АВТО-ПРАВО УКРАИНЫ

Вход | Регистрация | Стартовой | В Избранное | PDA
авто
ГЛАВНАЯ
Новые автомобили
» автосалоны » новости рынка
» каталог и цены » акции
» подбор авто » сравнение
Подержанные авто
» продать авто » автобазар
» битые авто » выкуп авто
Авто-инфо
» новости » авто-право
Выбираем Б/У авто
» каталог авто » сравнить авто
» тест-драйвы » отзывы об авто
Обслуживание
» тюнинг » фото тюнинга
» шины/диски » СТО
Развлечения
» анекдоты » авто-блог
Каталог Авто-сайтов
» авто-сайты » добавить сайт
Наши сайты о марках авто:

Acura
Alfa Romeo
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Dacia
Daewoo
Dodge
Fiat
Ford
Geely
Great Wall
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
KIA
Lancia
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo
ВАЗ
ГАЗ
ЗАЗ
УАЗ
АВТО-ПРАВО УКРАИНЫ  : :  Эксплуатация транспортных средств

Версия для печати Отправить другуПОЛОЖЕННЯ про порядок узгодження розміщення реклами на транспортних засобах

Про порядок узгодження розміщення реклами на транспортних засобах та встановлення рекламних носіїв відповідно до вимог законодавчих та нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху

Наказ Міністерства внутрішніх справ України
від 23 липня 2001 року N 583

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
1 серпня 2001 р. за N 652/5843

Рішення про державну реєстрацію цього наказу
 та затвердженого ним Положення скасовано
 (згідно з Висновок Міністерства юстиції України
 від 25 жовтня 2004 року N 7/30)

З метою виконання вимог законодавчих і нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху при розміщенні реклами на транспорті та встановленні рекламних носіїв у межах відведення автомобільних доріг або червоних ліній міських вулиць і доріг, здійснення контролю Державтоінспекції за цією діяльністю, на підставі постанов Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. N 341 "Про Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ" (із змінами та доповненнями), від 23 вересня 1998 р. N 1511 "Про затвердження Типових правил розміщення зовнішньої реклами" та від 7 вересня 1998 р. N 1388 "Про затвердження Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок" (із змінами та доповненнями) НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про порядок узгодження розміщення реклами на транспортних засобах та встановлення рекламних носіїв у межах відведення автомобільних доріг або червоних ліній міських вулиць і доріг (далі - Положення), що додається.

2. Управлінню ДАІ (Міленіну О. Л.) МВС України:

2.1. Протягом місяця після підписання цього наказу забезпечити виготовлення в порядку, установленому законодавством, бланків погодження розміщення реклами, які підтверджують відповідність розміщення реклами на транспортних засобах або встановлення рекламних носіїв у межах відведення автомобільних доріг або червоних ліній міських вулиць і доріг (далі - рекламні носії) вимогам законодавчих та нормативних актів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.

2.2. Здійснити комплекс заходів, спрямованих на організацію безперебійного та своєчасного погодження розміщення реклами на транспорті та встановлення рекламних носіїв з власниками транспортних засобів, рекламодавцями (рекламорозповсюджувачами), включаючи визначення порядку оформлення, зберігання, обліку відповідних документів, підготовку відповідних фахівців, організацію взаємодії із суб'єктами господарювання, що займаються проектуванням розміщення реклами.

2.3. Організувати широке роз'яснення, у тому числі з використанням засобів масової інформації, на підприємствах, в організаціях, установах незалежно від форм власності та серед населення вимог постанов Кабінету Міністрів України від 23 вересня 1998 р. N 1511 "Про затвердження Типових правил розміщення зовнішньої реклами" та від 7 вересня 1998 р. N 1388 "Про затвердження Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок" (із змінами та доповненнями) у частині погодження встановлення рекламних носіїв або розміщення реклами на транспортних засобах відповідно до вимог законодавчих та нормативних актів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.

2.4. Під час проведення державного технічного огляду, реєстрації, перереєстрації транспортних засобів, що підлягають обліку в підрозділах ДАІ, постійно проводити роз'яснювальну роботу щодо необхідності погодження реклами на транспортних засобах та здійснювати контроль за дотриманням вимог законодавчих і нормативно-правових актів з безпеки дорожнього руху при її розміщенні.

3. Науково-дослідному центру з безпеки дорожнього руху (Душник В. Ф.) МВС України:

3.1. З метою дотримання вимог законодавчих і нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху при розробленні технічних умов на встановлення рекламних носіїв і розміщення реклами на транспорті залучати на договірній основі до їх розробки та надання організаційно-консультаційних послуг з питань розміщення реклами на транспортних засобах або встановлення рекламних носіїв суб'єктів господарювання незалежно від форми власності, організувати їх облік.

3.2. Забезпечити проведення перевірки на відповідність установленим правилам і нормам з безпеки дорожнього руху розроблених суб'єктами господарювання документів на розміщення реклами на транспортних засобах та встановлення рекламоносіїв.

3.3. До 1 вересня 2001 р. розробити та впровадити в експлуатацію автоматизований банк даних Державтоінспекції про транспортні засоби, на яких розміщена реклама, та місць установлення рекламних носіїв.

4. Начальникам ГУМВС України в АР Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі, начальникам міськрайорганів внутрішніх справ:

4.1. Організувати вивчення Положення працівниками служб і підрозділів Державтоінспекції.

4.2. Включити до планів проведення занять зі службової підготовки працівників Державтоінспекції питання щодо порядку перевірки погодження розміщення реклами на транспортних засобах та встановлення рекламних носіїв, дотримання при цьому вимог чинного законодавства.

4.3. З метою перевірки на відповідність установленим правилам і нормам з безпеки дорожнього руху розміщення реклами на транспорті та встановлення рекламних носіїв забезпечити обстеження транспортних засобів усіх форм власності, вулиць і доріг, здійснити заходи до усунення виявлених порушень.

4.4. Щокварталу проводити перевірку дотримання вимог законодавчих і нормативно-правових актів та цього наказу працівниками служб і підрозділів ДАІ, а також здійснювати аналіз ефективності застосування механізму погодження розміщення реклами на транспортних засобах та встановлення рекламних носіїв для забезпечення безпеки дорожнього руху.

5. Накази УДАІ МВС України від 21 вересня 2000 р. N 57 "Про порядок видачі узгоджень Державтоінспекції на розміщення на транспортних засобах реклами" та від 27 жовтня 2000 р. N 65 "Про затвердження Тимчасового положення про порядок розміщення реклами на транспортних засобах" скасувати.

Установити, що дозволи на розміщення реклами на транспортних засобах та встановлення рекламних носіїв у межах відведення автомобільних доріг або червоних ліній міських вулиць і доріг, видані до набрання чинності цим наказом, є дійсними до закінчення терміну їх дії.

6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра генерал-майора міліції Варенка В. І. та УДАІ (Міленіна О. Л.) МВС України.

7. Наказ оголосити особовому складу органів і підрозділів внутрішніх справ.

 

В. о. Міністра
генерал-полковник міліції 

 
М. В. Джига 

ПОГОДЖЕНО: 

  

В. о. Голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва 

 
 
 
В. П. Загородній 


  

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства внутрішніх справ України
від 23 липня 2001 р. N 583

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
1 серпня 2001 р. за N 652/5843 


ПОЛОЖЕННЯ
про порядок узгодження розміщення реклами на транспортних засобах та встановлення рекламних носіїв у межах відведення автомобільних доріг або червоних ліній міських вулиць і доріг

1. Загальні положення

1.1. Це Положення розроблене на виконання Законів України "Про дорожній рух", "Про рекламу", постанов Кабінету Міністрів України від 30.03.94 N 198 "Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони" (із змінами і доповненнями), від 14.04.97 N 341 "Про затвердження Положення про Державну автомобільну інспекцію МВС України" (із змінами і доповненнями), від 23.09.98 N 1511 "Про затвердження Типових правил розміщення зовнішньої реклами", від 07.09.98 N 1388 "Про затвердження Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок" (із змінами і доповненнями) та інших нормативно-правових актів.

1.2. Вимоги цього Положення поширюються на транспортні засоби, на яких розміщено або планується розмістити рекламу та рекламні носії, що встановлюються у межах відведення автомобільних доріг або червоних ліній міських вулиць та доріг (далі - рекламні носії), і визначають порядок погодження їх розміщення з Державною автомобільною інспекцією Міністерства внутрішніх справ відповідно до вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки руху.

1.3. Положення визначає основні вимоги до розміщення реклами на транспортних засобах з урахуванням забезпечення безпеки дорожнього руху; засади взаємовідносин між підрозділами Державтоінспекції та юридичними і фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють розробку або розповсюдження реклами; основи проведення перевірки документів на розміщення реклами на транспортних засобах або встановлення рекламоносіїв на відповідність чинним нормативно-правовим актам; порядок здійснення контролю за розміщенням реклами на транспортних засобах або встановленням рекламоносіїв та їх погодження з Державтоінспекцією.

1.4. З метою уникнення зайвих витрат часу та коштів на створення комп'ютерних макетів реклами, планів-схем місця встановлення рекламоносія, дублювання документів та подвійного контролю відповідності технічних умов при розміщенні реклами на транспортних засобах або встановленні рекламоносіїв вимогам щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, визначеним законодавчими і нормативно-правовими актами, до виконання проектно-технічних робіт та надання організаційно-консультаційних послуг з цих питань можуть залучатися суб'єкти господарювання будь-яких форм власності, з якими Науково-дослідним центром з безпеки дорожнього руху (далі - НДЦ БДР) МВС України укладено договір про спільну діяльність згідно з чинним законодавством.

1.5. При розробці технічних умов на розміщення реклами на транспортних засобах або встановленні рекламоносіїв необхідно враховувати вимоги щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, визначені законодавчими і нормативно-правовими актами, а порядок погодження розміщення реклами на транспортних засобах та встановлення рекламоносіїв з Державтоінспекцією здійснюється на підставі цього Положення.

Вимоги до суб'єктів господарювання та порядок взаємодії з НДЦ БДР МВС України визначені додатком 1 до цього Положення.

1.6. У цьому Положенні подані нижче терміни вживаються у такому значенні:

Погодження розміщення реклами - документ установленого зразка, затверджений Міністерством внутрішніх справ, що видається відповідно до цього Положення на визначений термін і підтверджує відповідність реклами на транспортному засобі та встановлення рекламного носія у межах відведення автомобільних доріг або червоних ліній міських вулиць і доріг вимогам Закону України "Про дорожній рух", Правил дорожнього руху, інших нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки руху (зразок погодження подано в додатку 2 до цього Положення).

Формуляр на розміщення реклами на транспортному засобі або встановлення рекламоносія - технологічний документ установленого зразка, затверджений Міністерством внутрішніх справ, до якого вноситься опис розміщення реклами на транспортному засобі або встановлення рекламоносія, зображення комп'ютерного макета реклами, інформація про місце встановлення рекламного носія. Зазначений документ є додатком до погодження розміщення реклами, наведені в ньому дані перевіряються фахівцями НДЦ БДР МВС України на відповідність установленим вимогам з питань забезпечення безпеки дорожнього руху, після чого він затверджується керівництвом НДЦ БДР МВС України (зразок формуляра подано в додатку 3 до цього Положення).

Терміни, не визначені в пункті 1.6 цього Положення, вживаються в значенні, наведеному в статті 1 Закону України "Про рекламу" та пункті 2 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.98 N 1511.

1.7. Вимоги цього Положення не поширюються на транспортні засоби, що належать зарубіжним перевізникам та здійснюють транзитні перевезення територією України.

2. Основні вимоги до розміщення реклами на транспортних засобах або встановлення рекламоносіїв

2.1. На бажання рекламодавця (рекламорозповсюджувача) чи власника транспортного засобу або на підставі угод між рекламодавцем (рекламорозповсюджувачем) чи іншою зацікавленою особою з власником транспортного засобу або уповноваженою ним особою розміщення реклами на транспортних засобах та встановлення рекламоносіїв здійснюється відповідно до вимог Законів України "Про рекламу", "Про дорожній рух", Правил дорожнього руху, Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.94 N 198 (із змінами і доповненнями), інших нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.

2.2. Реклама, яка розміщується на транспортних засобах або інших рекламоносіях, повинна відповідати вимогам Закону України "Про рекламу". Відповідальність за порушення Закону України "Про рекламу" несуть рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами відповідно до статті 27 зазначеного Закону. Погоджуючи розміщення реклами на транспортних засобах або встановлення рекламоносіїв, працівники Державтоінспекції не мають права втручатись у форму та зміст цієї реклами.

2.3. Загальні обмеження на розміщення реклами на транспортних засобах або встановлення рекламоносіїв та особливості рекламування деяких видів продукції, а також обмеження щодо реклами, розрахованої на неповнолітніх, визначені Законом України "Про рекламу".

2.4. Вимоги до розміщення реклами на транспортних засобах

2.4.1. Забороняється розміщення реклами на таких частинах транспортних засобів:

на стеклах транспортних засобів (за винятком прозорого даху), дзеркалах заднього виду;

на передній і задній поверхні транспортного засобу (за винятком капотів двигуна та багажника, які мають нахил до вертикальної площини, що не перевищує 45 градусів);

на бічних поверхнях кузовів (у тому числі фургонів) вантажних (вантажопасажирських) автомобілів з нанесеною білою смугою.

2.4.2. Реклама на транспортному засобі не повинна перевищувати більше половини площі фарбованих зовнішніх поверхонь транспортних засобів, на яких вона нанесена, і не заважати візуальному сприйняттю кольору транспортного засобу, зазначеному в реєстраційних документах.

2.4.3. При розміщенні реклами на транспортних засобах забороняється:

використовувати для розміщення реклами зовнішні освітлювальні прилади, установлені на транспортних засобах;

наносити на транспортні засоби рекламу, яка має схожість із нанесенням та розміщенням кольорографічних схем, емблем, написів оперативних і спеціальних транспортних засобів, а також реклами, яка повторює (імітує) дорожні чи розпізнавальні знаки;

застосовувати для нанесення реклами на транспортних засобах покриття і елементи з світлоповертальним ефектом на площі, що перевищує 5 відсотків площі фарбованих зовнішніх поверхонь транспортного засобу;

наносити на транспортні засоби рекламні зображення, які перекривають зовнішні освітлювальні прилади, номерні знаки, інформаційні написи і символічні зображення пасажирського транспорту та обмежують оглядовість;

без погодження з управліннями Державтоінспекції ГУМВС України в АР Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі проведення рекламних заходів за допомогою аудіо- та відеотехнічних засобів, установлених на транспортних засобах, які вносять зміни в їх конструкцію або буксируються на причепах.

2.5. Вимоги до встановлення рекламоносіїв

2.5.1. Загальні правила встановлення рекламоносіїв у межах червоних ліній міських вулиць і доріг та в межах смуг відчуження автомобільних доріг визначені Єдиними правилами ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правилами користування ними та охорони, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.94 N 198 (із змінами та доповненнями), деякими положеннями, визначеними Типовими правилами розміщення зовнішньої реклами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.98 N 1511, а також іншими нормативно-правовими актами щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.

2.5.2. При встановленні рекламоносіїв необхідно враховувати такі вимоги:

розміщення рекламоносіїв дозволяється за межами тротуарів або узбіч на відстані не менше 2 метрів від них, але не ближче ніж 5 метрів від краю проїзної частини вулиць і доріг;

на вулицях і дорогах, де існуючі будинки, споруди та огорожі розташовані на відстані менше 5 метрів від проїзної частини вулиці та дороги, рекламоносії дозволяється розміщувати в одну лінію з фасадом будівлі, споруди або огорожі;

рекламоносії можуть розміщуватися на опорах вуличного освітлення і над проїзною частиною вулиць і доріг з дотриманням вимог техніки безпеки і забезпечення видимості дорожніх знаків, світлофорів, перехрещень, пішохідних переходів, зупинок маршрутних транспортних засобів, а також за умови, що така реклама не повторює (не імітує) зображення дорожніх і наказових знаків;

нижній край рекламоносіїв, установлених над проїзною частиною дороги, повинен розміщуватися на висоті не менше ніж 5 м від поверхні проїзної частини;

наземні рекламоносії, розміщені збоку від дороги, повинні:

а) мати прозору конструкцію висотою не менше ніж 1,5 метра від поверхні землі;

б) розміщуватися паралельно до руху автотранспорту або під кутом не більше 45 градусів до осі проїзної частини;

в) не перешкоджати сприйняттю водіями технічних засобів організації дорожнього руху (дорожніх знаків, світлофорів, вертикальної розмітки тощо);

г) фундамент рекламоносія повинен бути на одному рівні з поверхнею землі;

ґ) світлове оформлення рекламоносія не повинно перевищувати середньої освітленості проїзної частини протяжністю 500 метрів в обидва боки від місця встановлення рекламоносія, яка повинна становити не більше 20 люксів.

Елементи рекламної конструкції, встановленої з боку від дороги, вулиці, повинні мати нанесену світлоповертальними матеріалами вертикальну дорожню розмітку заввишки до 2 метрів від поверхні землі.

2.5.3. Забороняється встановлювати рекламоносії:

на тротуарах, пішохідних доріжках і алеях;

ближче ніж за 20 метрів до перехресть вулиць, підземних пішохідних переходів, входів до станції метро;

на зупинках громадського транспорту ближче ніж за 20 метрів у межах видимості в обидва боки по тротуару від установлених дорожніх знаків, що їх позначають;

ближче ніж за 100 метрів від залізничних переїздів;

загальна площа яких перевищує 20 квадратних метрів;

на відстані менше ніж 10 метрів від проїзної частини на мостах, естакадах, шляхопроводах, а також на конструкціях дорожніх знаків і світлофорів, дорожніх огорожах, деревах тощо;

на аварійно небезпечних ділянках доріг, у місцях концентрації дорожньо-транспортних пригод та на підходах до них - на відстані не менше ніж 350 метрів в обидва боки від межі цієї ділянки.

3. Регулювання діяльності щодо порядку узгодження розміщення реклами на транспортних засобах або встановлення рекламоносіїв

3.1. Розміщення реклами на транспортних засобах або встановлення рекламоносіїв здійснюється після погодження їх розміщення з Державтоінспекцією. Узгодження розміщення реклами підтверджується видачею погодження розміщення реклами (далі - погодження).

3.2. Погодження оформляються, реєструються, видаються і скасовуються НДЦ БДР МВС України та підрозділами Державтоінспекції ГУМВС України в АР Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі відповідно до порядку, визначеного цим Положенням.

3.3. На НДЦ БДР МВС України покладається:

перевірка на відповідність законодавчим та іншим нормативно-правовим актам з безпеки дорожнього руху та вимогам цього Положення документів на розміщення реклами на транспортних засобах або встановлення рекламоносіїв з оформленням відповідних документів;

організація виготовлення та забезпечення управлінь Державтоінспекції ГУМВС України в АР Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі необхідною кількістю бланків погоджень;

створення та забезпечення функціонування баз даних обліку транспортних засобів, на яких розміщена реклама, та місць установлення рекламоносіїв, а також надання відомостей зазначених баз даних відповідно до законодавства;

визначення та залучення суб'єктів господарювання різних форм власності до виконання проектно-технічних робіт та надання організаційно-консультаційних послуг щодо розміщення реклами на транспортних засобах або встановлення рекламоносіїв на підставі договорів про спільну діяльність, а також організація проведення підготовки їх представників (вимоги до суб'єктів господарювання наведені в додатку 1 до цього Положення);

контроль за дотриманням вимог цього Положення як підрозділами Державтоінспекції, так і власниками транспортних засобів або встановлених рекламоносіїв;

аналіз можливості нанесення реклами на транспортний засіб (закріплення спеціальної конструкції) або встановлення рекламоносія, світлоповертальні властивості, розміри, освітлення, параметри конструкції, а також місце розташування на відповідність вимогам законодавчих та нормативно-правових актів з безпеки дорожнього руху;

узгодження розміщення реклами на носіях, які потребують внесення змін у конструкцію автомобіля, буксируються транспортними засобами або встановлюються на них, що призводить до зміни ваги, габаритних розмірів, аеродинамічних характеристик транспорту тощо;

узгодження розміщення реклами на транспортних засобах, що мають спеціальне кольорографічне пофарбування (схеми, емблеми, розпізнавальні знаки, написи та спеціальні сигнали транспортних засобів оперативних і спеціальних служб);

узгодження розміщення реклами на транспортних засобах, що здійснюють перевезення небезпечних вантажів;

узгодження розміщення реклами на транспортних засобах, обладнаних спеціальними світловими і (або) звуковими сигналами.

3.4. На управління Державтоінспекції ГУМВС України в АР Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі покладається:

узгодження розміщення реклами на транспортних засобах, за винятком випадків, передбачених пунктом 3.3;

збирання інформації, формування та своєчасне поповнення баз даних обліку транспортних засобів, на яких розміщена реклама, та місць установлення рекламоносіїв;

перевірка відповідності транспортних засобів вимогам Закону України "Про дорожній рух", Правил дорожнього руху, інших нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху при розміщенні реклами на транспортних засобах, в частині її погодження з Державтоінспекцією (при здійсненні контролю за дорожнім рухом, обстеженні автогосподарств, проведенні технічного огляду) та відповідне реагування на виявлені недоліки і контроль за їх усуненням;

перевірка відповідності встановлення рекламних носіїв у межах червоних ліній міських вулиць і доріг та в межах смуг відчуження автомобільних доріг чинним правилам і нормам щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, узгодження їх установлення, видача приписів власникам у разі виявлення порушень та контроль за їх виконанням і усуненням виявлених недоліків;

забезпечення формування та надання до 5-го числа наступного місяця до Управління ДАІ МВС України щомісячної звітності про погодження розміщення реклами на транспортних засобах та встановлення рекламоносіїв.

3.5. Для забезпечення діяльності щодо узгодження розміщення реклами на транспортних засобах або встановлення рекламоносіїв у НДЦ БДР МВС України та управліннях Державтоінспекції ГУМВС України в АР Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі визначаються відповідальні працівники, на яких покладається надання інформаційної та консультаційної допомоги юридичним і фізичним особам з питань відповідності розміщення реклами на транспортних засобах або встановлення рекламоносіїв законодавчим та нормативно-правовим актам з безпеки дорожнього руху.

Зазначені працівники при зверненні власника транспортного засобу, рекламодавця (розповсюджувача реклами) або уповноваженої ним особи із заявою про необхідність узгодження розміщення реклами на транспортному засобі або встановлення рекламоносія (додаток 4 до цього Положення):

приймають і реєструють заяву в журналі реєстрації заяв (додаток 5 до цього Положення);

перевіряють наявність та відповідність установленим вимогам необхідних документів;

видають власнику транспортного засобу, рекламодавцю (розповсюджувачу реклами) або уповноваженій ним особі відповідно оформлене погодження.

Погодження на розміщення реклами оформляється у строк не пізніше п'яти робочих днів з дати реєстрації заявки.

3.6. Журнали реєстрації та видачі погоджень повинні бути прошнуровані, аркуші - пронумеровані. На внутрішньому боці обкладинки журналу робиться відмітка про загальну кількість аркушів у журналі, яка підписується керівником канцелярії та скріплюється печаткою.

3.7. Бланки погоджень отримують у НДЦ БДР МВС України, вони зберігаються і видаються у порядку, передбаченому для документів суворого обліку (вимога стосується НДЦ БДР та управлінь Державтоінспекції МВС України).

4. Загальні вимоги та порядок оформлення формуляра на розміщення реклами на транспортному засобі або встановлення рекламоносія

4.1. Формуляр на розміщення реклами на транспортному засобі або встановлення рекламоносія (далі - формуляр) оформляється та видається НДЦ БДР МВС України або уповноваженим суб'єктом господарювання, з яким НДЦ БДР МВС України укладено договір про спільну діяльність згідно з вимогами цього Положення, або виробником чи розповсюджувачем реклами, які забезпечують виконання вимог цього пункту та додатка 1 у повному обсязі.

4.2. Для оформлення формуляра власнику транспортного засобу (засобів), який бажає розмістити рекламу на належному йому транспорті, або власнику рекламоносія, або рекламодавцю (розповсюджувачу реклами) за погодженням з власником транспортного засобу (рекламоносія) особисто або уповноваженій ним особі необхідно надати:

ескізи реклами на транспортному засобі або встановлення рекламоносія, у тому числі пропозиції щодо використання світлоповертальних матеріалів (у разі їх застосування), розмірів, місцезнаходження, конструктивного розв'язання нанесення реклами або встановлення рекламоносія;

копію свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу в органах Державтоінспекції (на кожний транспортний засіб, на якому буде встановлено зазначену рекламу);

відомості про місце встановлення рекламоносія (назва населеного пункту, автошляху, вулиці, площі, перехрестя, конкретний кілометр або номер будинку, технічне виконання тощо).

4.3. НДЦ БДР МВС України або вповноважений ним суб'єкт господарювання з урахуванням побажань замовника та вимог законодавчих і нормативних актів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху розробляє технічні умови на розміщення реклами на транспортних засобах та встановлення рекламоносіїв, які включають:

креслення та технічну документацію на рекламоносії, що встановлюються у межах відведення автомобільних доріг або червоних ліній міських вулиць і доріг, або на транспортний засіб (опис конструкції, спосіб розміщення, кріплення, технічні розрахунки щодо надійності кріплення конструкції, стійкості транспортного засобу (спеціальної конструкції) тощо);

комп'ютерні макети транспортного засобу або іншого рекламоносія з нанесеною рекламою в необхідних проекціях;

відповідно оформлений формуляр.

4.4. До формуляра з використанням комп'ютерних технологій заноситься така інформація:

відомості про юридичну або фізичну особу - розповсюджувача реклами;

дані про транспортний засіб (марка, модель, реєстраційний номер);

зазначається точне місце розміщення реклами на транспортному засобі або місце встановлення рекламоносія (назва населеного пункту, автошляху, вулиці, площі, перехрестя, конкретний кілометр або номер будинку, технічне виконання тощо);

указується характеристика реклами (технічне виконання, розміри, спосіб нанесення, світлоповертальні властивості тощо);

описується спеціальна конструкція для реклами (при її використанні) та в разі необхідності вносяться обмеження щодо експлуатації транспортного засобу з установленою конструкцією;

розміщуються комп'ютерні макети транспортного засобу або іншого рекламоносія з нанесеною рекламою в необхідних проекціях.

4.5. Після оформлення формуляр подається до НДЦ БДР МВС України для проведення перевірки на відповідність розміщення реклами на транспортному засобі або встановлення рекламоносія вимогам Закону України "Про дорожній рух", Правил дорожнього руху, інших нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки руху.

У разі відповідності розміщення реклами зазначеним вимогам формуляр затверджується підписом уповноваженої посадової особи та скріплюється печаткою НДЦ БДР МВС України. З метою унеможливлення підробки формуляра до нього, у разі затвердження уповноваженою посадовою особою, вклеюється марка з голографічним захистом, яка при спробі переклеювання руйнується.

4.6. При узгодженні розміщення аналогічної реклами на транспортних засобах, що належать одному суб'єкту господарювання, у разі її розміщення на всіх транспортних засобах відповідно до встановлених вимог, формуляр оформляється на кожну одиницю транспорту. При цьому у вартість видачі формулярів (крім одного) включаються лише витрати, пов'язані з оформленням та собівартістю формулярів (вартість створення комп'ютерного макета, проведення технічних розрахунків та експертної оцінки не включаються).

4.7. НДЦ БДР МВС України та підрозділами Державтоінспекції ГУМВС України в АР Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі з метою сприяння добросовісній конкуренції вживаються заходи щодо інформування власників транспортних засобів (рекламоносіїв), рекламодавців та розповсюджувачів реклами про адреси суб'єктів господарювання, яким надано право оформлення формулярів відповідно до цього Положення, із зазначенням годин їх роботи та контактних телефонів.

5. Загальні вимоги щодо порядку оформлення погодження розміщення реклами на транспортних засобах або встановлення рекламоносіїв

5.1. При розміщенні реклами на транспортних засобах або встановленні рекламних носіїв власнику транспортного засобу, рекламодавцю або розповсюджувачу реклами (далі - заявник) необхідно узгодити їх розміщення на конкретному транспортному засобі або визначеному місці дороги, вулиці. Узгодження розміщення реклами здійснюється НДЦ БДР МВС України та управліннями Державтоінспекції ГУМВС України в АР Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі відповідно до порядку, визначеного цим Положенням.

5.2. Після перевірки наданих згідно з цим Положенням документів на відповідність розміщення реклами на транспортному засобі або встановлення рекламоносія вимогам Закону України "Про дорожній рух", Правил дорожнього руху, інших нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, у разі дотримання зазначених вимог заявнику видається оформлене погодження (додаток 2), затверджене підписом уповноваженої посадової особи та скріплене печаткою НДЦ БДР МВС України або управління Державтоінспекції ГУМВС України в АР Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі.

При оформленні погодження на розміщення реклами на транспортному засобі або встановлення рекламоносія до нього заносяться номер та серія формуляра, а також указується термін його дії.

5.3. В узгодженні розміщення реклами може бути відмовлено, якщо:

подані документи оформлені з порушенням вимог пунктів 5.7.1, 5.8.1 цього Положення;

у документах, поданих заявником, указані недостовірні дані;

розміщення вказаної реклами суперечить вимогам Закону України "Про дорожній рух", Правил дорожнього руху, інших нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху;

відсутня технічна можливість розміщення реклами на транспортному засобі або встановлення рекламоносія;

розміщення реклами або встановлення рекламоносія негативно впливатиме на безпеку дорожнього руху (відповідно до вимог пункту 2.5 цього Положення).

5.4. У разі відмови в узгодженні розміщення реклами на транспортному засобі або встановленні рекламоносія замовнику реклами (власнику транспортного засобу, рекламоносія) надсилається мотивоване повідомлення.

5.5. Відмова в узгодженні розміщення реклами на транспортному засобі або встановлення рекламоносія може бути оскаржена в установленому законодавством порядку.

5.6. Узгодження з Державтоінспекцією нанесення написів та схем, які не мають рекламного характеру, а мають цільове призначення (наприклад, "Хліб", "Молоко", "Пошта", "Таксі", "Медична допомога", "Меблі", "Навчальна", "Аварійна", "Технічна допомога", назва АТП тощо), на транспортних засобах не здійснюється за умови їх відповідності вимогам законодавчих та нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.

Розміщення соціальної реклами на транспортних засобах та встановлення рекламних носіїв із соціальною рекламою (визначення соціальної реклами подано в статті 11 Закону України "Про рекламу") проводиться після перевірки працівниками Державтоінспекції документів на розміщення реклами або встановлення рекламоносія щодо їх відповідності вимогам законодавчих та нормативно-правових актів забезпечення безпеки руху без оформлення погодження. При цьому Державтоінспекції надається інформація в електронному вигляді для її включення до бази даних обліку транспортних засобів або місць установлення рекламоносіїв у порядку, визначеному НДЦ БДР МВС України, а до відповідно затвердженого формуляра вноситься запис "Соціальна реклама".

5.7. Вимоги щодо порядку оформлення погодження на розміщення реклами на транспортних засобах

5.7.1. Власник транспортного засобу (засобів), який бажає розмістити (установити) рекламу на належному йому транспорті, а також рекламодавець за погодженням з власником транспортного засобу особисто або уповноважена ними особа подають до управлінь Державтоінспекції ГУМВС України в АР Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі або до НДЦ БДР МВС України (при розміщенні реклами на транспортних засобах відповідно до пункту 3.3 до цього Положення):

заяву встановленого зразка (додаток 4);

копію свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу в органах Державтоінспекції (на кожний транспортний засіб, на якому буде встановлено зазначену рекламу);

відповідно оформлений формуляр.

5.7.2. Після уточнення об'єктивності даних, зазначених у документах, та перевірки на відповідність установленим правилам і нормам з безпеки дорожнього руху розроблених проектів розміщення реклами у п'ятиденний термін видається відповідно оформлене погодження на розміщення реклами та повертається затверджений в установленому порядку формуляр.

Погодження видається заявнику на кожний транспортний засіб після сплати платежу за послуги при його оформленні відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2001 N 556 "Про затвердження переліку платних послуг, що надаються підрозділами Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ" у розмірі, затвердженому наказом Міністерства внутрішніх справ, Міністерства фінансів та Міністерства економіки України від 16.07.2001 N 549/333/147, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.07.2001 за N 612/5803.

5.7.3. У погодженні зазначаються:

дата його видачі та термін дії;

відомості про транспортний засіб (номерний знак, марка, модель);

коротка назва реклами на транспортному засобі;

серія та номер формуляра.

5.7.4. Інформація про оформлення погодження на транспортний засіб передається в електронному вигляді до відповідного автоматизованого банку даних у встановленому порядку.

5.7.5. Максимальний термін дії погодження на розміщення реклами на транспортному засобі не повинен перевищувати одного року, оскільки відповідно до пункту 3.1 Правил проведення державного технічного огляду автомобілів, автобусів, мототранспорту та причепів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.02.93 N 141 (із змінами та доповненнями), легкові та вантажні автомобілі, мотоцикли, моторолери, причепи, напівпричепи організацій, а також громадян (у разі використання їх з комерційною метою) - проходять державний технічний огляд один раз на рік.

При розміщенні реклами на транспортному засобі на термін, що перевищує один рік, власник транспорту або уповноважена ним особа по закінченні терміну дії погодження звертається до управління Державтоінспекції ГУМВС України в АР Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі або до НДЦ БДР МВС України для продовження терміну дії формуляра та оформлення нового погодження, яке здійснюється протягом п'яти годин.

У разі зміни оформлення реклами, її світлоповертальних властивостей, розмірів, місця розміщення або її нанесення на інший транспортний засіб необхідно звернутися для отримання погодження відповідно до вимог пунктів 5.7.1 - 5.7.2 цього Положення.

5.8. Вимоги щодо порядку оформлення погодження на встановлення рекламних носіїв

5.8.1. Для оформлення погодження на встановлення рекламних носіїв (у межах відведення автомобільних доріг та червоних ліній міських вулиць і доріг) розповсюджувач зовнішньої реклами (далі - заявник) особисто або уповноважена ним особа подають до управлінь Державтоінспекції ГУМВС України в АР Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі:

заяву встановленого зразка (додаток 2);

фактичний план-схему дороги або вулиці, де планується встановити рекламоносій (масштаб 1 : 500);

копію свідоцтва про державну реєстрацію заявника як суб'єкта підприємницької діяльності в Україні, засвідчену в нотаріальному порядку або органом, який видав оригінал документа; для юридичних осіб - нерезидентів подається документ, що засвідчує їх реєстрацію у країні місцезнаходження (витяг з торговельного, банківського або судового реєстру тощо);

відповідно оформлений формуляр.

5.8.2. Після уточнення об'єктивності даних, зазначених у документах, та перевірки на відповідність установленим правилам і нормам забезпечення безпеки дорожнього руху розроблених проектів і конструктивного рішення щодо встановлення рекламоносія у п'ятиденний термін видається відповідно оформлене погодження на встановлення рекламоносія та повертається затверджений в установленому порядку формуляр.

Погодження видається заявнику на кожний конкретний рекламоносій, який планується встановити після сплати платежу за послуги при його оформленні відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2001 N 556 "Про затвердження переліку платних послуг, що надаються підрозділами Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ" у розмірі, затвердженому наказом Міністерства внутрішніх справ, Міністерства фінансів та Міністерства економіки України від 16.07.2001 N 549/333/147, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.07.2001 за N 612/5803.

5.8.3. У погодженні зазначаються:

дата його видачі та термін дії;

відомості про місце встановлення рекламоносія (назва населеного пункту, автошляху, вулиці, площі, перехрестя, конкретний кілометр або номер будинку тощо);

короткий опис рекламоносія (вид, параметри тощо);

серія та номер формуляра.

5.8.4. Погодження на встановлення рекламоносія видається на термін від шести місяців до п'яти років з урахуванням терміну, зазначеного в заявці. На встановлення складних (дахових) або наземних спеціальних конструкцій погодження надається на п'ять років (якщо менший термін не зазначений у заявці) відповідно до пункту 19 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.98 N 1511.

При використанні встановленого рекламоносія на термін, що перевищує строк дії погодження, власник рекламоносія або вповноважена ним особа по закінченні терміну дії погодження звертається до управління Державтоінспекції ГУМВС України в АР Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі для оформлення нового погодження.

У разі зміни власника рекламоносія, місця встановлення, розмірів, конструктивних або технологічних параметрів (зміни конструкції, освітленості реклами, використання елементів зі світлоповертальним ефектом тощо) та відстані до дороги або дорожніх умов необхідно звернутися для отримання погодження відповідно до вимог пунктів 5.8.1 - 5.8.2 цього Положення.

5.8.5. Інформація про оформлення погодження на встановлення рекламоносія вноситься до відповідного автоматизованого банку даних Державтоінспекції у визначеному порядку.

5.8.6. Видане відповідно до пункту 5.8.2 погодження підтверджує узгодження з Державтоінспекцією розміщення зовнішньої реклами відповідно до Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.98 N 1511, та відповідність установленого рекламоносія у межах відведення автомобільних доріг або червоних ліній міських вулиць і доріг вимогам законодавчих та нормативних актів з безпеки дорожнього руху.

6. Порядок здійснення контролю за розміщенням реклами на транспортних засобах або встановленням рекламоносіїв

6.1. Контроль за виконанням вимог, передбачених цим Положенням, покладається на УДАІ та НДЦ БДР МВС України, управління ДАІ ГУМВС України в АР Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі, які діють у межах повноважень, визначених у пунктах 3.3 - 3.4 цього Положення.

6.2. У разі виявлення порушень вимог розміщення реклами на транспортних засобах або встановлених рекламоносіїв, визначених законодавчими і нормативно-правовими актами щодо забезпечення безпеки руху або цим Положенням, а також неохайного вигляду чи пошкодження реклами (більше ніж 20 % площі) підрозділами управлінь Державтоінспекції ГУМВС України в АР Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі видається припис керівникам організацій та іншим посадовим особам, відповідальним за технічний стан і експлуатацію транспортних засобів, або власникам встановлених рекламоносіїв про усунення виявлених порушень. При цьому визначаються терміни виконання приписів і подання інформації про вжиті заходи, а виконання приписів контролюється.

6.3. У разі виявлення порушень вимог законодавчих та нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху при розміщенні реклами на транспортних засобах або встановлення рекламоносіїв, неузгодження питань їх розміщення та встановлення з Державтоінспекцією власники транспорту та посадові особи притягаються до відповідальності згідно із законодавством, нанесена на транспортних засобах реклама підлягає ліквідації, установлені рекламоносії - демонтуванню.

 

Перший заступник начальника
УДАІ МВС України
полковник міліції 

 
 
С. Г. Коломієць 


  

Додаток 1
до п. 1.5 Положення про порядок узгодження розміщення реклами на транспортних засобах та встановлення рекламних носіїв у межах відведення автомобільних доріг або червоних ліній міських вулиць і доріг 


ВИМОГИ
до розроблення технічних умов, виконання проектно-технічних робіт, надання організаційно-консультаційних послуг та оформлення документації щодо розміщення реклами на транспортних засобах та встановлення рекламних носіїв у межах відведення автомобільних доріг або червоних ліній міських вулиць і доріг відповідно до законодавчих і нормативно-правових актів про забезпечення безпеки дорожнього руху

1. Для розроблення технічних умов, виконання проектно-технічних робіт з оформлення формуляра та іншої документації, а також надання консультативної та організаційно-методичної допомоги в питанні розміщення реклами на транспортних засобах або встановлення рекламних носіїв відповідно до вимог законодавчих і нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху можуть залучатись суб'єкти господарювання будь-яких форм власності на договірній основі.

2. Суб'єкти господарювання, статутними або обліковими (реєстраційними) документами яких їм надано право на здійснення діяльності, пов'язаної з виробництвом або розповсюдженням реклами, повинні мати відповідну матеріально-технічну базу та підготовлених фахівців, щоб дало змогу їм:

якісно, з урахуванням вимог законодавчих і нормативних актів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху та рекомендацій Науково-дослідного центру з безпеки дорожнього руху (НДЦ БДР) МВС України розробляти технічні умови та проекти розміщення реклами на транспортних засобах або встановлення рекламоносіїв, а також оформляти необхідні документи згідно з нормами зазначеного Положення;

створювати комп'ютерні макети розміщення реклами на транспортних засобах або встановлення рекламоносіїв (у різних проекціях);

проводити технічні розрахунки щодо безпечного розміщення реклами на автошляхах, вулицях та транспортних засобах (з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30.03.94 N 198 "Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони", інших нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, технічних характеристик транспортних засобів, розмірів та інших параметрів рекламоносіїв, технічного виконання розміщення реклами або встановлення рекламоносіїв, умов експлуатації тощо);

якісно, з дотриманням установлених термінів розглядати звернення фізичних та юридичних осіб про розміщення реклами на транспортних засобах і встановлення рекламоносіїв;

передавати до бази даних НДЦ БДР МВС України інформацію про транспортні засоби, на яких розміщена реклама, або місця встановлення рекламоносіїв (у тому числі макетів у різних проекціях).

3. Порядок розгляду звернень суб'єктів підприємницької діяльності та умови укладення договорів з НДЦ БДР МВС України.

3.1. Суб'єкт господарювання, який має намір розробляти технічні умови та проектну документацію на розміщення реклами на транспортних засобах або встановлення рекламоносіїв, особисто або через уповноважений ним орган чи особу звертається із заявою до НДЦ БДР МВС України.

У заяві повинні міститися такі дані:

відомості про суб'єкта господарювання - заявника:

найменування, місцезнаходження, банківські реквізити, ідентифікаційний код - для юридичної особи;

прізвище, ім'я та по батькові, паспортні дані (серія, номер паспорта, ким і коли виданий, місце проживання), ідентифікаційний номер фізичної особи - платника податків та інших обов'язкових платежів;

перелік робіт та послуг, які суб'єкт господарювання має намір здійснювати із зазначенням відомостей про технічне забезпечення та можливості здійснення запланованої діяльності.

У разі наявності в заявника філій, інших відокремлених підрозділів, які провадитимуть зазначену господарську діяльність, у заяві зазначається їх місцезнаходження.

До заяви долучаються витяг із статуту або облікових (реєстраційних) документів, копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності або копія про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, засвідчені в нотаріальному порядку або органом, який видав оригінал документа, а також акт вивчення умов здійснення зазначеної діяльності та відповідності встановленим вимогам, затверджений УДАІ ГУМВС України в АР Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі.

3.2. Управління Державтоінспекції ГУМВС України в АР Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі при отриманні від суб'єкта господарювання звернення про намір розробляти технічні умови та проектну документацію на розміщення реклами на транспортних засобах або встановлення рекламоносіїв у строк не пізніше десяти робочих днів від дати реєстрації заявки перевіряють:

відповідність поданих документів фактично зареєстрованим в органі місцевої влади;

наявність в оформленому відповідно до законодавства статуті заявника запису про здійснення безпосередньо такого виду діяльності.

За результатами перевірки складається відповідний висновок, затверджений керівництвом та засвідчений печаткою, який надається заявникові.

3.3. НДЦ БДР МВС України у строк не пізніше десяти робочих днів від дати надходження заяви приймає рішення про укладення договору або відмову в його укладенні.

В укладенні договору може бути відмовлено, якщо:

заява подана (підписана) особою, яка не має на це повноважень;

документи оформлені з порушенням вимог пункту 3.1;

у документах, поданих заявником, указані недостовірні дані.

Про відмову в укладенні договору заявник повідомляється в письмовій формі із зазначенням підстав відмови.

3.4. У разі відповідності суб'єкта господарювання встановленим вимогам НДЦ БДР МВС України проводить підготовку його представників до розробки технічних умов, проектної документації з питань розміщення реклами на транспортних засобах або встановлення рекламоносіїв відповідно до вимог законодавчих та нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.

3.5. Суб'єкти господарювання по закінченні підготовки своїх представників укладають договір з НДЦ БДР МВС України про право здійснення зазначеної діяльності.

 

Перший заступник начальника
УДАІ МВС України
полковник міліції 

 
 
С. Г. Коломієць 


 

Додаток 2
до п. 1.6 Положення про порядок узгодження розміщення реклами на транспортних засобах та встановлення рекламних носіїв у межах відведення автомобільних доріг або червоних ліній міських вулиць і доріг 


Зразок погодження на розміщення реклами на транспортних засобах або встановлення рекламних носіїв

Лицьовий бік погодження

 

Зворотний бік погодження

 

 

Перший заступник начальника
УДАІ МВС України
полковник міліції 

 
 
С. Г. Коломієць 


 

Додаток 3
до п. 1.6 Положення про порядок узгодження розміщення реклами на транспортних засобах та встановлення рекламних носіїв у межах відведення автомобільних доріг або червоних ліній міських вулиць і доріг 


Зразок формуляра на розміщення реклами на транспортному засобі або встановлення рекламного носія

Додаток

до погодження розміщення реклами 


Серія _____ N _______

ФОРМУЛЯР
на розміщення реклами на транспортному засобі або встановлення рекламоносія

Виданий

(кому)
 __________________________________________________________________
                  (для юридичної особи - повне найменування розповсюджувача реклами, для
                                          фізичної особи - прізвище, ім'я та по батькові)
___________________________________________________________________
                                                            (адреса, телефон, телефакс)

Відомості
про транспортний засіб (рекламоносій) _________________________________
                                                                                  (марка, модель, реєстраційний номер, колір, місце
___________________________________________________________________
                                  встановлення рекламоносія, його розміри, короткий опис)
___________________________________________________________________

Термін дії з "___" _______________ 200__ р. до "___" _______________ 200__ р.

М. П. 

Узгоджено та затверджено НДЦ БДР МВС України
______________________________________
(підпис, прізвище, ім'я та по батькові уповноваженої
                                            особи) 


Термін дії продовжено
до "___" _______________ 200__ р. 

Термін дії продовжено
до "___" _______________ 200__ р. 

М. П. 

М. П. 

Затверджено УДАІ ГУМВС, УМВС 

Затверджено УДАІ ГУМВС, УМВС 

_________________________________
(підпис, прізвище, ім'я та по батькові уповноваженої особи) 

_________________________________
(підпис, прізвище, ім'я та по батькові уповноваженої особи)  

Місце розміщення реклами на транспортному засобі 

Місце розміщення реклами 

Типи транспортних засобів 

легковий автомобіль 

пасажирський мікроавтобус 

автобус 

вантажний автомобіль 

мотоцикл, причіп 

кабіна 

кузов 

причіп 

напівпричіп 

Дах транспортного засобу 

  

  

  

  

  

  

  

  

Ліва бокова поверхня 

  

  

  

  

  

  

  

  

Права бокова поверхня 

  

  

  

  

  

  

  

  

Передній капот  

  

  

  

  

  

  

  

  

Задній капот 

  

  

  

  

  

  

  

  

Паливний бак 

  

  

  

  

  

  

  

  

Кришка ящика для інструментів 

  

  

  

  

  

  

  

  

Примітка. "Узгоджено" - напис у графах таблиці, де розміщена реклама, "---" - якщо реклама відсутня 


 

Характеристика реклами на транспортному засобі 

Площа нанесеної реклами (м2

  

Відношення до площі фарбованих поверхонь транспортних засобів (%) 

  

Співвідношення елементів реклами із світлоповертальним ефектом і площі фарбованих поверхонь транспортних засобів (%) 

  

Наявність реклами, погодження якої здійснюється НДЦ БДР МВС України 

  

Наявність реклами, погодження якої проводиться УДАІ ГУМВС України в АР Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі 

  

Спосіб нанесення реклами  

Фарбування 

  

Наклеювання 

  

Інший 

  

Кількість додатків (комп'ютерних макетів транспортного засобу із зображенням нанесення реклами) до формуляра  

  


 

Місце встановлення та характеристика рекламоносія 

Розміри рекламоносія та площа нанесеної реклами (м) 

  

Місце розміщення рекламоносія (на опорі, на будинку тощо) 

  

Світлоповертальні властивості реклами або її освітлення (до 20 люксів) 

  

Опис місця встановлення та розміщення рекламоносія (до осі дороги, відстань від проїзної частини тощо)  

  

Опис та технічні характеристики спеціальної конструкції  

  

Спосіб нанесення реклами  

Фарбування 

  

Наклеювання 

  

Інший 

  

Кількість додатків (комп'ютерних макетів рекламоносія із зображенням нанесення реклами) до формуляра  

  


 

Опис конструктивного вирішення рекламоносія, погодження на встановлення якого здійснюється НДЦ БДР МВС України
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

(підпис, прізвище, ім'я та по батькові уповноваженої особи) 


 

Додатки до формуляра
(комп'ютерні макети транспортного засобу або встановленого рекламоносія із зображенням нанесення реклами)

 

 

Примітка. Кількість додатків визначається місцем розміщення реклами на транспортному засобі або встановлення рекламоносія 


 

Перший заступник начальника
УДАІ МВС України
полковник міліції 

 
 
С. Г. Коломієць 


 

Додаток 4
до п. 3.5 Положення про порядок узгодження розміщення реклами на транспортних засобах та встановлення рекламних носіїв у межах відведення автомобільних доріг або червоних ліній міських вулиць і доріг 


  

Начальнику НДЦ БДР МВС України (УДАІ ГУМВС України в АР Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в області та м. Севастополі) 

"___" _______________ 200__ р. 

N ____ 


ЗАЯВА
про погодження розміщення реклами на транспортному засобі або встановлення рекламного носія

Заявник (власник ТЗ, рекламоносія) ________________________________
                                                               (для юридичної особи - повне найменування організації,
                                                                     для фізичної особи - прізвище, ім'я та по батькові)

Адреса заявника ________________________________________________
                                    (для юридичної особи - місцезнаходження, для фізичної особи - місце
                                                                        проживання, паспортні дані)
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________

Телефон (телефакс) ______________________________________________

Прошу погодити розміщення реклами на ТЗ (встановлення рекламного носія) _______________________________________________________________
             (тип ТЗ, марка, реєстраційний номер, колір, характеристика рекламного носія,
                                                                   місце розміщення)
_______________________________________________________________
терміном на ____________________________________________________

Перелік документів, що додаються:

N
з/п 

Назва документа 

Відмітка про наявність 

Копія свідоцтва про державну реєстрацію заявника як суб'єкта підприємницької діяльності (для фізичної особи - ідентифікаційний номер) 

  

Копія свідоцтва про реєстрацію ТЗ 

  

Креслення (ескіз) реклами 

  

Пропозиція щодо конструктивного рішення розміщення реклами на ТЗ (встановлення рекламоносія на автошляху, вулиці, опорі, спеціальній конструкції, будинку тощо)  

  

Фотознімки ТЗ або рекламоносія із зображенням місця (місць), де планується розмістити (або розміщена) реклама 

Кількість ____ шт. 


  

_________________________________
(підпис, прізвище, ім'я та по батькові заявника або уповноваженої ним особи) 


 

Перший заступник начальника
УДАІ МВС України
полковник міліції 

 
 
С. Г. Коломієць 


 

Додаток 5
до п. 3.5 Положення про порядок узгодження розміщення реклами на транспортних засобах та встановлення рекламних носіїв у межах відведення автомобільних доріг або червоних ліній міських вулиць і доріг 


ЖУРНАЛ
реєстрації заявок та оформлення погодження на розміщення реклами на транспортних засобах або встановлення рекламоносіїв

N
з/п 

Дата подання 

Підпис заявника (власника ТЗ, рекламоносія) про відповідальність за порушення законодавства України про рекламу  

Підпис посадової особи, яка здійснила реєстрацію заявки 

Дата видачі погодження 

Серія, номер погодження 

П. І. Б. особи, яка отримала погодження 

Підпис особи, що отримала погодження 

Примітка 

  

  

  

  

  

  

  

  

  


 

Перший заступник начальника
УДАІ МВС України
полковник міліції 

 
 
С. Г. Коломієць 

НОВОСТЬ ДНЯ
Размещение информации| Информеры | PDA-версия | |