АВТО-ПРАВО УКРАИНЫ

Вход | Регистрация | Стартовой | В Избранное | PDA
авто
ГЛАВНАЯ
Новые автомобили
» автосалоны » новости рынка
» каталог и цены » акции
» подбор авто » сравнение
Подержанные авто
» продать авто » автобазар
» битые авто » выкуп авто
Авто-инфо
» новости » авто-право
Выбираем Б/У авто
» каталог авто » сравнить авто
» тест-драйвы » отзывы об авто
Обслуживание
» тюнинг » фото тюнинга
» шины/диски » СТО
Развлечения
» анекдоты » авто-блог
Каталог Авто-сайтов
» авто-сайты » добавить сайт
Наши сайты о марках авто:

Acura
Alfa Romeo
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Dacia
Daewoo
Dodge
Fiat
Ford
Geely
Great Wall
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
KIA
Lancia
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo
ВАЗ
ГАЗ
ЗАЗ
УАЗ
АВТО-ПРАВО УКРАИНЫ  : :  Эксплуатация транспортных средств

Версия для печати Отправить другуІнструкція про порядок видачі та обліку дозволів на встановлення та використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв

Про затвердження Інструкції про порядок видачі та обліку дозволів на встановлення та використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв

Наказ Міністерства внутрішніх справ України
від 22 серпня 2005 року N 364

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
12 вересня 2005 р. за N 1033/11313

На виконання Указу Президента України від 30 березня 2005 року N 567 "Про заходи щодо впорядкування використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв та номерних знаків на службових транспортних засобах" та ДСТУ 3849-99 "Дорожній транспорт. Кольорографічні схеми, розпізнавальні знаки, написи та спеціальні сигнали транспортних засобів оперативних і спеціальних служб" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію про порядок видачі та обліку дозволів на встановлення та використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв (далі - Інструкція) (додається).

2. Дозволити використання виготовлених бланків дозволів, які були затверджені спільним наказом МВС України та Управління державної охорони України від 27.04.2004 N 456/33 "Про затвердження Інструкції про порядок видачі та обліку дозволів на встановлення та використання спеціальних сигнальних звукових і світлових пристроїв", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.05.2004 за N 631/9230.

3. Департаменту Державтоінспекції (Коломієць С. Г.) МВС України забезпечити видачу та облік бланків дозволів на встановлення та використання на транспортних засобах спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв та контроль стосовно їх використання.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра внутрішніх справ України полковника міліції Рудіка В. М.

5. Наказ довести до відома особового складу МВС України.

 

Міністр
внутрішніх справ України 

 
Ю. В. Луценко 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства внутрішніх справ України
від 22 серпня 2005 р. N 364

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
12 вересня 2005 р. за N 1033/11313 


ІНСТРУКЦІЯ
про порядок видачі та обліку дозволів на встановлення та використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв

1. Загальні положення

1.1. Ця Інструкція визначає процедуру видачі та обліку дозволів на встановлення та використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв на транспортних засобах, що використовуються для пересування осіб, стосовно яких здійснюється державна охорона, або на транспортних засобах міліції, оперативних або спеціальних транспортних засобах військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку в Збройних Силах України, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, податкової міліції, служб безпеки дорожнього руху, Служби безпеки України, Державного департаменту України з питань виконання покарань, швидкої медичної допомоги, аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони, служб інкасації та перевезення цінностей Національного банку України та банків України, Управління державної охорони України.

1.2. Інструкція розроблена відповідно до Закону України "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб", Указу Президента України від 30 березня 2005 року N 567 "Про заходи щодо впорядкування використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв та номерних знаків на службових транспортних засобах" та з дотриманням вимог ДСТУ 3849-99 "Дорожній транспорт. Кольорографічні схеми, розпізнавальні знаки, написи та спеціальні сигнали транспортних засобів оперативних і спеціальних служб".

1.3. Інструкція має на меті впорядкування встановлення та використання на транспортних засобах спеціальних світлових та звукових сигнальних пристроїв, а також видачі та обліку бланків дозволу на встановлення та використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв (далі - дозвіл).

2. Порядок установлення та використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв

2.1. Спеціальні світлові сигнальні пристрої повинні встановлюватися відповідно до вимог ДСТУ 3849-99 "Дорожній транспорт. Кольорографічні схеми, розпізнавальні знаки, написи та спеціальні сигнали транспортних засобів оперативних і спеціальних служб" на даху транспортного засобу або над ним. Способи кріплення цих пристроїв повинні забезпечувати надійність їх утримання під час руху і гальмування транспортного засобу в усіх режимах.

На оперативних транспортних засобах МВС України та Управління державної охорони України дозволяється встановлювати світлові сигнальні пристрої під захисною решіткою радіатора, на передньому бампері транспортного засобу або в салоні автомобіля перед вітровим склом, при цьому слід забезпечити їх видимість для учасників дорожнього руху.

2.2. Спеціальні світлові сигнальні пристрої червоного і зеленого кольорів установлюються тільки як додаткове обладнання оперативних транспортних засобів Державтоінспекції МВС України та Управління державної охорони України й застосовуються під час виконання супроводжень.

2.3. Спеціальні світлові сигнальні пристрої зі світловим сигналом червоного кольору використовуються як додаткове обладнання до спеціального світлового сигнального пристрою із світловим сигналом синього кольору та звуковим сигнальним пристроєм на оперативних транспортних засобах, що рухаються попереду колони, яку вони супроводжують.

При цьому колону повинен замикати оперативний транспортний засіб, на якому використовується як додаткове обладнання до спеціального світлового сигнального пристрою із світловим сигналом синього кольору та звуковим сигнальним пристроєм, спеціальний світловий сигнальний пристрій зі світловим сигналом зеленого кольору.

2.4. Водії оперативних транспортних засобів, які здійснюють супроводження і при цьому використовують спеціальні світлові сигнальні пристрої зі світловими сигналами синього, червоного або зеленого кольорів та спеціальний звуковий сигнальний пристрій відповідно до підрозділу 3.1 Правил дорожнього руху, можуть відступати від вимог розділів 8 (крім сигналів регулювальника), 10 - 18, 26, 27 та підрозділу 28.1 цих Правил за умови увімкнення проблискового маячка синього або червоного кольору і спеціального звукового сигналу та забезпечення безпеки дорожнього руху.

При цьому зазначені водії повинні вживати всіх заходів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.

2.5. Без кольорографічних схем, написів та емблем установлення та використання спеціальних звукових і світлових сигнальних пристроїв зі світловими сигналами синього кольору дозволяється на автомобілях для пересування осіб, стосовно яких здійснюється державна охорона, та на оперативних транспортних засобах МВС України, Управління державної охорони України, Служби безпеки України.

3. Заходи реагування на порушення Правил дорожнього руху водіями оперативних транспортних засобів, які використовують спеціальні світлові і звукові сигнальні пристрої

3.1. З метою забезпечення безпеки дорожнього руху працівникам Державтоінспекції, які здійснюють нагляд за дорожнім рухом, забороняється безпідставно зупиняти оперативні транспортні засоби, які рухаються із ввімкненими спеціальними світловими та (або) звуковими сигнальними пристроями, або перешкоджати їх руху.

3.2. У разі безпідставного порушення водіями таких транспортних засобів вимог розділу 3 Правил дорожнього руху, а також наявності орієнтування або іншої достовірної інформації про те, що вказаний транспортний засіб використовується із злочинною метою, ним незаконно заволоділи, водій керує в стані алкогольного сп'яніння, автомобіль причетний до дорожньо-транспортної пригоди чи дозвіл на встановлення та використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв недійсний або підроблений, працівники ДАІ, які здійснюють нагляд за дорожнім рухом, мають право зупиняти такі транспортні засоби.

3.3. При подачі працівниками ДАІ, які здійснюють нагляд за дорожнім рухом, сигналу про зупинку транспортного засобу, на якому встановлено спеціальні світлові і звукові сигнальні пристрої, водій цього транспортного засобу відповідно до вимог підрозділу 2.4 Правил дорожнього руху повинен зупинитися та передати для перевірки водійські і реєстраційні документи та дозвіл.

3.4. При встановленні факту безпідставного порушення вимог Правил дорожнього руху водієм оперативного транспортного засобу, що використовував спеціальні світлові і звукові сигнальні пристрої, працівником Державтоінспекції МВС України складається рапорт та направляється до У(В)ДАІ ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі для подальшої передачі до автогосподарства, якому належить зазначений у рапорті транспортний засіб.

У рапорті вказуються місце, час, марка транспортного засобу, його колір, номерний знак, обставини допущеного порушення Правил дорожнього руху та стаття Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до якої передбачено відповідальність за його вчинення.

3.5. Складений рапорт разом із вилученим дозволом реєструється у підрозділах ДАІ в порядку, визначеному Інструкцією з організації провадження та діловодства у справах про адміністративні порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, затвердженою наказом МВС України від 22.10.2003 N 1217, зареєстрованим в Мін'юсті України від 24.10.2003 N 974/8295 (із змінами), та протягом 3 діб направляється до автогосподарства, якому належить зазначений у рапорті транспортний засіб, для вжиття заходів реагування.

3.6. При виявленні недійсного дозволу, тобто термін дії якого закінчився або він не належить даному транспортному засобу, такий дозвіл вилучається, про що складається рапорт. Рапорт разом з вилученим дозволом надсилається до ДДАІ МВС України, а водію видається подання щодо демонтування спеціального пристрою.

3.7. У разі виявлення ознак підроблення дозволу або встановлення факту, що він не належить даному транспортному засобу, працівник ДАІ повинен здійснити звірку вказаних у дозволі даних з даними транспортного засобу та через чергового по підрозділу ДАІ провести перевірку правомірності видачі дозволу з даними ДДАІ МВС України. При отриманні підтвердження ознак підроблення дозволу працівник міліції повинен ужити заходів згідно з чинним законодавством.

3.8. У разі виявлення факту встановлення та використання спеціального звукового або світлового сигнального пристрою на транспортному засобі на порушення вимог ДСТУ 3849-99 без нанесених кольорографічних схем, написів та емблем дозвіл на встановлення та використання вказаного пристрою вилучається, водієві видається подання щодо демонтування пристрою або приведення транспортного засобу відповідно до вимог ДСТУ 3849-99.

При цьому проводиться службова перевірка стосовно посадової особи, яка підписала акт обстеження транспортного засобу на відповідність кольорографічних схем, написів та емблем вимогам ДСТУ 3849-99. При виявленні порушень зазначена особа притягається до дисциплінарної відповідальності.

4. Одержання, облік, зберігання та видача бланків дозволу

4.1. Бланки дозволу є документами суворого обліку. Відповідно до Правил виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 25.11.93 N 98, Служби безпеки України від 15.11.93 N 118, Міністерства внутрішніх справ України від 24.11.93 N 740, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 14.01.94 за N 8/217, вони виготовляються друкарським способом з нумерацією та захистом. Департаментом Державтоінспекції забезпечується облік їх одержання, зберігання та використання як бланків суворого обліку, а також установлюється контроль за оформленням та витрачанням цих бланків.

4.2. Під час приймання бланків дозволу, що надходять від виробників, уповноважена посадова особа ДДАІ МВС України:

- перевіряє зовнішній стан, цілісність упаковки, наявність пломб, пакувальних листів, відомості наклеєного пакувального листа;

- розкриває упаковку, перевіряє відповідність кількості, серії і нумерації бланків дозволу, які надійшли, кількості, серії і нумерації, указаним у накладних чи пакувальних листах підприємства-виробника (відправника).

Про прийняття бланків дозволу складається акт про їх приймання від підприємства-виробника у двох примірниках, один з яких надсилається виробнику (відправнику) для підтвердження одержання бланків дозволу, другий - до ДДАТ МВС України.

4.3. У разі виявлення нестачі (надлишку), бракованих бланків дозволу акти приймання бланків дозволу від підприємства-виробника надсилаються тим самим адресатам, що зазначені в пункті 4.2 цієї Інструкції, але виробнику (відправнику), крім того, додаються оригінали накладних, пакувальних листів, пломб або сургучевих печаток від пакувальних місць, в яких виявлено нестачу (надлишок) або браковану продукцію, а також повідомляється про цілісність упаковки при її одержанні.

4.4. Видача бланків дозволу здійснюється на підставі:

- заяви організації чи установи із зазначенням повного переліку транспортних засобів, на які мають бути видані дозволи;

- ксерокопій свідоцтв про реєстрацію цих транспортних засобів;

- завірених копій документів, якими передбачено, що саме ці транспортні засоби призначені для виконання конкретних оперативних завдань, зазначених у пунктах 2.2.2 - 2.2.10 ДСТУ 3849-99;

- акта обстеження кожного транспортного засобу на відповідність кольорографічних схем, написів та емблем вимогам ДСТУ 3849-99, завіреного підписом керівника відповідного управління (відділу) ДАІ ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, м. Києві, Київській області, УМВС України в областях, м. Севастополі та печаткою.

4.5. Розгляд поданих заяв та матеріалів до них на отримання дозволів проводиться протягом 30 днів уповноваженою особою ДДАІ МВС України, яка перевіряє відповідність реєстраційних документів та належність транспортного засобу, який вказано в заяві, а також його відповідність вимогам ДСТУ 3849-99. Після цього видається дозвіл, який ламінується у спеціальну плівку та діє три роки, або обґрунтована відмова в дозволі.

4.6. З метою забезпечення суворого контролю за правильністю витрачання бланків дозволу в ДДАІ МВС України ведеться автоматизована інформаційно-пошукова система обліку видачі бланків дозволу на встановлення та використання на транспортних засобах спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв "Маяк". У цій системі зазначаються серія і номер дозволу, марка і тип транспортного засобу, його колір, державний номерний знак, ідентифікаційний номер кузова (шасі), назва організації чи установи, якій належить транспортний засіб, ідентифікаційний код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України. Разом з цим ведеться реєстрація повернутих та знищених дозволів.

4.7. Категорично забороняється проставляти на незаповнених бланках дозволу печатки та (або) підписи уповноважених осіб ДДАІ МВС України, а також передавати зазначені бланки власникам транспортних засобів.

4.8. Бланки дозволу, зіпсовані при заповненні та повернуті, знищуються щоквартально способом, який унеможливлює їх повторне використання, а також складається акт про знищення зіпсованих (анульованих) бланків дозволу.

 

Начальник Департаменту
ДАІ МВС України
генерал-майор міліції 

 
 
С. Г. Коломієць 

НОВОСТЬ ДНЯ
Размещение информации| Информеры | PDA-версия | |