення правил дорожнього руху. 

Розділ 11. 

Результати перевірки оформлення та ведення книг обліку реєстрації, перереєстрації, зняття з обліку ТЗ, надходження та витрачання бланків суворого обліку і номерних знаків, направлення запитів і відповідей на них, їх облік і своєчасне виконання, оформлення справ з документами, що підтверджують правомірність реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку ТЗ, умов і термінів їх зберігання. 

Розділ 12. 

Результати перевірки якості обслуговування громадян при реєстрації, перереєстрації, знятті з обліку ТЗ, прийманні екзаменів і видачі посвідчень водія. 

Розділ 13. 

Результати виконання пропозицій, внесених під час попередньої перевірки. 

Розділ 14. 

Пропозиції комісії, спрямовані на поліпшення діяльності підрозділу. 


12.7. При перевірці комісія в першу чергу перевіряє фактичну наявність бланків ДАІ за видами та номерних знаків. У разі виявлення недоліків, порушень або зловживань слід установити, чи були вжиті посадовими особами РЕП ДАІ, що перевіряється, необхідні заходи до їх своєчасного попередження і припинення.

12.8. У разі виявлення при перевірці фактів порушень чинного законодавства голова комісії зобов'язаний терміново доповісти про це керівникові, який призначив перевірку. З урахуванням виявлених недоліків і порушень комісія вносить пропозиції щодо їх усунення із зазначенням строків виконання.

12.9. Якщо при перевірці комісія виявила позитивний досвід роботи, комісія письмово доповідає про це керівнику, який призначив перевірку, з метою поширення його в інших РЕП ДАІ.

12.10. Результати перевірки оформляються актом про результати перевірки діяльності РЕП ДАІ за зразком, наведеним у додатку 22 до цієї Інструкції, який підписується членами комісії і начальником РЕП ДАІ. Акт про результати перевірки діяльності РЕП ДАІ складається у двох примірниках, перший з яких направляється керівникові ГУМВС, УМВС, який призначив перевірку, а другий - залишається в перевіреному підрозділі. Кількість примірників акта може бути збільшена.

Про виявлені порушення комісія інформує керівника управління Державтоінспекції ГУМВС, УМВС, відповідального за цю ділянку роботи, який терміново вживає заходів до їх усунення. Комісією може прийматись рішення про проведення службового розслідування та відповідальність згідно з чинним законодавством.

Керівник ГУМВС, УМВС, який призначив перевірку, після ознайомлення з матеріалами перевірки і затвердження акта про результати перевірки діяльності РЕП ДАІ приймає рішення про вжиття заходів, спрямованих на усунення виявлених порушень і недоліків, поліпшення діяльності РЕП ДАІ. Рішення оформляється наказом або розпорядженням, які надсилаються в перевірений підрозділ (інші РЕП ДАІ) для виконання.

 

Начальник ГУДАІ МВС України
генерал-лейтенант міліції 

 
О. Л. Міленін 


 

Додаток 1
до п. 3.1 Інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України 


Зразок для фізичних осіб

РЕП ДАІ
_______________________________________________________________
                                   (назва реєстраційно-екзаменаційного підрозділу) 

Від ___________________________________________________________
                           (прізвище, ім'я, по батькові власника ТЗ) 

Рік народження _________, що проживає __________________________
                                                                                                   (район, населений пункт, вулиця) 

будинок ____, корпус _____, кв. _____, телефон ____________________

Паспорт (документ, що його замінює): _____________________________

серія ________, N ____________, виданий _________________________

_______________________________________________________________

ЗАЯВА

Прошу зареєструвати (перереєструвати), видати свідоцтво про реєстрацію ТЗ, тимчасовий реєстраційний талон, номерні знаки на належний мені транспортний засіб (непотрібне закреслити),

придбаний ____________________________________________________
                                   (вказати відомості про документи, що підтверджують придбання 
______________________________________________________________
                                                                  транспортного засобу) 

Відомості про транспортний засіб

Тип
ТЗ 

Марка і модель 

Тип кузова 

Рік випуску 

Колір 

Об'єм двигуна 

N шасі (рами)  

N кузова 

Повна маса 

Маса без наванта-
ження 

Свідоцтво про реєстрацію (техпаспорт) 

Номерний знак 

Примітка 

10 

11 

12 

13 


Стоянка розташована за адресою: _________________________________

До заяви додаю такі документи: 1. ________________________________

2. ____________________________________________________________

3. ____________________________________________________________

4. ____________________________________________________________

5. ____________________________________________________________

6. ____________________________________________________________

"___" ____________ 20__ р. 

_____________________________________
(особистий підпис власника або уповноваженої особи) 


Службові відмітки ДАІ

Облікові дані транспортного засобу (марка, модель, ідентифікаційні номери двигуна, шасі (рами), кузова (коляски) відповідають вказаним у заяві.

"___" ____________ 20__ р. 

Державтоінспектор ______________
                                                      (підпис, П. І. Б.) 


Рішення ______________________________________________________
                      (резолюція та підпис уповноваженої посадової особи, яка приймає рішення)
______________________________________________________________

"___" ____________ 20__ р.

Здані: 

номерні знаки для разових поїздок, ____________

номерні знаки інших країн (непотрібне закреслити) 


Видані: 

номерні знаки серії ________________________________ 

свідоцтво про реєстрацію ТЗ серії _____ N ____________

тимчасовий реєстраційний талон серії _____ N ________
(непотрібне закреслити) 


"___" ____________ 20__ р. 

Державтоінспектор
(паспортист) 

__________________
(підпис, П. І. Б.) 


Номерні знаки, свідоцтво про реєстрацію ТЗ, тимчасовий реєстраційний талон одержав (непотрібне закреслити)

___________________________________
      (підпис представника юридичної особи) 


 

Начальник ГУДАІ МВС України
генерал-лейтенант міліції 

 
О. Л. Міленін 


 

Додаток 2
до п. 3.1 Інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України 


Зразок для юридичних осіб

РЕП ДАІ

_______________________________________________________________
                                     (назва реєстраційно-екзаменаційного підрозділу) 

ЗАЯВА

Прошу зареєструвати (перереєструвати), видати свідоцтво про реєстрацію ТЗ, тимчасовий реєстраційний талон, номерні знаки на транспортний засіб (непотрібне закреслити), придбаний
______________________________________________________________
                     (вказати відомості про документи, що підтверджують придбання 
_______________________________________________________________
                                         (право власності) транспортного засобу) 

Від ___________________________________________________________
                                                                 (повна назва юридичної особи) 

Належить до сфери управління ___________________________________
                                                                   (назва міністерства, іншого органу виконавчої влади) 

Місцезнаходження юридичної особи ______________________________
_______________________________________________________________

Стоянка розташована за адресою: _________________________________

На підставі документів: 1. ________________________________________

2. ____________________________________________________________

3. ____________________________________________________________

4. ____________________________________________________________

5. ____________________________________________________________

Відомості про транспортний засіб

Тип ТЗ 

Марка і модель 

Тип кузова 

Рік випуску 

Колір 

Об'єм двигуна 

N шасі (рами)  

N кузова 

Повна маса 

Маса без наванта-
ження 

Свідоцтво про реєстрацію (техпаспорт) 

Номерний знак 

Примітка 

10 

11 

12 

13 


Оформлення транспортного засобу доручається провести ____________
                                                                                                                                 (П. І. Б. представника) 

____________________, підпис якого _______________ підтверджується.
                                                                                             (зразок підпису) 

Місце для печатки 

Керівник організації _______________
                                                      (підпис та П. І. Б.) 

Головний бухгалтер _______________
                                                        (підпис та П. І. Б.) 


"___" ____________ 20__ р.

Службові відмітки ДАІ

Облікові дані транспортного засобу (марка, модель, ідентифікаційні номери двигуна, шасі (рами), кузова (коляски) відповідають вказаним у заяві.

"___" ____________ 20__ р. 

Державтоінспектор ______________
                                                      (підпис, П. І. Б.) 


Рішення ______________________________________________________
                     (резолюція та підпис уповноваженої посадової особи, яка приймає рішення) 
______________________________________________________________

"___" ____________ 20__ р.

Здані: 

номерні знаки для разових поїздок, ____________

номерні знаки інших країн (непотрібне закреслити) 


Видані: 

номерні знаки серії ________________________________ 

свідоцтво про реєстрацію ТЗ серії _____ N ____________

тимчасовий реєстраційний талон серії _____ N ________
(непотрібне закреслити) 


"___" ____________ 20__ р. 

Державтоінспектор
(паспортист) 

__________________
(підпис, П. І. Б.) 


Номерні знаки, свідоцтво про реєстрацію ТЗ, тимчасовий реєстраційний талон одержав (непотрібне закреслити)

___________________________________
        (підпис власника або уповноваженої особи) 


 

Начальник ГУДАІ МВС України
генерал-лейтенант міліції 

 
О. Л. Міленін 


 

Додаток 3
до п. 3.11 Інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України 


Книга
обліку зареєстрованих транспортних засобів

Дата реєстрації 

Номер реєстрації (заповнюється при функціонуванні АІС "Автомобіль") 

Власник транспортного засобу (П. І. Б. або назва юридичної особи заповнюються без скорочень) 

Транспортний засіб 

Видано 

Назви, номери і дата видачі документів, на підставі яких зареєстрований ТЗ 

Звідки прибув транспортний засіб 

Примітка 

Марка, модель 

N шасі (рами) 

N кузова 

Об'єм двигуна 

Повна маса 

Маса без навантаження 

Серія і номер свідоцтва про реєстрацію ТЗ 

Номерні знаки 

10 

11 

12 

13 

14 


 

Начальник ГУДАІ МВС України
генерал-лейтенант міліції 

 
О. Л. Міленін 


 

Додаток 4
до п. 4.4.1 Інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України 


Книга
обліку переобладнання транспортних засобів

N з/п 

Дата видачі дозволу (висновку) 

Ким видано дозвіл (висновок) 

П. І. Б. (назва для юридичної особи) власника  

Місце проживання (місце-
знаходження) 

Марка і модель транспортного засобу, номерний знак 

Ідентифікаційні номери 

Ким проводилось пере-
облад-
нання 

Дата пере-
реєстрації, N справи пере-
реєстрації 

На які номерні агрегати видана довідка і її N _______. Підпис про одержання дозволу 

До переобладнання 

Після переобладнання 

До пере-
облад-
нання 

Після пере-
облад-
нання 

N кузова (рама) 

Об'єм двигуна 

Повна маса 

Маса без наванта-
ження 

N кузова (рама) 

Об'єм двигуна 

Повна маса 

Маса без наванта-
ження 

10 

11 

12 

13 

14 

15 

16 

17 

18 


 

Начальник ГУДАІ МВС України
генерал-лейтенант міліції 

 
О. Л. Міленін 


 

Додаток 5
до п. 4.4.2 Інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України 


Акт технічного огляду ТЗ

N з/п 

Перелік реквізитів 

Відомості про ТЗ та його власника 

Свідоцтво про реєстрацію ТЗ 

 

Номерний знак 

 

Власник ТЗ 

 

Місце проживання (місцезнаходження) власника ТЗ 

 

Адреса гаража 

 

Марка, модель ТЗ 

 

Тип ТЗ 

 

Тип кузова ТЗ 

 

Рік випуску ТЗ 

 

10 

Колір 

 

11 

N рами (шасі) 

 

12 

N кузова 

 

13 

N двигуна 

 

14 

Об'єм двигуна 

 

15 

Кількість циліндрів 

 

16 

Кількість місць 

 

17 

Кількість дверей 

 

18 

Повна маса 

 

19 

Маса без навантаження 

 

20 

Вид пального 

 

21 

Виявлені технічні несправності 

 

22 

Висновок 

 


"___" ____________ 20__ р. 

М. П. (печатка РЕП) 


Державтоінспектор _____________________________________________
                                                                                     (підпис, П. І. Б.) 

Експерт ______________________________________________________
                                                                                      (підпис, П. І. Б.) 

Власник (уповноважена особа) ___________________________________
                                                                                                         (підпис, П. І. Б.) 

 

Начальник ГУДАІ МВС України
генерал-лейтенант міліції 

 
О. Л. Міленін 


 

Додаток 6
до п. 4.5.2 Інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України 


  

Інформація про видані довідки

Корінець довідки N 000000

На агрегат, вузол _____________________
                                                (назва агрегата, вузла) 

_____________, ідентифікаційний номер

___________________________________,

був установлений (зареєстрований)

на транспортному засобі ______________
____________________________________,
                          (назва, марка, модель) 

номерний знак ______________________, 

свідоцтво про реєстрацію ТЗ (технічний паспорт) серії ____ N _____________, видане(ний) _______________________,
                                        (дата і орган, який видав) 

належить __________________________
___________________________________.
      (П. І. Б. власника, повна назва юридичної особи) 

Довідку видав __________________ (П. І. Б.)
                                   (підпис посадової особи) 

Довідку одержав _____________________
                                                   (підпис, дата) 

Дані особи, яка отримала довідку
___________________________________
                        (прізвище, ім'я, по батькові) 
____________________________________
         (місце проживання, документ, що засвідчує 
____________________________________
        особу, його назва, номер і дата видачі) 


 

¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
¦
 

Довідка
на вивільнені вузли та агрегати

Штамп
органу внутрішніх справ
(Державтоінспекції)

Довідка N 000000

____________________________________
                              (РЕП ДАІ ГУМВС, УМВС) 

підтверджує, що агрегат, вузол __________

___________________, ідентифікаційний N
     (назва агрегата, вузла)

____________________________________,

був установлений (зареєстрований) на транспортному засобі _________________
____________________________________,
                               (назва, марка, модель) 

номерний знак ______________________,

свідоцтво про реєстрацію ТЗ (технічний
паспорт) серії _______ N ______________,

видане(ний) ________________________,
                                         (дата і орган, який видав) 

належить ____________________________
____________________________________
        (П. І. Б. власника, повна назва юридичної особи)
_____________________________________
                      (місце проживання фізичної особи, 
____________________________________
              місцезнаходження юридичної особи) 
_____________________________________
 
 
Дата видачі ____________ 20__ р.

 
М. П.

Начальник РЕП ДАІ ___________
                                               (підпис)  

Начальник ГУДАІ МВС України
генерал-лейтенант міліції 

 
О. Л. Міленін 


 

Додаток 7
до п. 4.5.2 Інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України 


Книга
обліку довідок про вивільнені вузли та агрегати

N з/п 

Дата видачі довідки 

Інформація про вивільнені вузли та агрегати 

Довідка видана 

Назва номерних агрегатів 

Марка, модель 

Рік виготовлення 

N кузова (шасі, рами) 

N та об'єм двигуна 

Серія і номер свідоцтва про реєстрацію (техпаспорта) 

Власник транспортного засобу (П. І. Б. або назва юридичної особи заповнюються без скорочень) 

Номер довідки  

Підпис особи про одержання довідки  

10 

11 


 

Начальник ГУДАІ МВС України
генерал-лейтенант міліції 

 
О. Л. Міленін 


 

Додаток 8
до п. 5 Інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України 


Книга
обліку видачі номерних знаків для разових поїздок

N з/п 

Дата видачі 

Власник ТЗ (П. І. Б. або назва юридичної особи заповнюються без скорочень)  

Місце проживання (місцезнаходження) власника ТЗ 

Марка, модель ТЗ 

Назви, номери і дати видачі документів, які є підставою для видачі  

Причина видачі та пункт призначення 

Серія і номер виданих номерних знаків для разових поїздок 

Розписка в одержанні номерних знаків 

Підпис особи, що видала номерні знаки 

10 


 

Начальник ГУДАІ МВС України
генерал-лейтенант міліції 

 
О. Л. Міленін 


 

Додаток 9
до п. 5.1 Інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України 


Зразок для фізичних осіб

РЕП ДАІ

_______________________________________________________________
                                   (назва реєстраційно-екзаменаційного підрозділу) 

Від __________________________________________________________,
                                                    (прізвище, ім'я, по батькові власника ТЗ) 

Рік народження _________, що проживає __________________________,
                                                                                                   (район, населений пункт, вулиця) 

будинок ________, корпус ______, кв. ______, телефон ______________.

Паспорт (документ, що його замінює): _____________________________
серія ________, N ____________, виданий __________________________
______________________________________________________________

ЗАЯВА

Прошу зняти з обліку (вибракувати) належний мені транспортний засіб (непотрібне закреслити)

у зв'язку із _____________________________________________________
         (вказати причину: зміною місця проживання, відчуженням, виїздом за кордон тощо) 

Відомості про транспортний засіб

Тип ТЗ 

Марка і модель 

Тип кузова 

Рік випуску 

Колір 

Об'єм двигуна 

N шасі (рами)  

N кузова 

Повна маса 

Маса без навантаження 

Свідоцтво про реєстрацію ТЗ (техпаспорт) 

Номерний знак 

Примітка 

10 

11 

12 

13 


До заяви додаю такі документи: 1. ________________________________

2. ____________________________________________________________

3. ____________________________________________________________

4. ____________________________________________________________

5. ____________________________________________________________

6. ____________________________________________________________

"___" ____________ 20__ р. 

______________________________________
(особистий підпис власника або уповноваженої особи) 


Службові відмітки ДАІ

Облікові дані транспортного засобу (марка, модель, ідентифікаційні номери двигуна, шасі (рами), кузова (коляски) відповідають вказаним у заяві.

"___" ____________ 20__ р. 

Державтоінспектор ______________
                                                      (підпис, П. І. Б.) 


Рішення ______________________________________________________
                     (резолюція та підпис уповноваженої посадової особи, яка приймає рішення) 

______________________________________________________________________

"___" ____________ 20__ р.

Здані: 

номерні знаки, свідоцтво про реєстрацію ТЗ (техпаспорт), _________ 
(непотрібне закреслити)        ______________________________ 


Видані: 

номерні знаки для разових поїздок ___________________ 

свідоцтво про реєстрацію ТЗ серії _____ N ____________ 


"___" ____________ 20__ р. 

Державтоінспектор
(паспортист) 

__________________
(підпис, П. І. Б.) 


Номерні знаки для разових поїздок, свідоцтво про реєстрацію ТЗ одержав (непотрібне закреслити)

___________________________________
       (підпис власника або уповноваженої особи) 


 

Начальник ГУДАІ МВС України
генерал-лейтенант міліції 

 
О. Л. Міленін 


 

Додаток 10
до п. 5.1 Інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України 


Зразок для юридичних осіб

РЕП ДАІ

_______________________________________________________________
                                      (назва реєстраційно-екзаменаційного підрозділу) 

ЗАЯВА

Прошу зняти з обліку (вибракувати) належний організації транспортний засіб (непотрібне закреслити)

у зв'язку із _____________________________________________________
                        (вказати причину: зміною місця стоянки, місцезнаходження, відчуженням, 
_______________________________________________________________
передачею іншим юридичним особам, реорганізацією, ліквідацією юридичної особи
тощо)

Від ___________________________________________________________
                                                                  (повна назва юридичної особи) 

Належить до сфери управління ___________________________________
                                                                 (назва міністерства, іншого органу виконавчої влади) 

Місцезнаходження юридичної особи ______________________________ 
______________________________________________________________

Стоянка розташована за адресою: _________________________________

На підставі документів: 1. ________________________________________

2. ____________________________________________________________

3. ____________________________________________________________

4. ____________________________________________________________

5. ____________________________________________________________

Відомості про транспортний засіб

Тип ТЗ 

Марка і модель 

Тип кузова 

Рік випуску 

Колір 

Об'єм двигуна 

N шасі (рами)  

N кузова 

Повна маса 

Маса без навантаження 

Свідоцтво про реєстрацію ТЗ (техпаспорт) 

Номерний знак 

Примітка 

10 

11 

12 

13 


Зняття з обліку транспортного засобу доручається провести ___________
                                                                                                                                  (П. І. Б. представника) 

___________________, підпис якого ________________ підтверджується
                                                                                         (зразок підпису) 

Місце для печатки 

Керівник організації _______________
                                                      (підпис та П. І. Б.) 

Головний бухгалтер _______________
                                                     (підпис та П. І. Б.) 


"___" ____________ 20__ р.

Службові відмітки ДАІ

Облікові дані транспортного засобу (марка, модель, ідентифікаційні номери двигуна, шасі (рами), кузова (коляски) відповідають вказаним у заяві.

"___" ____________ 20__ р. 

Державтоінспектор _______________
                                            (підпис, П. І. Б.) 


Рішення ______________________________________________________
                     (резолюція та підпис уповноваженої посадової особи, яка приймає рішення) 
________________________________________________________________

"___" ____________ 20__ р.

Здані: 

номерні знаки, свідоцтво про реєстрацію ТЗ (техпаспорт), ____________ 
(непотрібне закреслити) _________________________________________ 


Видані: 

номерні знаки для разових поїздок ___________________

свідоцтво про реєстрацію ТЗ серії _____ N ____________ 


"___" ____________ 20__ р. 

Державтоінспектор
(паспортист) 

__________________
(підпис, П. І. Б.) 


Номерні знаки для разових поїздок, свідоцтво про реєстрацію ТЗ одержав (непотрібне закреслити)

___________________________________
            (підпис представника юридичної особи) 


 

Начальник ГУДАІ МВС України
генерал-лейтенант міліції 

 
О. Л. Міленін 


 

Додаток 11
до п. 5.3 Інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України 


Книга
знятих з обліку транспортних засобів

N з/п 

Дата зняття з обліку ТЗ 

Власник транспортного засобу (П. І. Б. або назва юридичної особи заповнюється без скорочень) 

Транспортний засіб 

Куди вибув транспортний засіб 

Назви, номери і дати видачі документів, на підставі яких ТЗ знімається з обліку 

Примітка 

Марка, модель 

N шасі (рами) 

N кузова 

Об'єм двигуна 

Повна маса 

Маса без навантаження 

Номерний знак 

Серія і номер свідоцтва про реєстрацію ТЗ (техпаспорта) 

10 

11 

12 

13 

14 


 

Начальник ГУДАІ МВС України
генерал-лейтенант міліції 

 
О. Л. Міленін 


 

Додаток 12
до п. 6.9 Інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України 


Книга
обліку видачі тимчасових реєстраційних талонів

N з/п 

Дата видачі 

Число, місяць, до якого дійсний талон 

Талон, виданий на транспортний засіб 

Власник ТЗ (П. І. Б. або назва юридичної особи) 

П. І. Б. особи, на яку оформлено талон, та підпис про отримання  

Відмітка про здачу талона 

Примітка 

Марка, модель 

N шасі (рами) 

N кузова 

Об'єм двигуна 

Повна маса 

Маса без навантаження 

Номерний знак 

Серія і номер талона 

10 

11 

12 

13 

14 

15 


 

Начальник ГУДАІ МВС України
генерал-лейтенант міліції 

 
О. Л. Міленін 


 

Додаток 13
до п. 8.4 Інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України 


Книга
обліку видачі свідоцтв про реєстрацію ТЗ для участі в міжнародному русі

N з/п 

Дата видачі 

Термін дії свідоцтва про реєстрацію ТЗ 

Відмітка про продовження терміну дії свідоцтва 

Свідоцтво про реєстрацію ТЗ оформлене (П. І. Б. або назва юридичної особи, адреса, заповнюються без скорочень) 

Транспортний засіб 

Марка, модель 

N шасі (рами) 

N кузова 

Об'єм двигуна 

Повна маса 

Маса без навантаження 

Номерний знак 

Серія і номер свідоцтва (техпаспорта) 

10 

11 

12 

13 


Назва, серія і номер документа, коли і ким виданий (на підставі якого видається свідоцтво про реєстрацію ТЗ) 

Видано 

На зберігання до РЕП ДАІ здані: номерні знаки і документи (їх назва, серії і номери).

Підпис працівника РЕП ДАІ про отримання документів і номерних знаків 

Здані після повернення із-за кордону свідоцтво про реєстрацію ТЗ, номерні знаки (їх серії і номери).

Підпис працівника РЕП ДАІ про їх отримання 

Примітка 

Серія і номер свідоцтва 

Номерні знаки 

14 

15 

16 

17 

18 

19 


 

Начальник ГУДАІ МВС України
генерал-лейтенант міліції 

 
О. Л. Міленін 


 

Додаток 14
до п. 9.8 Інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України 


Зразок

ДОГОВІР N ____
купівлі-продажу транспортного засобу

"___" ___________ 20__ р. 

м. ____________ 


Власник транспортного засобу (номерного вузла, агрегата) __________

_____________________________________________________, надалі -
       (прізвище, ім'я, по батькові фізичної або повна назва юридичної особи), 

Продавець, в особі _____________________________________________
                                            (прізвище, ім'я, по батькові уповноваженої особи, серія і номер 
______________________________________________________________
     документа, яким надано повноваження, коли і ким виданий, адреса проживання,
______________________________________________________________,
                                     серія і номер паспорта, коли і ким виданий) 

і _____________________________________________________________
           (прізвище, ім'я, по батькові фізичної або повна назва юридичної особи - нового 
                                                                           власника), 

надалі - Покупець, в особі _______________________________________
                                                                            (прізвище, ім'я, по батькові уповноваженої 
_________________________________________________________________
    особи, серія і номер документа, яким надано повноваження, коли і ким виданий, 

______________________________________________, надалі - сторони,
адреса проживання, серія і номер паспорта, коли і ким виданий)

уклали цей договір про таке:

1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ

Продавець продає належний йому транспортний засіб (номерний агрегат):

назва, марка, модель ___________________________________________,

рік випуску _______, колір _________________, тип ТЗ ______________,

тип кузова _________________, номерний знак ____________________,

N кузова (рами) _______________________________________________,

об'єм двигуна _______________, N шасі ___________________________,

назва ____________________________, серія ____, N ________________,
                     (реєстраційного документа) 

видано РЕП ДАІ _______________________________________________
                                                        (назва РЕП ДАІ)     "___" ____________ ____ р.
                                                                                                             (дата видачі) 

2. ЗОБОВ'ЯЗАННЯ СТОРІН

2.1. Продавець зобов'язаний передати транспортний засіб (номерний агрегат) та документи на нього не пізніше "___" ____________ 20__ р. після розрахунку; гарантує, що вказаний транспортний засіб (номерний агрегат) нікому не проданий, не подарований, не закладений, не перебуває під арештом, судового спору щодо нього не ведеться.

2.2. Покупець зобов'язаний розрахуватися і прийняти транспортний засіб (номерний агрегат) та документи на нього не пізніше "___" ____________ 20__ р.

3. ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ

Оплата вартості транспортного засобу (номерного агрегата) відбувається за ціною домовленості шляхом ________________________________________

4. РЕКВІЗИТИ ТА ПІДПИСИ СТОРІН

Продавець: _______________________ 

Покупець: ______________________ 

__________________________________ 

________________________________ 

__________________________________ 

________________________________ 

__________________________________ 

________________________________ 


5. ДОДАТКОВІ УМОВИ

5.1. Указані в договорі дані перевірені з використанням наявних в РЕП ДАІ відомостей та інформації баз даних АІС і відповідають поданим документам.

______________________________________________________________
                         (посада, прізвище, ініціали та підпис працівника РЕП ДАІ) 

5.2. Плату за оформлення договору сплачено за квитанцією N _____ від "___" ____________ 20__ р. в розмірі _______________________________ грн.
                                (сума літерами) 

Примітка. 

Один примірник цього договору зберігається в РЕП ДАІ, по одному примірнику одержано Продавцем і Покупцем. Кількість примірників договору, при потребі, може бути збільшено. 


Місце печатки
РЕП ДАІ 

Начальник РЕП ДАІ ____________
                                                     (назва РЕП) 

________________________
(прізвище, ініціали, підпис, дата) 


 

Начальник ГУДАІ МВС України
генерал-лейтенант міліції 

 
О. Л. Міленін 


 

Додаток 15
до п. 9.8 Інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України 


Зразок

ДОГОВІР N _____
міни транспортного засобу

"___" ____________ 20__ р. 

м. ______________ 


Ми, власники транспортного засобу (номерного вузла, агрегата), ______
______________________________________________________________,
(прізвище, ім'я, по батькові фізичної або повна назва юридичної особи - одного
                                                                 власника) 

в особі _______________________________________________________
                    (прізвище, ім'я, по батькові уповноваженої особи, серія і номер документа, 
______________________________________________________________
                            яким надано повноваження, коли і ким виданий, адреса проживання, 
______________________________________________________________,
                                         серія і номер паспорта, коли і ким виданий) 

і ____________________________________________________________,
        (прізвище, ім'я, по батькові фізичної або повна назва юридичної особи - іншого
                                                                           власника) 

в особі ______________________________________________________
                  (прізвище, ім'я, по батькові уповноваженої особи, серія і номер документа, 
________________________________________________________________
                яким надано повноваження, коли і ким виданий, адреса проживання, 

______________________________________________, надалі - сторони,
                                серія і номер паспорта, коли і ким виданий) 

уклали цей договір про таке:

1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ

Сторони обмінюються належними кожній із них транспортними засобами (номерними агрегатами):

1.1. Назва, марка, модель _______________________________________,

рік випуску __________, колір ___________________, тип ТЗ _________,

тип кузова ________________, номерний знак _____________________,

N кузова (рами) _______________________________________________,

об'єм двигуна _______________, N шасі ___________________________,

назва ______________________________, серія _____, N _____________,
                       (реєстраційного документа) 

видано РЕП ДАІ _______________________________________________
                                                        (назва РЕП ДАІ)    "___" ____________ ____ р.
                                                                                                             (дата видачі) 

1.2. Назва, марка, модель _______________________________________,

рік випуску __________, колір _________________, тип ТЗ ___________,

тип кузова ___________________, номерний знак __________________,

N кузова (рами) _______________________________________________,

об'єм двигуна _______________, N шасі ___________________________,

назва _________________________, серія ______, N _________________,
                    (реєстраційного документа) 

видано РЕП ДАІ _______________________________________________
                                                               (назва РЕП ДАІ)    "___" ____________ ____ р.
                                                                                                                    (дата видачі) 

2. ЗОБОВ'ЯЗАННЯ СТОРІН

2.1. Сторони обмінюються належними кожній із них транспортними засобами (номерними агрегатами) та документами на них не пізніше:

"___" ____________ 20__ р.;

2.2. Сторони гарантують, що вказані транспортні засоби (номерні агрегати) нікому не продані, не подаровані, не закладені, не перебувають під арештом, судового спору щодо них не ведеться.

3. РЕКВІЗИТИ ТА ПІДПИСИ СТОРІН

Сторона 1: _______________________ 

Сторона 2: _____________________ 

__________________________________ 

_______________________________ 

__________________________________ 

_______________________________ 

__________________________________ 

_______________________________ 


4. ДОДАТКОВІ УМОВИ

4.1. Указані в договорі відомості перевірені з використанням наявних у РЕП ДАІ відомостей та інформації баз даних АІС і відповідають поданим документам.

________________________________________________________________________
                         (посада, прізвище, ініціали та підпис працівника РЕП ДАІ) 

4.2. Плату за оформлення договору сплачено за квитанцією N _____ від "___" ____________ 20__ р. у розмірі _______________________________ грн.
                                (сума літерами) 

Примітка. 

Один примірник цього договору зберігається в РЕП ДАІ, по одному примірнику одержано стороною 1 і стороною 2. Кількість примірників договору, при потребі, може бути збільшено. 


Місце печатки
РЕП ДАІ 

Начальник РЕП ДАІ ____________
                                                      (назва РЕП) 

_____________________
(прізвище, ініціали, підпис, дата) 


 

Начальник ГУДАІ МВС України
генерал-лейтенант міліції 

 
О. Л. Міленін 


 

Додаток 16
до п. 9.8 Інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України 


Книга
обліку договорів купівлі-продажу та міни транспортних засобів (номерних агрегатів)

N з/п 

N договору і дата його оформлення 

Власник ТЗ (номерних агрегатів) (П. І. Б. або назва юридичної особи, адреса), з однієї сторони 

Відомості про ТЗ продавця (одного з власників при обміні) та уповноваженої особи 

Назва ТЗ (агрегата) 

Марка, модель 

N кузова 

N шасі (рами) 

Об'єм двигуна 

Номерний знак 

Серія і номер свідоцтва (техпаспорта) 

Прізвище, ім'я, по батькові уповноваженої особи, серія і номер паспорта, адреса 

10 

11 


Власник ТЗ (номерних агрегатів) (П. І. Б. або назва юридичної особи, адреса), з другої сторони 

Відомості про ТЗ покупця (одного з власників при обміні) та уповноваженої особи 

Підписи учасників 

Примітки 

Назва ТЗ (агрегата) 

Марка, модель 

N кузова 

N шасі (рами) 

Об'єм двигуна 

Номерний знак 

Серія і номер свідоцтва (техпаспорта) 

Прізвище, ім'я, по батькові уповноваженої особи, серія і номер паспорта, адреса 

Однієї сторони 

Другої сторони 

12 

13 

14 

15 

16 

17 

18 

19 

20 

21 

22 

23 


Примітка. На кожний вид договорів у книзі відводиться окремий розділ.

 

Начальник ГУДАІ МВС України
генерал-лейтенант міліції 

 
О. Л. Міленін 


 

Додаток 17
до п. 10.4 Інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України 


__________________
(назва підрозділу ДАІ) 

ЗАТВЕРДЖУЮ
___________________________
(посада, звання)

___________________________
(дата, підпис, прізвище та ініціали) 


АКТ
приймання бланків ДАІ (номерних знаків) від підприємства-виробника

"___" ____________ 20__ р. 

N ____ 

м. _______________ 


Підстава ______________________________________________________

Складений комісією у складі:

Голова _______________________________________________________
                                                            (посада, звання, прізвище та ініціали) 

Члени комісії: 

______________________________________
              (посада, звання, прізвище та ініціали) 

  

______________________________________
             (посада, звання, прізвище та ініціали) 


Були присутні: _________________________________________________
                                                                    (посада, звання, прізвище та ініціали)

"___" ____________20__ р. комісія прийняла ________________________
________________________________________________________________
                                                       (вид бланків ДАІ, номерних знаків) 

від ______________________________________________, що надійшли
                                    (назва підприємства-виробника) 

"___" ____________ 20__ р. згідно з накладною N __________ в кількості

_________________________________ ящиків чи пачок (літерами).

Під час розпакування упаковки виявлено: __________________________
______________________________________________________________
                                   (серії бланків ДАІ (номерних знаків) з N ... по N ...) 
_______________________________________________________________
                           (кількість бланків ДАІ (номерних знаків) літерами) 

Бланки ДАІ (номерні знаки) в кількості __________ одержані повністю.

Розбіжностей з кількістю бланків ДАІ (номерних знаків), указаних у супровідних документах, не встановлено.

Примітка. У разі встановлення відсутності номерних знаків чи бланків ДАІ в акті про це робляться відповідні висновки.

Голова комісії 

__________
(підпис) 

_____________________
(прізвище та ініціали) 

Члени комісії 

__________
(підпис) 

_____________________
(прізвище та ініціали) 


 

Начальник ГУДАІ МВС України
генерал-лейтенант міліції 

 
О. Л. Міленін 


 

Додаток 18
до п. 10.6 Інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України 


Книга
обліку надходження і витрачання бланків ДАІ та номерних знаків

Надходження 

Витрачання 

Залишок бланків ДАІ, номерних знаків 

Дата надходження 

N накладної, ким оформлена 

Від кого одержано 

Серія бланків ДАІ, номерних знаків 

Нумерація 

Кількість  

Дата видачі 

Кому видано 

Серія бланків ДАІ, номерних знаків 

Нумерація 

Кількість 

З номера 

По номер включно 

З номера 

По номер включно 

10 

11 

12 

13 

14 


Примітка. На кожний вид бланків ДАІ та номерних знаків у книзі відводиться окремий розділ. 

 

Начальник ГУДАІ МВС України
генерал-лейтенант міліції 

 
О. Л. Міленін 


 

Додаток 19
до п. 10.9 Інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України 


__________________
(назва підрозділу ДАІ) 

ЗАТВЕРДЖУЮ
______________________
(посада, звання)
_______________________
(дата, підпис, прізвище та ініціали) 


 

АКТ
про знищення зіпсованих (анульованих) бланків ДАІ або вилучених номерних знаків

"___" ____________ 20__ р. 

N ____ 

м. _______________ 


Підстава ______________________________________________________

Складений комісією у складі:

Голова _______________________________________________________
                                                          (посада, звання, прізвище та ініціали) 

Члени комісії: 

______________________________________
                       (посада, звання, прізвище та ініціали) 

  

______________________________________


Були присутні: _________________________________________________
                                                               (посада, звання, прізвище та ініціали) 

"___" ____________ 20__ р. комісія здійснила перевірку фактичної наявності зіпсованих (анульованих) бланків ДАІ або вилучених номерних знаків, що підлягають знищенню, за період:

з "___" ____________ 20__ р. по "___" ____________ 20__ р.

Перевіркою встановлено:

N з/п 

Найменування бланків
(номерних знаків) 

Серія і номери бланків
(номерних знаків) 

Причина анулювання (знищення) 


Вказані в акті бланки ДАІ (номерні знаки) в кількості _________________
                                                                                                                                       (літерами) 

знищені ______________________________________________________
                                                                     (місце, час і спосіб знищення) 
________________________________________________________________

Голова комісії 

__________
(підпис) 

_______________________
(прізвище та ініціали)  

Члени комісії 

__________
(підпис) 

_______________________
(прізвище та ініціали)  

  

__________
(підпис) 

_______________________
(прізвище та ініціали)  


 

Начальник ГУДАІ МВС України
генерал-лейтенант міліції 

 
О. Л. Міленін 


 

Додаток 20
до п. 11.1 Інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України 


______________________________
(назва суб'єкта підприємницької діяльності (підприємства-виробника)) 

ЗАТВЕРДЖУЮ
__________________________
(посада, звання начальника РЕП ДАІ)
____________________________
(дата, підпис, прізвище та ініціали) 


АКТ
про знищення зіпсованих бланків довідок-рахунків (актів приймання-передачі) та вилучених номерних знаків для разових поїздок

"___" ____________ 20__ р. 

N ____ 

м. _______________ 


Складений комісією у складі:

Голова (представник РЕП ДАІ) ___________________________________
                                                                                     (посада, звання, прізвище та ініціали) 

Члени комісії: 

________________________________________________
(посада, прізвище та ініціали представників суб'єкта підприємницької
_________________________________________________
                                 діяльності (підприємства-виробника)) 


"___" ____________ 20__ р. комісія здійснила перевірку фактичної наявності зіпсованих бланків довідок-рахунків, актів приймання-передачі та вилучених номерних знаків для разових поїздок за період:

з "___" ____________ 20__ р. по "___" ____________ 20__ р.

Перевіркою встановлено:

N з/п 

Найменування бланків
(номерних знаків) 

Серія і номери бланків
(номерних знаків) 

Кількість 


Вказані в акті бланки (номерні знаки) в кількості _____________________
                                                                                                                                   (літерами) 

знищені ______________________________________________________
                                                                       (місце, час і спосіб знищення) 
______________________________________________________________

Голова комісії 

__________
(підпис) 

_______________________
(прізвище та ініціали)  

Члени комісії 

__________
(підпис) 

_______________________
(прізвище та ініціали)  

  

__________
(підпис) 

_______________________
(прізвище та ініціали)  


 

Начальник ГУДАІ МВС України
генерал-лейтенант міліції 

 
О. Л. Міленін 


 

Додаток 21
до п. 12.1 Інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України 


Книга
обліку проведених перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів ДАІ

N з/п 

Назва реєстраційно-екзаменаційного підрозділу 

Період перевірки  

Ким проводилась перевірка (N і дата розпорядження, склад комісії - посада, П. І. Б.)  

N і дата складання акта перевірки 

Дата і N рішення (наказу, висновку, листа) за результатами розгляду матеріалів перевірки 

Встановлений строк подання доповідної записки про виконання пропозицій, зазначених в акті перевірки 

Дата надходження доповідної записки про виконання пропозицій і виправлення недоліків 

Примітки 


 

Начальник ГУДАІ МВС України
генерал-лейтенант міліції 

 
О. Л. Міленін 


 

Додаток 22
до п. 12.10 Інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України 


Зразок

__________________
(назва ГУМВС, УМВС) 

ЗАТВЕРДЖУЮ
_______________________
(посада, звання)
________________________
(дата, підпис, прізвище та ініціали) 


АКТ
про результати перевірки діяльності реєстраційно-екзаменаційного підрозділу ДАІ

_______________________________________________________________
                                                       (назва перевіреного підрозділу) 

"___" ____________ 20__ р. 

N ____ 

м. _______________ 


Підстава ______________________________________________________

Складений комісією у складі:

Голова _______________________________________________________
                                                     (посада, звання, прізвище та ініціали) 

Члени комісії: 

_________________________________________
(посада, звання, прізвище та ініціали) 

  

_________________________________________
(посада, звання, прізвище та ініціали) 

  

_____________________________________
(посада, звання, прізвище та ініціали) 


Комісія з "___" ____________ 20__ р. по "___" ____________ 20__ р. здійснила перевірку обліку, зберігання, витрачання, наявності бланків ДАІ і номерних знаків та діяльності реєстраційно-екзаменаційного підрозділу ДАІ

______________________________________________________________
                                                          (назва перевіреного підрозділу) 

за період з "___" ____________ 20__ р. по "___" ____________ 20__ р.

Результати перевірки діяльності реєстраційно-екзаменаційного підрозділу ДАІ:

1. ____________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________

2. ____________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________

3._____________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________

4. ____________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________

5. ____________________________________________________________
______________________________________________________________
_______________________________________________________________

6. ____________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________

7. ____________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________

8. ____________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________

9. ____________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________

10. ___________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________

11. ___________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________

12. ___________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________

13. ___________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________

14. ___________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________

Голова комісії 

__________
(підпис) 

_______________________
(прізвище та ініціали)  

Члени комісії 

__________
(підпис) 

_______________________
(прізвище та ініціали)  

  

__________ 
(підпис) 

_______________________
(прізвище та ініціали)  

 

__________ 
(підпис) 

_______________________
(прізвище та ініціали)  


Начальник 

_________________________________
(назва перевіреного підрозділу) 

  

____________
(підпис) 

___________________________
(прізвище та ініціали) 


 

Начальник ГУДАІ МВС України
генерал-лейтенант міліції 

 
О. Л. Міленін 

НОВОСТЬ ДНЯ
Размещение информации| Информеры | PDA-версия | |