АВТО-ПРАВО УКРАИНЫ

Вход | Регистрация | Стартовой | В Избранное | PDA
авто
ГЛАВНАЯ
Новые автомобили
» автосалоны » новости рынка
» каталог и цены » акции
» подбор авто » сравнение
Подержанные авто
» продать авто » автобазар
» битые авто » выкуп авто
Авто-инфо
» новости » авто-право
Выбираем Б/У авто
» каталог авто » сравнить авто
» тест-драйвы » отзывы об авто
Обслуживание
» тюнинг » фото тюнинга
» шины/диски » СТО
Развлечения
» анекдоты » авто-блог
Каталог Авто-сайтов
» авто-сайты » добавить сайт
Наши сайты о марках авто:

Acura
Alfa Romeo
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Dacia
Daewoo
Dodge
Fiat
Ford
Geely
Great Wall
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
KIA
Lancia
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo
ВАЗ
ГАЗ
ЗАЗ
УАЗ
АВТО-ПРАВО УКРАИНЫ  : :  Эксплуатация транспортных средств

Версия для печати Отправить другуІНСТРУКЦІЯ про порядок видачі та обліку дозволів на встановлення та використання спеціальних сигнальних звукових і світлових пристроїв

Про затвердження Інструкції про порядок видачі та обліку дозволів на встановлення та використання спеціальних сигнальних звукових і світлових пристроїв

Наказ Міністерства внутрішніх справ України,
Управління державної охорони України
від 27 квітня 2004 року N 456/33

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
19 травня 2004 р. за N 631/9230

На виконання Указу Президента України від 6 лютого 2004 року N 165/2004 "Про заходи щодо впорядкування проїзду автомобілів, оснащених спеціальними пристроями, та введення державних номерних знаків єдиного зразка", вимог постанови Кабінету Міністрів України від 12 лютого 2000 року N 291 "Про впорядкування використання спеціальних світлових та звукових сигнальних пристроїв і номерних знаків транспортних засобів" та ДСТУ 3849-99 "Дорожній транспорт. Кольорографічні схеми, розпізнавальні знаки, написи та спеціальні сигнали транспортних засобів оперативних і спеціальних служб" НАКАЗУЄМО:

1. Затвердити Інструкцію про порядок видачі та обліку дозволів на встановлення та використання спеціальних сигнальних звукових і світлових пристроїв, що додається.

2. Затвердити зразок бланка дозволу на встановлення та використання спеціальних сигнальних звукових і світлових пристроїв, що додається.

3. Департаменту Державтоінспекції (Георгієнко Г. В.) МВС України та відділу оперативного забезпечення охорони (Квасов А. А.) УДО України забезпечити облік видачі дозволів на встановлення та використання спеціальних сигнальних звукових і світлових пристроїв та контроль стосовно їх використання за прямим призначенням.

4. НДЦ БДР (Каракай С. В.) МВС України до 30 квітня 2004 року забезпечити введення в дію та безперебійне функціонування автоматизованої інформаційно-пошукової системи обліку видачі дозволів на встановлення та використання спеціальних сигнальних звукових і світлових пристроїв під умовною назвою "Маяк".

5. ДРЗ (Грицак В. М.) МВС України забезпечити виготовлення бланків дозволів на встановлення та використання спеціальних сигнальних звукових і світлових пристроїв.

6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра генерал-майора міліції Присяжнюка А. Й. та першого заступника начальника Управління Державної охорони України полковника Кіслова С. В.

7. Наказ оголосити особовому складу МВС України та УДО України.

 

Міністр внутрішніх
справ України
генерал-лейтенант міліції 

 
 
М. В. Білоконь 

Начальник Управління
державної охорони України
генерал-лейтенант 

 
 
В. І. Строгий 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України
від 27 квітня 2004 р. N 456/33

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
19 травня 2004 р. за N 631/9230 


ІНСТРУКЦІЯ
про порядок видачі та обліку дозволів на встановлення та використання спеціальних сигнальних звукових і світлових пристроїв

1. Загальні положення

1.1. Ця Інструкція визначає процедуру видачі та обліку дозволів на встановлення та використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв на транспортних засобах, що використовуються для пересування осіб, стосовно яких здійснюється державна охорона, та оперативних транспортних засобах міліції, Управління державної охорони України, Служби безпеки України, військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, служби інкасації та перевезення цінностей Національного банку та банків України, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, оперативно-рятувальних та аварійних служб.

1.2. Інструкція розроблена відповідно до Закону України "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб", Указу Президента України від 06.02.2004 N 165/2004 "Про заходи щодо впорядкування проїзду автомобілів, оснащених спеціальними пристроями, та введення державних номерних знаків єдиного зразка", Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 N 1306, постанови Кабінету Міністрів України від 12.02.2000 N 291 "Про впорядкування використання спеціальних світлових та звукових сигнальних пристроїв і номерних знаків транспортних засобів" та ДСТУ 3849-99 "Дорожній транспорт. Кольорографічні схеми, розпізнавальні знаки, написи та спеціальні сигнали транспортних засобів оперативних і спеціальних служб".

1.3. Інструкція має на меті впорядкування встановлення та використання на транспортних засобах спеціальних світлових та звукових сигнальних пристроїв, а також видачі та обліку бланків дозволу на встановлення та використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв (далі - дозвіл).

2. Порядок встановлення та використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв

2.1. Спеціальні світлові сигнальні пристрої повинні встановлюватися відповідно до вимог ДСТУ 3849-99 "Дорожній транспорт. Кольорографічні схеми, розпізнавальні знаки, написи та спеціальні сигнали транспортних засобів оперативних і спеціальних служб" на даху транспортного засобу або над ним. Способи кріплення цих пристроїв повинні забезпечувати надійність їх утримання під час руху і гальмування транспортного засобу у всіх режимах.

На оперативних транспортних засобах МВС України та УДО України дозволяється встановлювати світлові сигнальні пристрої під захисною решіткою радіатора, на передньому бампері транспортного засобу або в салоні автомобіля перед вітровим склом, при цьому повинна забезпечуватись їх видимість для учасників дорожнього руху.

2.2. Спеціальні звукові і світлові сигнальні пристрої зі світловими сигналами червоного і зеленого кольорів встановлюються тільки для додаткового обладнання оперативних транспортних засобів Державтоінспекції МВС України та Управління державної охорони України та застосовуються під час виконання супроводжень.

2.3. Спеціальні світлові сигнальні пристрої зі світловим сигналом червоного кольору використовуються як додаткове обладнання до спеціального світлового сигнального пристрою із світловим сигналом синього кольору та звуковим сигнальним пристроєм на оперативних транспортних засобах, що рухаються попереду колони, яку вони супроводжують.

При цьому колону повинен замикати оперативний транспортний засіб, на якому використовуються як додаткове обладнання до спеціального світлового сигнального пристрою із світловим сигналом синього кольору та звуковим сигнальним пристроєм спеціальний світловий сигнальний пристрій із світловим сигналом зеленого кольору.

2.4. Водії оперативних транспортних засобів, які здійснюють супроводження та при цьому використовують спеціальні світлові сигнальні пристрої зі світловими сигналами синього, червоного або зеленого кольорів і спеціальний звуковий сигнальний пристрій відповідно до пункту 3.1 Правил дорожнього руху, можуть відступати від вимог розділів 8 (крім сигналів регулювальника), 10 - 18, 26, 27 та пункту 28.1 цих Правил за умови увімкнення проблискового маячка синього або червоного кольору і спеціального звукового сигналу та забезпечення безпеки дорожнього руху.

При цьому ці водії повинні вживати всіх заходів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.

2.5. Без кольорографічних схем, написів та емблем, встановлення та використання спеціальних звукових і світлових сигнальних пристроїв зі світловими сигналами синього кольору дозволяється встановлювати на автомобілях для пересування осіб, стосовно яких здійснюється державна охорона, та оперативних транспортних засобах МВС України, Управління державної охорони України, Служби безпеки України.

3. Заходи реагування на порушення Правил дорожнього руху водіями оперативних транспортних засобів, які використовують спеціальні світлові і звукові сигнальні пристрої

3.1. З метою забезпечення безпеки дорожнього руху працівникам Державтоінспекції, які здійснюють нагляд за дорожнім рухом, забороняється безпідставно зупиняти або перешкоджати руху оперативних транспортних засобів, які рухаються із ввімкненими спеціальними світловими та (або) звуковими сигнальними пристроями.

3.2. У разі безпідставного порушення водіями таких транспортних засобів вимог розділу 3 Правил дорожнього руху, а також наявності орієнтування або іншої достовірної інформації про те, що вказаний транспортний засіб використовується в злочинних цілях, ним незаконно заволоділи, водій керує в стані алкогольного сп'яніння, автомобіль причетний до дорожньо-транспортної пригоди чи дозвіл на встановлення та використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв недійсний або підроблений, працівники ДАІ, які здійснюють нагляд за дорожнім рухом, мають право зупиняти такі транспортні засоби.

3.3. При подачі сигналу про зупинку працівниками ДАІ, які здійснюють нагляд за дорожнім рухом, транспортних засобів, на яких встановлено спеціальні світлові і звукові сигнальні пристрої, водій цього транспортного засобу відповідно до вимог пункту 2.4 Правил дорожнього руху повинен зупинитися та передати для перевірки водійські і реєстраційні документи та дозвіл.

3.4. При встановленні факту безпідставного порушення вимог Правил дорожнього руху водієм оперативного транспортного засобу, що використовував спеціальні світлові і звукові сигнальні пристрої, працівником дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС України складається рапорт та направляється до У(В)ДАІ ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях та м. Севастополі для подальшої передачі до автогосподарства, якому належить зазначений у рапорті транспортний засіб.

У зазначеному рапорті вказуються місце, час, марка транспортного засобу, його колір, державний реєстраційний номер, обставини допущеного порушення Правил дорожнього руху та стаття КУпАП, якою передбачено відповідальність за його вчинення.

3.5. Складений рапорт разом із додатками (доказами) реєструється в підрозділах ДАІ в порядку, визначеному Інструкцією з організації провадження та діловодства у справах про адміністративні порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, затвердженою наказом МВС України від 22.10.2003 N 1217, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 24.10.2003 N 974/8295, та протягом трьох діб направляється до автогосподарства, якому належить зазначений у рапорті транспортний засіб для вжиття заходів реагування.

3.6. При виявленні дозволу, що є недійсним, тобто термін дії якого закінчився або він не належить даному транспортному засобу, такий дозвіл вилучається, про що складається рапорт. Рапорт разом із дозволом надсилається до ДДАІ МВС України, а водію видається припис щодо демонтування спеціального пристрою.

3.7. У разі виявлення ознак підроблення дозволу або встановлення факту, що він не належить даному транспортному засобу, працівник ДАІ повинен здійснити звірку вказаних у дозволі даних з даними транспортного засобу та через чергового по підрозділу ДАІ провести перевірку правочинності видачі дозволу з даними ДДАІ МВС України. При отриманні підтвердження ознак підроблення дозволу працівник міліції повинен вжити заходів щодо затримання та доставлення до територіального підрозділу міліції водія з транспортним засобом для подальшого з'ясування обставин і вжиття заходів згідно з чинним законодавством.

3.8. У разі виявлення факту встановлення та використання спеціального звукового або світлового сигнального пристрою на транспортному засобі на порушення вимог ДСТУ 3849-99 без нанесених кольорографічних схем, написів та емблем дозвіл на встановлення та використання вказаного пристрою вилучається, водію видається припис щодо демонтування пристрою або приведення транспортного засобу у відповідність до вимог ДСТУ 3849-99.

При цьому проводиться службова перевірка стосовно посадової особи, яка підписала акт обстеження транспортного засобу на відповідність кольорографічних схем, написів та емблем вимогам ДСТУ 3849-99. При виявленні порушень зазначена особа притягується до дисциплінарної відповідальності.

4. Одержання, облік, зберігання та видача бланків дозволу

4.1. Бланки дозволу є документами суворого обліку. Відповідно до Правил виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку, затверджених спільним наказом Міністерства фінансів України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України від 25.11.93 N 98/118/740 "Про затвердження Правил виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.01.94 за N 8/217, вони виготовляються друкарським способом з нумерацією та голографічним захистом. Департаментом Державтоінспекції забезпечується облік їх одержання, зберігання та використання як бланків суворого обліку, а також установлюється контроль за оформленням та витрачанням цих бланків.

4.2. Відповідальність за прийняття, облік, зберігання, витрачання бланків дозволів покладається на спеціально уповноважену комісію (далі - комісія), до складу якої входять фахівці ДДАІ МВС України та УДО України.

4.3. Бланки дозволу повинні зберігатися в металевій шафі (сейфі) в приміщенні ДДАІ. Це приміщення має бути сухим, ізольованим (без вікон), обладнаним охоронною та протипожежною сигналізацією, надійно замикатися. Доступ сторонніх осіб до цього приміщення забороняється.

4.4. Приймання бланків дозволу, які надходять від виготовлювачів, здійснюється комісією.

Під час приймання бланків дозволу комісія:

- перевіряє зовнішній стан, цілісність упаковки, наявність пломб, пакувальних листів, відомості наклеєного пакувального листа;

- розкриває упаковку, перевіряє відповідність кількості, серії і нумерації бланків дозволу, які надійшли, кількості, серії і нумерації, вказаним у накладних (пакувальних листах) підприємства-виробника (відправника).

Про прийняття бланків дозволу складається акт про їх приймання від підприємства-виробника у трьох примірниках, один з яких надсилається виробнику (відправнику) для підтвердження одержання бланків дозволу, другий - до ДДАІ МВС України, третій - до УДО України.

4.5. Якщо виявлено нестачу (надлишок), браковані бланки дозволу, то акти приймання бланків дозволу від підприємства-виробника надсилаються тим самим адресатам, які зазначені в пункті 4.4 цієї Інструкції, але виробнику (відправнику), крім того, додаються оригінали накладних, пакувальних листів, пломб або сургучевих печаток від пакувальних місць, в яких виявлена нестача (надлишок) або бракована продукція, а також повідомляється про цілісність упаковки при її одержанні.

4.6. Видача бланків дозволу здійснюється на підставі:

- заяви організації чи установи із зазначенням повного переліку транспортних засобів, на які мають бути видані дозволи;

- ксерокопій свідоцтв про реєстрацію цих транспортних засобів;

- завірені копії документів, якими передбачено, що саме ці транспортні засоби призначені для виконання конкретних оперативних завдань, зазначених у пунктах 2.2.2 - 2.2.10 ДСТУ 3849-99;

- акта обстеження кожного транспортного засобу на відповідність кольорографічних схем, написів та емблем вимогам ДСТУ 3849-99, завіреного підписом керівника відповідного управління (відділу) ДАІ ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, м. Києві, Київській області, УМВС України в областях, м. Севастополі та печаткою.

4.7. Розгляд поданих заяв та матеріалів до них на отримання дозволів проводиться протягом 30 днів комісією, яка перевіряє відповідність реєстраційних документів та належність транспортного засобу, який вказано в заяві, а також його відповідність вимогам ДСТУ 3849-99. Після цього комісією видається дозвіл, який діє три роки, або обґрунтована відмова в дозволі.

4.8. З метою забезпечення суворого контролю за правильністю витрачання бланків дозволу в ДДАІ МВС України ведеться автоматизована інформаційно-пошукова система обліку видачі бланків дозволу на встановлення та використання на транспортних засобах спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв "Маяк". У цій системі зазначаються серія і номер дозволу, марка і тип транспортного засобу, його колір, державний номерний знак, ідентифікаційний номер кузова (шасі) та назва організації чи установи, якій належить транспортний засіб. Разом з цим ведеться реєстрація повернутих та знищених дозволів. База даних щодо видачі дозволів ведеться також у відділі оперативного забезпечення охорони УДО України.

4.9. Категорично забороняється проставляти на незаповнених бланках дозволу печатки та (або) підписи уповноважених осіб ДДАІ МВС України та (або) УДО України, а також передавати такі бланки власникам транспортних засобів.

4.10. Бланки дозволу, зіпсовані при заповненні та повернуті, знищуються щоквартально способом, який унеможливлює їх повторне використання, про що відповідною комісією складаються акти про знищення зіпсованих (анульованих) бланків дозволу.

 

Начальник Департаменту
ДАІ МВС України
полковник міліції 

 
 
Г. В. Георгієнко 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України
від 27 квітня 2004 р. N 456/33 


Зразок бланка дозволу на встановлення та використання спеціальних сигнальних звукових і світлових пристроїв

 

 

____________

НОВОСТЬ ДНЯ
Размещение информации| Информеры | PDA-версия | |