АВТО-ПРАВО УКРАИНЫ

Вход | Регистрация | Стартовой | В Избранное | PDA
авто
ГЛАВНАЯ
Новые автомобили
» автосалоны » новости рынка
» каталог и цены » акции
» подбор авто » сравнение
Подержанные авто
» продать авто » автобазар
» битые авто » выкуп авто
Авто-инфо
» новости » авто-право
Выбираем Б/У авто
» каталог авто » сравнить авто
» тест-драйвы » отзывы об авто
Обслуживание
» тюнинг » фото тюнинга
» шины/диски » СТО
Развлечения
» анекдоты » авто-блог
Каталог Авто-сайтов
» авто-сайты » добавить сайт
Наши сайты о марках авто:

Acura
Alfa Romeo
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Dacia
Daewoo
Dodge
Fiat
Ford
Geely
Great Wall
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
KIA
Lancia
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo
ВАЗ
ГАЗ
ЗАЗ
УАЗ
АВТО-ПРАВО УКРАИНЫ  : :  Государственная регистрация транспортных

Версия для печати Отправить другуІнструкція про порядок обліку суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією транспортних засобів

Про затвердження Інструкції про порядок обліку суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією транспортних засобів, що підлягають реєстрації та обліку в органах внутрішніх справ, і видачу бланків довідок-рахунків

Наказ Міністерства внутрішніх справ України
від 22 квітня 1998 року N 286

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
8 травня 1998 р. за N 296/2736

Відповідно до Закону України "Про захист прав споживачів", Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.97 N 341, і Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей причепів, напівпричепів та мотоколясок, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.93 N 873, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію про порядок обліку суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією транспортних засобів, що підлягають реєстрації та обліку в органах внутрішніх справ, і видачу бланків довідок-рахунків (додається).

2. Начальникам ГУМВС України в Криму, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі, галузевих служб апарату МВС України:

2.1. У місячний строк забезпечити вивчення положень зазначеної Інструкції працівниками органів, підрозділів внутрішніх справ України, які залучаються до виконання роботи, пов'язаної з контролем за підприємницькою діяльністю щодо реалізації транспортних засобів, та прийняти заліки.

2.2. Встановити суворий контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавства, що регулюють це питання.

3. Облік суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією транспортних засобів, що підлягають реєстрації та обліку в органах внутрішніх справ, та контроль за їх діяльністю покласти на Управління ДАІ МВС України.

4. Головному управлінню по роботі з особовим складом та Управлінню Державтоінспекції МВС України в місячний термін вжити заходів щодо реорганізації Бюро ліцензування торгівлі автомототранспортом при УДАІ МВС України в Бюро з контролю за реалізацією автотранспорту.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра генерал-лейтенанта міліції В.С. Чернишова та начальника УДАІ МВС України генерал-майора міліції Ю.О. Дагаєва.

6. Вважати таким, що втратив чинність, наказ МВС України від 02.02.96 N 65 "Про затвердження Інструкції про порядок видачі ліцензій на здійснення підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією транспортних засобів, що підлягають реєстрації та обліку в органах внутрішніх справ, а також Умов і правил щодо здійснення цієї діяльності і контролю за їх дотриманням".

 

 

Міністр
генерал-полковник міліції

 
Ю. Кравченко


 

 

 

 

 
 
 
 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства внутрішніх
справ України
від 22 квітня 1998 р. N 286

 

 
 
 

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
8 травня 1998 р. за N 296/2736

 

 

 


Інструкція
про порядок обліку суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією транспортних засобів, що підлягають реєстрації та обліку в органах внутрішніх справ, і видачу бланків довідок-рахунків

1. Загальні положення

1.1. Ця Інструкція розроблена відповідно до вимог Закону України "Про захист прав споживачів", Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.97 N 341, і Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей причепів, напівпричепів та мотоколясок, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.93 N 873.

1.2. Інструкція визначає порядок обліку суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією транспортних засобів, що підлягають реєстрації та обліку в органах внутрішніх справ, та обумовлює видачу бланків довідок-рахунків.

1.3. Розгляд справ щодо обліку суб'єктів цього виду підприємницької діяльності здійснює Управління Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України на підставі матеріалів, наданих комісіями УДАІ ГУМВС України в Криму, м. Києві та Київській області, управлінь (відділів) ДАІ УМВС України в областях та м. Севастополі, узгоджених з управлінням (відділом) карного розшуку та податковою міліцією. Склад комісії затверджується наказом по управлінню (відділу) ДАІ ГУМВС, УМВС.

2. Порядок подання суб'єктами підприємницької діяльності облікових документів

2.1. Облік суб'єктів підприємницької діяльності здійснюється на підставі таких облікових документів:

- заяви про поставлення на облік;

- нотаріально засвідчених копій засновницьких документів;

- нотаріально засвідчених копій документів, що стверджують право власності або оренди приміщень і площі для зберігання, проведення передпродажної підготовки, сервісного обслуговування та продажу транспортних засобів;

- доручення і особистого паспорта особи, якій доручено одержання бланків довідок-рахунків.

Крім того, підприємці-громадяни додають до заяви копії документів, що засвідчують рівень освіти і кваліфікації, потрібний для здійснення цього виду діяльності (копії диплома, свідоцтва про закінчення навчального закладу).

2.2. Заява про поставлення на облік подається підприємцями-юридичними особами та підприємцями-громадянами до управлінь (відділів) Державної автомобільної інспекції ГУМВС, УМВС України за місцем державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності.

3. Порядок розгляду заяв про поставлення на облік суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією транспортних засобів, що підлягають реєстрації та обліку в органах внутрішніх справ

3.1. Посадові особи УДАІ МВС України, ГУМВС України в Криму, м. Києві та Київській області, управлінь (відділів) ДАІ УМВС України в областях та м. Севастополі при отриманні від суб'єктів підприємницької діяльності заяви про поставлення на облік, перевіряють:

- відповідність поданих суб'єктом підприємницької діяльності установчих документів фактично зареєстрованим в органі місцевої влади;

- наявність в оформленому відповідно до законодавства статуті заявника запису про здійснення безпосередньо такого виду діяльності;

- відомості про осіб, відповідальних за відкриття і функціонування торговельної організації (наявність непогашеної судимості за навмисні злочини, вироку суду про позбавлення права займатися вказаним видом діяльності, звинувачення у встановленому законодавством порядку у вчиненні злочину, віддання до суду, постійного місця проживання тощо);

- під час поставлення на облік підприємців-громадян, крім указаних вимог, перевіряється досягнення заявником 18-річного віку;

- наявність у суб'єкта господарювання торговельної бази з відповідними умовами для зберігання, проведення передпродажної підготовки та сервісного обслуговування, продажу транспортних засобів, що відповідають технологічним і протипожежним нормам.

Документи за наслідками такої перевірки (копії засновницьких документів, акти перевірок наявності умов для здійснення цього виду діяльності тощо) та відповідний висновок, затверджений керівництвом управління (відділу) ДАІ ГУМВС, УМВС, надсилаються фельд'єгерським зв'язком до УДАІ МВС України для подальшого провадження.

3.2. Управління Державтоінспекції МВС України перевіряє відповідність таких матеріалів законодавству, при потребі погоджує їх із зацікавленими міністерствами та іншими органами виконавчої влади. На підставі перевірки виноситься висновок щодо поставлення на облік відповідних суб'єктів підприємництва.

Після поставлення на облік Управління ДАІ на підставі платіжного доручення за оплату реалізує заявникові бланки довідок-рахунків.

Суми оплат за бланки довідок-рахунків надходять на рахунок УДАІ МВС України.

3.3. На кожний транспортний засіб, агрегат видавати довідку-рахунок, бланк якої за оплату видається Управлінням ДАІ МВС України. Крім того, на транспортний засіб видаються номерні знаки "Транзит", якими забезпечують за оплату Управління (відділи) ДАІ ГУМВС України в Криму, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі. Облік виданих довідок-рахунків та номерних знаків ведеться в журналі встановленої форми. Передача бланків довідок-рахунків та номерних знаків "Транзит" іншим юридичним та фізичним особам категорично забороняється. Бланки довідок-рахунків та номерні знаки "Транзит" є документами суворої звітності.

3.4. Незаповнені бланки довідок-рахунків та номерні знаки "Транзит" зберігати в металевих вогнетривких сейфах, які виключають можливість несанкціонованого доступу до них сторонніх осіб.

3.5. Заповнювати довідки-рахунки друкарським способом або чорнилом від руки, одним почерком. У відповідних графах чітко проставляти назву суб'єкта підприємницької діяльності та дату реалізації транспортного засобу. Довідка-рахунок підписується керівником (його заступником), головним бухгалтером, касиром і засвідчується круглою печаткою. Категорично забороняється ставити печатку на незаповнені бланки.

3.6. У разі втрати покупцем довідки-рахунка йому видається нова з позначкою "Дублікат", у якій вказуються серія, номер і дата виданої раніше довідки-рахунка, про що в 10-денний строк повідомляються УДАІ МВС України і реєстраційно-екзаменаційний підрозділ ДАІ за місцезнаходженням суб'єкта. Якщо бланки довідок-рахунків втрачені суб'єктом підприємницької діяльності, то інформація надсилається у вищезазначені органи негайно.

3.7. Суб'єкт підприємницької діяльності не отримує бланків довідок-рахунків в УДАІ МВС за відсутності умов, зазначених у Правилах торгівлі транспортними засобами і номерними агрегатами, та за наявності щодо особи, відповідальної за здійснення підприємницької діяльності, вироку суду про заборону займатися зазначеною діяльністю.

3.8. При проведенні діяльності суб'єкти підприємницької діяльності повинні реалізовувати транспортні засоби і номерні агрегати до них за наявності документів, що підтверджують законність їх придбання, якими є:

3.8.1. На нові, що були придбані на території України, - приймально-здавальний акт, наряд на одержання транспортних засобів (агрегатів) з їх реквізитами чи довідка, видані цьому суб'єкту підприємством-виготовлювачем. Якщо вказані документи видані підприємствам України, які переобладнали транспортний засіб, то на кожний транспортний засіб видається копія свідоцтва про узгодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.

3.8.2. На придбані в Україні, які були в користуванні і приймаються на комісію:

- від громадян України - свідоцтво про реєстрацію (технічний паспорт) транспортного засобу з відміткою в ньому реєстраційно-екзаменаційного підрозділу (далі - РЕП) ДАІ про зняття з обліку у зв'язку з реалізацією чи довідка на номерний агрегат, яка була видана РЕП ДАІ;

- від підприємств - накладна, завірена печаткою РЕП ДАІ, із зазначенням моделі, марки транспортного засобу, номера шасі, кузова, двигуна, а також свідоцтво про реєстрацію (технічний паспорт) з відміткою в ньому РЕП ДАІ про зняття з обліку у зв'язку з реалізацією.

3.8.3. На придбані за кордоном - вантажна митна декларація або їх копії, завірені печаткою митниці.

3.8.4. Без свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів (технічних паспортів) на комісію приймаються транспортні засоби, що надійшли від фінансових органів, безгосподарні, котрі перейшли в спадщину державі, а також конфісковані за рішеннями судів та митних органів, якщо про це є запис у документах про вилучення транспортного засобу. На ці транспортні засоби видаються довідки про реєстрацію їх в РЕП ДАІ на ім'я колишніх власників із зазначенням номерів агрегатів та того, що вони не значаться в розшуку.

4. Контроль за підприємницькою діяльністю

4.1. Контроль за виконанням суб'єктами підприємницької діяльності вимог Правил торгівлі транспортними засобами і номерними агрегатами (далі - Правила торгівлі) здійснюється реєстраційно-екзаменаційними підрозділами ДАІ та іншими службами МВС, ГУМВС, УМВС відповідно до законодавства та нормативних актів Міністерства внутрішніх справ України.

4.2. У разі порушення суб'єктом підприємницької діяльності Правил торгівлі, а також у разі передачі незаповнених бланків довідок-рахунків юридичним або фізичним особам, втрати незаповнених бланків довідок-рахунків, отримання інформації про вчинення злочину, зловживання посадових осіб при проведенні обраного виду діяльності Управління Державтоінспекції МВС України за поданням комісії управління (відділу) ДАІ ГУМВС, УМВС, на підставі пропозицій органів, що здійснюють контроль, може припинити видачу бланків довідок-рахунків до усунення порушень.

4.3. При повторному порушенні суб'єктом підприємницької діяльності Правил торгівлі, за поданням комісії управління (відділу) ДАІ ГУМВС, УМВС і на підставі пропозицій органів, що здійснюють контроль, Управлінням Державтоінспекції МВС України вноситься пропозиція до органів місцевої влади про вирішення питання про скасування державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності.

4.4. У разі скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності невикористані бланки довідок-рахунків вилучаються управлінням (відділом) ДАІ ГУМВС, УМВС і надсилаються в Управління ДАІ МВС України. Оплата за довідки-рахунки не повертається.

5. Облік суб'єктів підприємницької діяльності

5.1. Облік суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією транспортних засобів, що підлягають реєстрації та обліку в органах внутрішніх справ, здійснюється Управлінням Державтоінспекції МВС України та управлінням (відділом) ДАІ ГУМВС, УМВС за місцем державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності.

5.2. Матеріали діловодства з питань обліку ведуться Управлінням Державтоінспекції МВС України в облікових справах щодо кожного суб'єкта підприємницької діяльності. Кожна справа має обліковий номер УДАІ МВС України, що присвоюється при одержанні бланків довідок-рахунків. В управліннях (відділах) ДАІ ГУМВС, УМВС ведуться спостережні справи на такі суб'єкти підприємництва.

5.3. Облікова справа складається з матеріалів, які стали підставою для поставлення на облік, інформації про виявлені порушення, копій розпоряджень Управління ДАІ МВС України про потребу усунення цих порушень, документів, що свідчать про усунення виявлених недоліків і притягнення винних до відповідальності, а також матеріали на отримання бланків довідок-рахунків.

5.4. У разі припинення суб'єктом підприємництва своєї діяльності матеріали облікових справ зберігаються в Управлінні ДАІ МВС України впродовж трьох років.

 
____________

 

НОВОСТЬ ДНЯ
Размещение информации| Информеры | PDA-версия | |