АВТО-ПРАВО УКРАИНЫ

Вход | Регистрация | Стартовой | В Избранное | PDA
авто
ГЛАВНАЯ
Новые автомобили
» автосалоны » новости рынка
» каталог и цены » акции
» подбор авто » сравнение
Подержанные авто
» продать авто » автобазар
» битые авто » выкуп авто
Авто-инфо
» новости » авто-право
Выбираем Б/У авто
» каталог авто » сравнить авто
» тест-драйвы » отзывы об авто
Обслуживание
» тюнинг » фото тюнинга
» шины/диски » СТО
Развлечения
» анекдоты » авто-блог
Каталог Авто-сайтов
» авто-сайты » добавить сайт
Наши сайты о марках авто:

Acura
Alfa Romeo
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Dacia
Daewoo
Dodge
Fiat
Ford
Geely
Great Wall
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
KIA
Lancia
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo
ВАЗ
ГАЗ
ЗАЗ
УАЗ
АВТО-ПРАВО УКРАИНЫ  : :  Управление транспортными средствами

Версия для печати Отправить другуІнструкція про порядок видачі бланків свідоцтв про підготовку водіїв транспортних засобів, здійснення контролю за організацією підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів та обліку суб’єктів підприємницької діяль

Про затвердження Інструкції про порядок видачі бланків свідоцтв про підготовку водіїв транспортних засобів, здійснення контролю за організацією підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів та обліку суб'єктів підприємницької діяльності всіх форм власності, що провадять зазначену діяльність

Наказ Міністерства внутрішніх справ України
від 31 липня 2003 року N 825

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
13 серпня 2003 р. за N 710/8031

Відповідно до підпункту 47 пункту 4 Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.97 N 341 (із змінами та доповненнями), Закону України "Про дорожній рух", Положення про порядок видачі посвідчень водія і допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.05.93 N 340, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію про порядок видачі бланків свідоцтв про підготовку водіїв транспортних засобів, здійснення контролю за організацією підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів та обліку суб'єктів підприємницької діяльності всіх форм власності, що провадять зазначену діяльність (далі - Інструкція), що додається.

2. Начальникам ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі:

2.1. Організувати вивчення Інструкції працівниками служб та підрозділів Державтоінспекції.

2.2. Здійснити комплекс заходів щодо організації Державтоінспекцією контролю за підготовкою, перепідготовкою і підвищенням кваліфікації водіїв транспортних засобів, порядком видачі бланків свідоцтв про підготовку водіїв транспортних засобів та обліку суб'єктів підприємницької діяльності всіх форм власності, які здійснюють підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, з дотриманням при цьому вимог чинного законодавства.

2.3. З метою дотримання вимог чинного законодавства щодо організації підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів до 1 вересня 2003 року забезпечити укладення реєстрів суб'єктів підприємницької діяльності всіх форм власності, які здійснюють цю діяльність, у реєстраційно-екзаменаційних підрозділах Державтоінспекції за місцезнаходженням. Зазначені відомості направити до Науково-дослідного центру з безпеки дорожнього руху для формування відповідної бази даних.

2.4. Проінформувати суб'єктів підприємницької діяльності всіх форм власності, які здійснюють підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, про запровадження централізованого обліку та порядок отримання бланків свідоцтв про підготовку водіїв транспортних засобів.

3. Контроль за забезпеченням виготовлення бланків свідоцтв про підготовку водіїв транспортних засобів покласти на Департамент ресурсного забезпечення (Грицак В. М.) за замовленням Департаменту Державтоінспекції МВС України.

4. Департаменту ДАІ (Міленін О. Л.) МВС України забезпечити введення в дію та безперебійне функціонування автоматизованої інформаційно-пошукової системи "Підготовка водіїв".

5. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Державного секретаря генерал-полковника міліції Корнієнка М. В. та начальника Департаменту Державтоінспекції МВС України Міленіна О. Л.

6. Наказ оголосити особовому складу органів і підрозділів внутрішніх справ.

 

В. о. Міністра
генерал-полковник міліції 

 
О. А. Гапон 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Голова Державного комітету
 України з питань регуляторної
 політики та розвитку
 підприємництва 

 
  
 
І. Г. Богословська 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства внутрішніх справ України
від 31 липня 2003 р. N 825

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
13 серпня 2003 р. за N 710/8031 


Інструкція
про порядок видачі бланків свідоцтв про підготовку водіїв транспортних засобів, здійснення контролю за організацією підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів та обліку суб'єктів підприємницької діяльності всіх форм власності, що провадять зазначену діяльність

1. Загальні положення

1.1. Ця Інструкція визначає процедуру видачі Державтоінспекцією МВС України бланків свідоцтв про підготовку водіїв транспортних засобів (далі - бланки свідоцтв), контролю за їх оформленням та ведення обліку суб'єктів підприємницької діяльності всіх форм власності, що здійснюють підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів (далі - навчальні заклади).

1.2. Навчальні заклади повинні бути зареєстровані в реєстраційно-екзаменаційному підрозділі (далі - РЕП) Державтоінспекції за місцезнаходженням.

При зміні назви навчального закладу, місцезнаходження, профілю діяльності та невідповідності рівня підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів установленим вимогам працівники РЕП управлінь (відділів) Державтоінспекції ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, Київській області та м. Києві, УМВС України в областях та м. Севастополі, за місцем реєстрації навчального закладу, інформують про це листом Департамент Державтоінспекції (далі -ДДАІ) МВС України.

1.3. Навчальні заклади та видані їм бланки свідоцтв обліковуються в автоматизованій інформаційно-пошуковій системі (далі - АІС) "Підготовка водіїв".

Інформація про видані навчальним закладам бланки свідоцтв розповсюджується за допомогою електронної пошти між управліннями (відділами) ДАІ ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, Київській області та м. Києві, УМВС України в областях та м. Севастополі.

1.4. При видачі або обміні посвідчення водія працівниками РЕП управлінь (відділів) ДАІ ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, Київській області та м. Києві, УМВС України в областях та м. Севастополі здійснюється обов'язкова перевірка факту видачі бланка свідоцтва навчальним закладом шляхом звірки серій та номерів бланків свідоцтв з інформацією АІС "Підготовка водіїв".

2. Порядок розгляду заяв навчальних закладів про отримання бланків свідоцтв та їх оформлення

2.1. Навчальні заклади подають письмову заяву, зразок якої наведено в додатку 1 до цієї Інструкції, про видачу бланків свідоцтв на ім'я начальника ДДАІ МВС України.

Розгляд заяв щодо видачі бланків свідоцтв навчальним закладам здійснюють посадові особи ДДАІ МВС України.

2.2. Посадові особи ДДАІ МВС України при отриманні заяви про видачу бланків свідоцтв перевіряють:

- правильність заповнення заяви;

- наявність інформації про реєстрацію навчального закладу в АІС "Підготовка водіїв";

- документи, що підтверджують право навчального закладу на здійснення цього виду діяльності.

Повноваження уповноваженої навчальним закладом особи встановлюються на підставі її паспорта громадянина України або іншого документа, що його замінює, та доручення на отримання бланків свідоцтв, виписаного на її ім'я.

2.3. Після перевірки поданих документів та відшкодування вартості бланків свідоцтв у повному обсязі уповноваженій особі видаються бланки свідоцтв, про що вносяться відповідні записи до книги обліку видачі бланків свідоцтв (додаток 2 до цієї Інструкції). Факт отримання уповноваженою особою бланків свідоцтв підтверджується її підписом у цій книзі.

2.4. Навчальному закладу одноразово може видаватися така кількість бланків свідоцтв, яка не перевищує загального числа кандидатів у водії (водіїв), підготовка, перепідготовка або підвищення кваліфікації яких заплановані у поточному році.

При черговому зверненні навчального закладу із заявою про видачу бланків свідоцтв посадові особи ДДАІ МВС України через РЕП управлінь (відділів) ДАІ ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, Київській області та м. Києві, УМВС України в областях та м. Севастополі уточнюють інформацію щодо дотримання навчальним закладом установлених вимог при оформленні бланків свідоцтв.

2.5. У видачі бланків свідоцтв відмовляється, якщо:

у документах, поданих заявником, вказані недостовірні дані;

відсутня інформації про реєстрацію навчального закладу в АІС "Підготовка водіїв";

є інформація про порушення навчальним закладом установлених вимог при оформленні бланків свідоцтв;

подані документи уповноваженої навчальним закладом особи оформлені з порушенням вимог законодавства.

Відмова у видачі бланків свідоцтв із зазначенням мотивованих підстав оформляється у вигляді письмової відповіді, яка підписується уповноваженою посадовою особою та реєструється в установленому порядку.

Відмова у видачі бланків свідоцтв може бути оскаржена в установленому законодавством порядку.

3. Облік навчальних закладів та виданих їм бланків свідоцтв

3.1. Облік зареєстрованих навчальних закладів проводиться з використанням електронно-обчислювальної техніки (далі - ЕОМ), книг обліку та наглядових справ.

Облік здійснюється:

- у РЕП ДАІ - у книгах обліку та наглядових справах;

- в управліннях (відділах) ДАІ ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі - з використанням ЕОМ, книг обліку або наглядових справ.

3.2. В управліннях (відділах) ДАІ ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі з відомостей про зареєстровані навчальні заклади формуються інформаційні файли для бази даних АІС "Підготовка водіїв".

3.3. До АІС "Підготовка водіїв" обов'язково вноситься така інформація:

відомості про документи, що підтверджують право на проведення даного виду діяльності навчальним закладом;

повна назва навчального закладу, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ та телефон;

місцезнаходження навчального закладу;

реєстраційний номер навчального закладу в ДДАІ МВС України;

дата видачі бланків свідоцтв;

кількість виданих бланків свідоцтв із зазначенням їх серій та номерів;

відомості про особу, яка отримала бланки свідоцтв (ПІБ).

У графу "Особливі відмітки" вноситься інформація про втрачені або викрадені бланки свідоцтв та відомості про припинення діяльності навчального закладу.

3.4. Централізований облік навчальних закладів та виданих їм бланків свідоцтв здійснюється Науково-дослідним центром з безпеки дорожнього руху (далі - НДЦ БДР) МВС України. Інформація про навчальні заклади та видані бланки свідоцтв направляється каналами електронного зв'язку, не рідше одного разу на 3 дні, в управління (відділи) ДАІ ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі для використання при видачі або обміні посвідчень водіїв.

4. Порядок обліку, зберігання та витрачання бланків свідоцтв

4.1. Бланки свідоцтв є документом суворої звітності. Відповідно до Положення про порядок видачі посвідчень водія і допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.05.93 N 340, вони виготовляються централізовано друкарським способом з типографським порядковим номером. НДЦ БДР МВС України забезпечується облік їх одержання, зберігання та використання як бланків суворої звітності, а РЕП ДАІ на місцях також установлюється контроль за оформленням та витрачанням бланків свідоцтв.

4.2. Книги обліку видачі бланків свідоцтв повинні бути прошнуровані, аркуші - пронумеровані. На внутрішньому боці обкладинки книги робиться відмітка про загальну кількість аркушів у книзі, яка підписується керівником та скріплюється печаткою.

Записи в книгах здійснюються чорнилом (кульковою ручкою). Усі реквізити книг обліку видачі бланків свідоцтв заповнюються розбірливо. Допущені помилки виправляються шляхом закреслення помилкового запису і внесення нового, який підтверджується підписом особи, що зробила виправлення. Навчальними закладами книги можуть роздруковуватись з використанням ЕОМ, у вигляді протоколів проведення іспитів.

Термін зберігання книг обліку видачі бланків свідоцтв навчальними закладами - 60 років після їх закінчення.

Книги обліку і справи з документами, на підставі яких видані бланки свідоцтв навчальним закладам, зберігаються НДЦ БДР МВС України впродовж 5 років.

4.3. Відомості до бланка свідоцтва заносяться чорнилом (кульковою ручкою) або роздруковуються з використанням принтера ЕОМ (друкарської машинки).

Оформлення та видача бланків свідоцтв здійснюється у порядку зростання їх номерів.

4.4. Бланки свідоцтв, зіпсовані при заповненні, знищуються в присутності працівника РЕП управлінь (відділів) ДАІ ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, Київській області та м. Києві, УМВС України в областях та м. Севастополі способом, який унеможливлює їх повторне використання, про що складаються акти про знищення зіпсованих бланків свідоцтв, які зберігаються у справах РЕП ДАІ та навчального закладу.

4.5. При втраті або викраденні бланків свідоцтв навчальний заклад негайно повідомляє про це територіальний орган внутрішніх справ і РЕП управлінь (відділів) ДАІ ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, Київській області та м. Києві, УМВС України в областях та м. Севастополі за місцем реєстрації навчального закладу з викладенням обставин, за яких втрачено чи викрадено бланки свідоцтв, а також зазначає їх кількість, серії та номери.

4.6. У разі припинення навчальним закладом своєї діяльності невикористані бланки свідоцтв здаються в РЕП управлінь (відділів) ДАІ ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, Київській області та м. Києві, УМВС України в областях та м. Севастополі за місцем реєстрації навчального закладу, звідки надсилаються до ДДАІ МВС України для знищення в установленому порядку.

Книги обліку видачі бланків свідоцтв теж здаються в РЕП ДАІ, де зберігаються впродовж 60 років.

5. Контроль за порядком оформлення бланків свідоцтв навчальними закладами

5.1. Контроль за виконанням вимог, передбачених цією Інструкцією, покладається на ДДАІ та НДЦ БДР МВС України, РЕП управлінь (відділів) ДАІ ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі, які діють у межах повноважень згідно з чинним законодавством.

5.2. Працівниками РЕП управлінь (відділів) ДАІ ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, Київській області та м. Києві, УМВС України в областях та м. Севастополі при допуску громадян до складання екзаменів для отримання посвідчення на право керування транспортними засобами здійснюється обов'язкова перевірка дотримання навчальним закладом установлених вимог при оформленні бланка свідоцтва.

5.3. РЕП управлінь (відділів) ДАІ ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, Київській області та м. Києві, УМВС України в областях та м. Севастополі за місцем реєстрації навчального закладу не рідше одного разу на рік та у разі припинення навчальним закладом своєї діяльності організовують перевірку порядку обліку, зберігання, витрачання бланків свідоцтв та дотримання установлених вимог при їх оформленні і видачі.

Факт проведення перевірки, виявлені недоліки та інформація про вжиті заходи фіксуються в акті про результати перевірки навчального закладу. Акт про результати перевірки навчального закладу складається у двох примірниках, перший з яких зберігається у наглядовій справі РЕП ДАІ за місцем реєстрації навчального закладу, а другий - залишається в перевіреному навчальному закладі.

5.4. Перевірці підлягають:

- умови зберігання бланків свідоцтв;

- додержання встановленого порядку витрачання (видачі) та знищення бланків свідоцтв;

- відповідність фактичної наявності бланків свідоцтв обліковим даним;

- наявність і достовірність документів (їх копій), які стали підставою для видачі свідоцтв;

- правомірність видачі свідоцтв, їх заміни або видачі дублікатів;

- процедура приймання екзаменів у навчальному закладі, оформлення і видачі бланків свідоцтв, заповнення книги обліку видачі бланків свідоцтв та оформлення протоколів проведення іспитів;

- виконання заходів за підсумками попередньої перевірки.

Перевіряються всі матеріали, які були оформлені за період після останньої перевірки.

5.5. У разі виявлення при перевірці недоліків чи порушень установлених вимог посадовими особами РЕП управлінь (відділів) ДАІ ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, Київській області та м. Києві, УМВС України в областях та м. Севастополі за місцем реєстрації навчального закладу вносяться пропозиції щодо їх усунення із зазначенням строків виконання керівництву навчального закладу.

 

Начальник ДДАІ МВС України
генерал-лейтенант міліції 

 
О. Л. Міленін 


 

Додаток 1
до п. 2.1 Інструкції про порядок видачі бланків свідоцтв про підготовку водіїв транспортних засобів, здійснення контролю за організацією підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів та обліку суб'єктів підприємницької діяльності всіх форм власності, що провадять зазначену діяльність 


Зразок

Начальнику ДДАІ МВС України 


ЗАЯВА

Прошу Вас видати бланки свідоцтв про підготовку водіїв транспортних засобів у кількості _______________________________________________ штук
                                                    (прописом вказується кількість)

та закріпити реєстраційний номер навчального закладу за напрямком діяльності в ДДАІ МВС України
_______________________________________________________________
                                                           (повна назва навчального закладу) 

1. Місцезнаходження: ____________________________________________
_______________________________________________________________ 

2. Адреса зберігання бланків свідоцтв: ______________________________
_______________________________________________________________ 

3. Навчальний заклад планує підготувати протягом __________ року водіїв
категорії A, B, C, D, E ____________________________________________
 (непотрібне закреслити або дописати)           (прописом вказується кількість)

Телефон: ______________ факс: __________ ідентифікаційний код за ЄДРПОУ: ____________________________________

Отримання бланків свідоцтв доручається _________________________
____________________, підпис якого ______________ підтверджується,
         (ПІБ представника)                                               (зразок підпису) 

на підставі доручення серії ____ N _______ від "   " ____________ 20__ р.,
паспорта громадянина України серія ____________ N ______________ , 
виданого _____________________________________________________
                                                                              (ким, коли) 
та платіжного доручення N ___________ від "   " ____________ 20__ р.

Керівник навчального закладу _____________________________________
                                                                                                          (підпис та ПІБ) 

Місце для
печатки 

 

"___" ____________ 20__ р. 


 

Начальник ДДАІ МВС України
генерал-лейтенант міліції 

 
О. Л. Міленін 


 

Додаток 2
до п. 2.3 Інструкції про порядок видачі бланків свідоцтв про підготовку водіїв транспортних засобів, здійснення контролю за організацією підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів та обліку суб'єктів підприємницької діяльності всіх форм власності, що провадять зазначену діяльність 


Книга
обліку видачі бланків свідоцтв про підготовку водіїв транспортних засобів

Розпочато "   " ____________ 20__ р.
Закінчено "   " ____________ 20__ р.  

N з/п 

Дата видачі 

Серія і номери виданих бланків свідоцтв 

Назва навчального закладу (заповнюється без скорочень) 

Місцезнаходження навчального закладу, номери телефонів 

Номер реєстрації в ДДАІ 

Відомості про уповноважену особу (ПІБ, паспортні дані, заповнюється без скорочень) 

Підпис особи, яка отримала бланки свідоцтв 

Особливі відмітки 


 

Начальник ДДАІ МВС України
генерал-лейтенант міліції 

 
О. Л. Міленін 

НОВОСТЬ ДНЯ
Размещение информации| Информеры | PDA-версия | |