АВТО-ПРАВО УКРАИНЫ

Вход | Регистрация | Стартовой | В Избранное | PDA
авто
ГЛАВНАЯ
Новые автомобили
» автосалоны » новости рынка
» каталог и цены » акции
» подбор авто » сравнение
Подержанные авто
» продать авто » автобазар
» битые авто » выкуп авто
Авто-инфо
» новости » авто-право
Выбираем Б/У авто
» каталог авто » сравнить авто
» тест-драйвы » отзывы об авто
Обслуживание
» тюнинг » фото тюнинга
» шины/диски » СТО
Развлечения
» анекдоты » авто-блог
Каталог Авто-сайтов
» авто-сайты » добавить сайт
Наши сайты о марках авто:

Acura
Alfa Romeo
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Dacia
Daewoo
Dodge
Fiat
Ford
Geely
Great Wall
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
KIA
Lancia
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo
ВАЗ
ГАЗ
ЗАЗ
УАЗ
АВТО-ПРАВО УКРАИНЫ  : :  ГАИ

Версия для печати Отправить другуПоложення про дорожню міліцію Державної автомобільної інспекції МВС України


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 15 липня 1993 року N 488

Про створення дорожньої міліції на автомагістралях

В Україні залишається складною обстановка у сфері попередження та розкриття злочинів, пов'язаних з використанням автомототранспорту, припинення незаконного вивозу товарів за межі країни, інших правопорушень. Створені для цієї мети на автошляхах та кордонах держави різноманітні підрозділи міліції (відділення по оперативному обслуговуванню прикордонних автомобільних переходів, відділення спеціальної служби міліції на автомагістралях, спеціальні стаціонарні пункти та оперативні групи міліції по захисту споживчого ринку) до яких включені працівники різних служб, із-за відсутності єдиного керівництва працюють неузгоджено, охороною громадського порядку та оперативно-розшуковою діяльністю займаються незадовільно. З боку працівників цих підрозділів допускаються численні випадки порушень дисципліни та закону, хабарництва і грубощів відносно громадян.

З метою забезпечення оперативного управління, належної організації та контролю за службовою діяльністю всіх видів постів, відділень та спеціальних стаціонарних пунктів міліції, що діють на автомагістралях, НАКАЗУЮ :

1. На базі відділень спеціальної служби міліції, відділень міліції на контрольно-пропускних пунктах, спеціальних стаціонарних пунктів міліції та стройових підрозділів дорожньо-патрульної служби, що обслуговують дороги державного значення створити відділи дорожньої міліції на автомагістралях.

2. Затвердити Положення про дорожню міліцію Державної автомобільної інспекції МВС України (додаток N 1), інструкцію щодо особливостей організації служби дорожньої міліції Державтоінспекції МВС України (додаток N 2),норми належності транспортних засобів для відділів дорожньої міліції Державтоінспекції МВС України (додаток N 3) і норми криміналістичної, оперативної техніки, іншого майна для дорожньої міліції Державтоінспекції МВС України (додаток N 4),типові штати відділу дорожньої міліції на автомагістралях (додаток N 5) і доповнення до наказу МВС України від 10.04.93 р. N 193 (додаток N 6).

3. Начальникам УВС Республіки Крим, областей:

3.1. За рахунок штатної чисельності підрозділів, діючих на підставі наказів МВС України від 26 червня 1991 року N 272, від 23 липня 1991 року N 313, від 13 серпня 1991 року N 357, виділеної наказами МВС України від 22 квітня 1992 року N 223 та від 02 лютого 1993 року N 40 чисельності (крім посад дільничних інспекторів міліції), а також існуючих стройових підрозділів дорожньо-патрульної служби (взводів, рот, батальйонів, полків, за винятком спеціалізованих підрозділів дорожньо-патрульної служби ДАІ по супроводженню), що обслуговують дороги державного значення (додаток N 7), створити відділи дорожньої міліції на автомагістралях для обслуговування доріг державного значення (при необхідності створити такі відділи в зоні прикордонних переходів).

3.2. Забезпечити взаємодію територіальних органів внутрішніх справ з відділами дорожньої міліції в питаннях розслідування і розкриття скоєних злочинів та затримання злочинців на автодорогах державного значення, що обслуговуються відділами дорожньої міліції.

3.3. Підпорядкувати безпосередньо ДАІ УВС спеціалізовані підрозділи дорожньо-патрульної служби ДАІ для супроводження автомобілів спеціального призначення, масових перевезень людей та гуманітарних вантажів, які раніше входили в стройові підрозділи ДАІ УВС.

3.4. Початково розмістити створені відділи дорожньої міліції на автомагістралях в місцях, де раніше дислокувалися взводи (роти, батальйони) дорожньо-патрульної служби (додаток N 8). В місячний термін внести пропозиції в МВС України щодо закріплення відділів дорожньої міліції на автомагістралях за дільницями доріг державного значення, остаточної дислокації відділів і стаціонарних постів дорожньої міліції на автомагістралях (в зоні прикордонних переходів) та їх чисельності, а також орієнтовний розрахунок щодо кількості та обсягів будівництва службових приміщень для дорожньої міліції, забезпечення особового складу службовим автотранспортом і спеціальною технікою, інвентарем та майном згідно з нормами належності.

3.5. Забезпечити здійснення постійного контролю за роботою особового складу дорожньої міліції, дотримання ним законності та службової дисципліни, підвищення ефективності та якості роботи.

3.6. Передбачити першочергове забезпечення відділів дорожньої міліції на автомагістралях матеріально-технічними засобами і автотранспортом згідно з нормами належності.

3.7. В місячний строк внести в МВС України пропозиції щодо створення в структурі апаратів ДАІ УВС відділів по керівництву дорожньою міліцією (додаток N 9) за рахунок штатної чисельності існуючих в УВС відділів (відділень, груп) по організації і контролю за вивозом товарів за межі України.

4. Начальникам УВСТ продовжити активну роботу підвідомчих спеціальних стаціонарних пунктів та оперативно-пошукових груп міліції по захисту споживчого ринку.

5. Відділу зв'язку ГУТ і МТЗ України, підрозділам зв'язку УВС до 1 січня 1994 року оснастити службові приміщення відділів дорожньої міліції на автомагістралях засобами зв'язку та забезпечити надійний телефонний та радіозв'язок відділів і стаціонарних постів дорожньої міліції з черговими частинами територіальних органів внутрішніх справ і ДАІ УВС.

6. ГІБ МВС України, начальникам УВС Республіки Крим, областей вивчити можливість придбання та введення до 1 березня 1994 року в експлуатацію у відділах дорожньої міліції на автомагістралях ПЕОМ для збору, користування і передачі інформації, що надходить, про ведення пошукової роботи по злочинах, пов'язаних з автомототранспортом.

7. ГУДАІ МВС України до 15 жовтня 1993 року вивчити запропоновану УВС Республіки Крим, областей дислокацію відділів і стаціонарних постів дорожньої міліції на автомагістралях, внести відповідні пропозиції щодо її вдосконалення і представити дислокацію керівництву МВС для затвердження.

8. ГУК, ГУДАІ МВС України подати у відповідні інстанції пропозиції про внесення необхідних змін і доповнень до переліку посад начальників та їх прав Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ.

9. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника міністра Недригайла В.М., ГУДАІ та ГУК МВС України.

10. Вважати такими, що втратили чинність, накази МВС України від 26 червня 1991 року N 272, від 13 серпня 1991 року N 357, частину четверту наказу МВС України від 23 липня 1991 року N 313.

11. Внести зміни до наказу МВС України від 3 вересня 1992 року N 539 "Про додаткові заходи по виконанню наказу МВС України від 28 липня 1992 року N 473 "Про серйозні недоліки і заходи щодо вдосконалення боротьби з крадіжками і угонами автомототранспорту", виклавши пункт 1 наказу в такій редакції: "Затвердити Інструкцію про порядок узяття на облік угнаних та викрадених автомототранспортних засобів (додаток N 1)", та вважати такими, що втратили чинність, пункти 3, 7 наказу, пункти 2.5, 3, 4, 5 додатку N 1 і додаток N 2.

Наказ оголосити всьому особовому складу органів і підрозділів внутрішніх справ України.

 

 

Міністр
генерал-полковник внутрішньої служби

 
А. В. Василишин


 

 
 
 
 

Додаток N 1
до наказу МВС України
від 15 липня 1993 р.
N 488


Положення
про дорожню міліцію Державної автомобільної інспекції МВС України

Загальні положення

1. Дорожня міліція входить до складу Державної автомобільної інспекції МВС України і підпорядковується безпосередньо управлінням (відділам) Державтоінспекції відповідних УВС Республіки Крим і областей.

2. Співробітники дорожньої міліції у своїй діяльності керуються Конституцією і законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, цим Положенням та нормативними актами МВС України.

3. Особовий склад дорожньої міліції об'єднується у відділи дорожньої міліції. Порядок створення відділів дорожньої міліції визначається МВС України.

4. Відділи дорожньої міліції виконують покладені на них завдання у взаємодії з територіальними органами, галузевими службами і іншими підрозділами органів внутрішніх справ, військовою автомобільною інспекцією та іншими підрозділами Міністерства оборони України, служби безпеки України, Національної гвардії, Державного комітету у справах охорони державного кордону, Державного митного комітету, іншими центральними і місцевими органами державної виконавчої влади, організаціями, підприємствами і установами, об'єднаннями громадян, діяльність яких пов'язана з охороною громадського порядку, забезпеченням безпеки дорожнього руху, профілактикою та розкриттям злочинів.

5. В разі необхідності за рішеннями керівників УВС та місцевих територіальних органів внутрішніх справ до несення служби на автомобільних дорогах, закріплених за підрозділами дорожньої міліції, можуть залучатися інші посадові особи Державтоінспекції, дорожньо-патрульної, патрульно-постової служби і працівники інших підрозділів органів внутрішніх справ.

Основні завдання дорожньої міліції

6. Основними завданнями дорожньої міліції є:

- забезпечення особистої безпеки учасників дорожнього руху;

- охорона громадського порядку на закріплених автомобільних дорогах, запобігання і припинення правопорушень на них;

- забезпечення безпеки дорожнього руху;

- захист власності учасників дорожнього руху, транспортних засобів і вантажів від злочинних посягань;

- виявлення заборонених для перевезення вантажів, у першу чергу - наркотичних речовин, зброї та боєприпасів;

- розкриття злочинів, пов'язаних з використанням транспортних засобів, виявлення та затримання осіб, які скоїли злочини;

- затримання угнаних та викрадених транспортних засобів;

- здійснення контролю за вивозом товарів за межі України;

- забезпечення у встановленому порядку реєстрації та обліку транспорту і його власників, що виїжджають за кордон, на автодорогах в місцях розташування контрольних пунктів.

Функції дорожньої міліції

7. Дорожня міліція відповідно до своїх завдань:

7.1. Забезпечує безпеку учасників дорожнього руху і громадський порядок на автомобільній дорозі, що ним обслуговується.

7.2. Виявляє, запобігає, припиняє та розкриває злочини.

7.3. Здійснює контроль за додержанням встановленого порядку вивозу автомобільним транспортом товарів за межі України.

7.4 Здійснює у встановленому порядку реєстрацію та облік транспорту і його власників, що виїжджають за кордон, на автодорогах в місцях розташування контрольних пунктів.

7.5. Припиняє адміністративні правопорушення і здійснює провадження по них.

7.6. Виявляє причини і умови, що сприяють вчиненню злочинів, дорожньо-транспортних пригод і вживає в межах своєї компетенції заходів до їх усунення.

7.7. Виконує в межах своєї компетенції адміністративні стягнення.

7.8. Виявляє та затримує осіб, які скоїли злочини.

7.9. Забезпечує в межах своєї компетенції безпеку дорожнього руху, додержання законів, правил і нормативів у цій сфері.

7.10. Запобігає забрудненню повітря, водоймів транспортними засобами та сільськогосподарською технікою.

7.11. Контролює додержання встановлених законодавством правил перебування і транзитного проїзду по дорогах України іноземних громадян і осіб без громадянства.

7.12. Забезпечує збереження знайдених, вилучених у затриманих осіб транспортних засобів, документів, речей, цінностей та іншого майна на час проведення перевірки.

7.13. Подає у межах наявних можливостей невідкладну, у т.ч. медичну допомогу особам, які потерпіли внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, від правопорушень і нещасних випадків, або перебувають у безпорадному чи небезпечному для життя і здоров'я стані.

7.14. Регулює дорожній рух, в т.ч. з використанням відповідних технічних засобів.

7.15. Надає в необхідних випадках інформацію про умови руху та іншу допомогу учасникам дорожнього руху.

7.16. Здійснює невідкладні дії у місцях скоєння дорожньо-транспортних пригод, пожеж, виникнення стихійного лиха тощо, вживає при необхідності заходів до евакуації людей, надання їм першої медичної допомоги, а також сприяє транспортуванню пошкоджених транспортних засобів та охороні майна, що залишилося без нагляду, організує рух у місцях проведення першочергових аварійно-рятівних робіт, протокольних, спортивних та інших масових заходів.

7.17. Виявляє та веде облік криміногенно- та аварійно-небезпечних ділянок доріг, місць концентрації дорожньо-транспортних пригод, вивчає причини їх виникнення і вносить у встановленому порядку пропозиції щодо їх усунення.

7.18. Провадить дізнання у відповідності з чинним законодавством.

Особовий склад дорожньої міліції

8. Штатний розклад відділів дорожньої міліції, спеціальні звання за посадою та розміри грошового утримання особового складу встановлюються Міністерством внутрішніх справ України.

9. Особовий склад відділів комплектується на конкурсній основі з найбільш професійно підготовлених працівників Державтоінспекції, дорожньо-патрульної, патрульно-постової та інших служб міліції, які мають спеціальну (в т.ч. автотехнічну) освіту і необхідну фізичну підготовку. Перевага віддається особам, що мають стаж роботи в органах внутрішніх справ не менше двох років.

10. Посади старшого та середнього начальницького складу заміщуються особами, які мають вищу освіту.

Обов'язки і права начальника відділу дорожньої міліції

11. Начальник відділу є прямим начальником особового складу відділу дорожньої міліції і відповідає за забезпечення його службової діяльності, використання сил і засобів за призначенням, господарсько-фінансову діяльність, комплектування підрозділу, стан виховної роботи і забезпечення законності в діях особового складу.

12. Начальник відділу зобов'язаний:

12.1. Організовувати та забезпечувати належне навчання та виховання особового складу.

12.2. Постійно аналізувати стан оперативної обстановки на ділянці дороги, закріпленій за відділом, розробляти і впроваджувати заходи до найбільш раціональної розстановки і маневрування наявними силами і засобами.

12.3. Організовувати і особисто брати участь в інструктажах нарядів, здійснювати контроль за несенням ними служби.

12.4. Забезпечувати взаємодію з органами внутрішніх справ, постійно знайомитися з оперативною обстановкою на прилеглій території, отримувати необхідну інформацію з ДАІ УВС, ГУВС, МВС і використовувати ці дані в практичній діяльності підрозділу.

12.5. Організовувати та забезпечувати роботу оперативних працівників по попередженню та розкриттю злочинів на закріпленій території.

12.6. Контролювати дотримання особовим складом заходів безпеки при затриманні злочинців, поводженні зі зброєю і технікою, в т.ч. при проведенні занять та стрільб. 

12.7. Вживати заходів щодо недопущення порушень законності і надзвичайних подій серед особового складу, а в разі їх виникнення терміново доповідати старшому начальнику і проводити службову перевірку.

12.8. Забезпечувати постійну готовність особового складу до дій при надзвичайних обставинах, в т.ч. при затриманні озброєних злочинців.

12.9. Приймати заходи по забезпеченню надійних і постійних радіо-,телефонних та інших видів зв'язку між суміжними нарядами, відділами дорожньої міліції і їх черговими частинами на протязі всієї автомобільної дороги, що обслуговується дорожньою міліцією, і з відповідними територіальними органами внутрішніх справ, медичними закладами та дорожніми організаціями, а також з черговими частинами ГУДАІ МВС України, управлінь ( відділів) ДАІ ГУВС, УВС.

12.10. Забезпечувати збереження та раціональну експлуатацію спеціальних технічних і транспортних засобів, озброєння, періодично організовувати і брати участь у перевірках їх наявності та використання, здійснювати у встановленому порядку метрологічні повірки технічних засобів.

12.11. Комплектувати патрульні автомобілі і приміщення дорожньої міліції медичним майном і медикаментами згідно з переліком, встановленим Міністерством охорони здоров'я України.

12.12. Удосконалювати бойову підготовку особового складу, брати безпосередню участь у проведенні занять.

12.13. Впроваджувати у діяльність відділу досягнення науково-технічного прогресу, передові форми і методи роботи, сприяти підвищенню ефективності діяльності особового складу.

12.14. Забезпечувати дотримання особовим складом режиму таємності.

12.15. Приймати громадян, забезпечувати об'єктивну перевірку їх скарг і заяв.

13. Начальник відділу має право:

13.1. Вносити пропозиції щодо призначення, переміщення і звільнення інспекторського складу відділу, проводити їх атестацію і подавати до присвоєння спеціальних звань.

13.2. Видавати накази і розпорядження, заохочувати і накладати дисциплінарні стягнення у межах прав, наданих Дисциплінарним статутом органів внутрішніх справ командиру окремого батальйону.

13.3. Дозволяти відрядження і надавати відпустки особовому складу.

13.4. Визначати форму одягу та екіпіровку особового складу залежно від завдань, що виконуються, та норм належності.

13.5. Розпоряджатися виділеними підрозділу асигнуваннями і укладати договори по роду діяльності.

Фінансування і матеріально-технічне забезпечення дорожньої міліції

14. Фінансування і матеріально-технічне забезпечення дорожньої міліції здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

15. Матеріально-технічне забезпечення дорожньої міліції здійснюється відповідно до затверджених норм належності.

16. Відділ дорожньої міліції є юридичною особою, має самостійний кошторис видатків, поточні рахунки в установах банків і печатку із зображенням Герба України та своїм найменуванням.

 

 

 

 

 
 
 
 

Додаток N 2
до наказу МВС України
від 15 липня 1993 р.
N 488


Інструкція
щодо особливостей організації служби дорожньої міліції Державтоінспекції МВС України

Загальні положення

1. Особовий склад дорожньої міліції об'єднується у відділи дорожньої міліції.

2. Безпосередня організаційно-практична діяльність відділу дорожньої міліції та окремих її посадових осіб регламентується Уставом патрульно-постової служби, Настановою по дорожньо-патрульній службі Державної автомобільної інспекції МВС України, законодавчими актами та нормативними документами, що регламентують оперативно-розшукову роботу.

3. Посадові особи дорожньої міліції користуються відповідними правами, наданими міліції і Державтоінспекції законодавством України.

Організація служби дорожньої міліції

4. З метою найбільш ефективного виконання покладених завдань для особового складу дорожньої міліції встановлюється цілодобовий режим роботи і несення служби за графіком. Тривалість робочого часу та відпочинку особового складу встановлюється у відповідності до діючого законодавства.

5. Основною формою несення служби є патрулювання на автомобілях стандартного забарвлення чи мотоциклах та вертольотах, а також несення служби на стаціонарних постах дорожньої міліції.

6. У патрульний чи постовий наряд повинні входити не менше двох співробітників дорожньої міліції (старший інспектор та інспектор дорожньої міліції). Наряди дорожньої міліції можуть використовувати для охорони громадського порядку службових собак.

7. Кожний патрульний наряд несе службу на відрізку дороги протяжністю 20-30 кілометрів, який обирається з урахуванням криміногенної та аварійної небезпечності, інтенсивності руху, кількості доріг, що перетинають чи примикають до маршруту патрулювання, тощо.

8. Патрульні і постові наряди повинні бути належним чином озброєні, мати необхідні спеціальні і індивідуальні засоби захисту, зв'язку, оперативно-технічне та інше майно.

9. При несенні служби на транспортних засобах застосовуються такі тактичні засоби:

9.1. Рух у потоці транспортних засобів зі швидкістю, яка не перебільшує встановлених обмежень. 

9.2. Зупинка на криміногенно- та аварійно-небезпечних ділянках доріг для попередження і припинення злочинів та інших правопорушень. 

9.3 Зупинка в місцях найкращої видимості відрізка дороги в обох або одному напрямку з метою спостереження за обстановкою, в т.ч. із застосуванням відповідних технічних засобів.

10. Вертольотне патрулювання здійснюється, як правило, для вивчення стану правопорядку на дорогах, при здійсненні масових та спеціальних заходів, розшуку злочинців, прибуття оперативно-слідчої бригади, медичних працівників тощо.

Між патрульними групами вертольотів і автомобілів повинен бути налагоджений постійний і надійний зв'язок.

11. При несенні служби на стаціонарних постах особлива увага приділяється розшуку злочинців, водіїв, що зникли з місця дорожньотранспортної пригоди чи допустили інші правопорушення, викрадених транспортних засобів або таких, що використовуються з протиправною чи злочинною метою, з несправностями, що загрожують безпеці дорожнього руху та забруднюють повітря.

12. При несенні служби патрульні і постові наряди підтримують постійний радіозв'язок (при можливості і інший) з черговими частинами підрозділів дорожньої міліції та із суміжними нарядами (незалежно від підпорядкування) і в разі необхідності отримують чи надають їм негайну допомогу.

13. Гласний чи негласний контроль за несенням служби патрульними та постовими нарядами здійснюється керівництвом відділу дорожньої міліції, працівниками ДАІ МВС, УВС, керівниками УВС та за їх рішенням - працівниками інших підрозділів внутрішніх справ.

14. Оперативне керування нарядами дорожньої міліції покладається на чергові частини відділів дорожньої міліції на автомагістралях.

Порядок взаємодії відділів дорожньої міліції з територіальними органами внутрішніх справ

15. Відділи дорожньої міліції згідно із завданнями і обов'язками обслуговують ділянки автомобільних доріг у питаннях, що стосуються особистої безпеки учасників дорожнього руху і забезпечення транспортного процесу, проведення профілактичних та пошукових заходів по розкриттю злочинів на території обслуговування.

16. Особовий склад дорожньої міліції використовується тільки для виконання обов'язків, передбачених Положенням про цю службу.

17. Керівники органів, підрозділів кримінального розшуку, державної служби боротьби з економічною злочинністю, по боротьбі з організованою злочинністю, Державтоінспекції, слідства і дізнання відповідних територіальних органів внутрішніх справ з метою належного використання можливостей дорожньої міліції у боротьбі зі злочинністю та забезпеченні безпеки дорожнього руху і його учасників:

17.1. Надають необхідну практичну та інформаційну допомогу відділам дорожньої міліції в організації роботи по боротьбі із злочинністю та охороні правопорядку на території обслуговування. 

17.2. В необхідних випадках, для розкриття тяжких злочинів, вживають заходи до посилення оперативно-слідчих груп відділів дорожньої міліції. 

17.3. Вносять на основі аналізу стану злочинності на відповідних ділянках доріг пропозиції щодо поліпшення організації несення служби особовим складом підрозділів дорожньої міліції та надають їм допомогу, в т.ч. особовим складом для несення служби на дорогах. 

17.4. Інформують через керівництво або чергові частини відділів дорожньої міліції наряди про скоєні злочини, можливе місце знаходження і прикмети злочинців, а також своєчасно вживають заходів щодо інформації, що надходить від нарядів, керівництва чи чергових частин дорожньої міліції. 

17.5. Навчають наряди дорожньої міліції засобам боротьби із злочинністю - методам особистого розшуку, використання словесного портрету, розпізнання і затримки злочинців тощо. 

18. При наявності у територіальних органах внутрішніх справ підрозділів патрульно-постової служби забезпечується їх взаємодія з відділами дорожньої міліції в питаннях охорони громадського порядку, безпеки дорожнього руху, попередження і розкриття злочинів у відповідних місцях несення служби.

19. Наряди дорожньої міліції у встановленому порядку здійснюють реєстрацію та облік транспорту і його власників на автодорогах в місцях розташування контрольних пунктів, доставляють злочинців, осіб, які підозрюються у скоєнні злочину, порушників громадського порядку, затримані транспортні засоби, якщо є підозра що вони викрадені чи використовуються зі злочинною або протиправною метою, до територіального органу внутрішніх справ для забезпечення провадження по них справ у відповідності з чинним законодавством.

20. При значному віддаленні структурного підрозділу від чергової частини ДАІ УВС, де є належним чином обладнані і захищені збройові і інші приміщення та території зброя, автотранспортні і спеціальні оперативно-технічні засоби зберігаються у найближчих територіальних органах внутрішніх справ. При цьому вони приймаються на зберігання і видаються особовому складу у встановленому порядку і згідно з наказами чи розпорядженнями керівництва відділу дорожньої міліції.

21. Нагляд за станом автомобільних доріг, споруд на них і залізничних переїздів, погодження проектів на їх будівництво, реконструкцію чи ремонт, внесення у встановленому порядку змін в організацію дорожнього руху, в т.ч. при виконанні будь-яких робіт на дорогах, спорудах і залізничних переїздах, та вирішення інших питань, що стосуються організації дорожнього руху, покладаються на відповідні служби апаратів Державтоінспекції МВС, УВС та місцевих територіальних органів внутрішніх справ у взаємодії з відділами дорожньої міліції.

 

 

 

 

 
 
 
 

Додаток N 3
до наказу МВС України
від 15 липня 1993 р.
N 488


НОРМИ НАЛЕЖНОСТІ
транспортних засобів для відділів дорожньої міліції ДАІ МВС України *

-----------------------------------------------------------------------
N  Назва підрозділу   Вид транспортного Табельна
п/п            засобу       належність
-----------------------------------------------------------------------
1 Підрозділи МВС, УВС по  Автопатруль ДМ   1 АП ДМ на відділ ДМ
 організації роботи до-  (АП ДМ)**     апарату ГУДАІ МВС України
 рожньої міліції
                       1 АП ДМ на кожний відділ
                       ДМ апаратів ДАІ УВС
 
2 Відділ ДМ на       Автопатруль ДМ   1 АП ДМ на 4-и одиниці
 автомагістралях     (АП ДМ)**     штатної чисельності
                       атестованого складу від-
                       ділу ДМ
 
              Автомобіль лік-  1 АДТП на кожний
              відації наслід-  відділ
              ків ДТП (АДТП)
 
              Автомобіль нарко- 1 АНС ДМ на кожний
              логічної служби  відділ
              (АНС ДМ) на базі
              мікроавтобуса
 
Примітки:
   * - Зазначені норми табельної належності є  мінімально
необхідними і можуть бути перевищені, виходячи з місцевих умов.
   ** - Для відділів ДМ МВС, УВС та відділів дорожньої міліції
на автомагистралях вид пофарбування автомобілів  вибирається,
виходячи з конкретних місцевих умов. Співвідношення автомобілів у
стандартному  пофарбуванні  до  автомобілів  у  спеціальному
пофарбуванні може становити 1:1, але не менше 1:2.
 

 

 
 
 
 

Додаток N 4
до наказу МВС України
від 15 липня 1993 р.
N 488


НОРМИ НАЛЕЖНОСТІ
криміналістичної, оперативної техніки, іншого майна для дорожньої міліції ДАІ МВС України

------------------------------------------------------------------------
                     Норми належності
                 --------------------------------------
    Найменування         СП АП АДТП АНС ВДМ  Примітки
------------------------------------------------------------------------
_____________1_________________________2___3___4___5___6_______7________
 
       I. КРИМІНАЛІСТИЧНА І ОПЕРАТИВНА ТЕХНІКА (Прим. 7)
 
1.1 Валіза ДАІ            1  1  -  -  -
 
1.2 Комплект обладнання для
   обробки фотоматеріалів
   і друку фотографій        -  -  -  -  1  Прим. 1
 
1.3 Персональна ЕОМ
   типу IBM PC/AT-486
   або IBM PC/AT-386        -  -  -  -  1
 
1.4 Персональна ЕОМ
   типу IBM PC/AT-286        -  -  -  -  1
 
1.5 Бортова ПЕОМ патрульного
   автомобіля з обладнанням
   для радіозв'язку з ПЕОМ
   чергової частини         -  1  -  -  -  Прим.2
 
1.6 Бортова ПЕОМ патрульного
   автомобіля з обладнанням
   для радіозв'язку із ПЕОМ
   чергової частини (у стаці-
   онарному виконанні з жив-
   ленням від мережі 220 В)     1  -  -  -  -  Прим.2
 
1.7 Обладнання для створення
   інформаційної мережі        ---на кожну ПЕОМ---
 
1.8 Телеграфний модем типу
   "ТЕЛГКОМ" або аналогічний     -  -  -  -  1  Прим.3
 
 
       II.СПЕЦІАЛЬНА ТЕХНІКА (Прим.7)
 
2.1 Вимірювач швидкості руху
   транспортних засобів
   (типу "Бар'єр", "Електроніка")   ---на кожний АП ДМ---
 
2.2 Телереєстратор порушень правил            Прим.2
   дорожнього руху          ---30% АП ДМ ---- Прим.5
 
2.3 Аналізатор алкоголю
   у видихаємому повітрі       1  -  -  -  1  Прим.2
 
2.4 Портативний прилад для ви-
   значення наявності алкоголю
   (АГ-1200 та аналогічні,
   включаючи перспективні роз-
   робки), або комплект
   "Контроль тверезості"       1  1  -  1  -  Прим.4
 
2.5 Прилад для визначення світло-
   пропускання скла автомобіля    1  1  -  -  1  Прим.2
 
2.6 Прилад для визначення підроб-
   ки номерів агрегатів і вузлів
   автомототранспортних засобів   1  1  -  -  1  Прим.2
 
2.7 Жезл з підсвіткою       --100% атестованого особового складу
 
2.8 Пристрій для примусової
   зупинки транспортних
   засобів             1-2 1  -  -  -
 
2.9 Переносний проблисковий
   маяк з автономним живлен-
   ням                -  2  -  -  -  Прим.2
 
2.10 Переносне розкладне огоро-
   дження              -  -  4  -  -
 
2.11 Інструмент аварійно-ряту-
   вальний ручний          -  1  -  -  -
 
2.12 Інструмент аварійно-ряту-
   вальний гідравлічний       -  -  1  -  -
 
2.13 Маяк проблисковий опера-               Прим.2
   тивний              -  1  -  -  -  Прим.6
 
 
       III. ІНШЕ ОБЛАДНАННЯ ТА МАЙНО (Прим.7)
 
3.1 Радіоприймач автомобіль-
   ний з УКХ-діапазоном       -  *  *  *  -  Прим.8
 
3.2 Радіоприймач стаціонарний або
   переносний з УКХ-діапазоном
   (з живленням від мережі 220 V)  *  -  -  -  *  Прим.8
 
3.3 Кондиціонер побутовий       *  -  -  -  *  Прим.9
 
3.4 Холодильник побутовий       1  -  -  -  1
 

Примітки:

1. При наявності фотолабораторії. Закуповується самостійно, склад комплекту визначається за необхідністю.

2. Перспективна розробка. Оснащення - по мірі виробництва промисловістю.

3. При наявності лінії телеграфного зв'язку.

4. Річна потреба індикаторних трубок "Контроль тверезості" визначається з розрахунку 2 трубки на кожного затриманого нетверезого водія.

5. АП ДМ обладнується телереєстратором замість вимірювача швидкості.

6. Кількість для АП ДМ визначається з розрахунку 1 на кожний АП ДМ у стандартному пофарбуванні.

7. Наведені норми належності є мінімально необхідними і в разі потреби можуть бути збільшені, виходячи з конкретних місцевих умов.

8. Радіоприймачі автомобільний та стаціонарний з УКХ-діапазоном закуповуються самостійно.

9. Кондиціонерами обов'язково обладнуються приміщення, де встановлено ПЕОМ,інші приміщення - виходячи з конкретних кліматичних умов.

10.Забезпечення дорожньої міліції форменим та спеціальним обмундируванням, озброєнням, спеціальними засобами та індивідуальними засобами захисту, засобами зв'язку, а також не передбаченими даними нормами криміналістичною, оперативною, спеціальною технікою та іншим устаткуванням, здійснюється згідно з відповідними нормами належності, затвердженими наказами МВС України NN 623-92р., 260-92р. та 141-92 р.(колонка 4 додатків NN 1,2).

   11.Умовні скорочення:ДМ -дорожня міліція
             ВДМ -відділ дорожньої міліції
             СП -стаціонарний пост ДМ
             АП -патрульний автомобіль ДМ
             АДТП-автомобіль для ліквідації наслідків
             дорожньо-транспортних пригод
             АНС -автомобіль наркологічної служби ДМ
 
 
      ГУДАІ               ГУТ та МТЗ
 

 

 
 
 
 

Додаток N 5
до наказу МВС України
від 15 липня 1993р.
N 488


ШТАТ (типовий)
відділу дорожньої міліції на автомагістралях

**************************************************************
Найменування      * Спеціальне    *   Кількість *
апаратів і посад    * звання      *   посад   *
**************************************************************
Начальник        * підполковник *  *    1    *
відділу         * міліції     *        *
            *          *        *
Заступник начальника  * майор    *  *    2 **  *
відділу         * міліції     *        *
            *          *        *
Помічник начальника від-* майор      *    1    *
ділу по аналізу, плану- * міліції     *        *
ванню та контролю    *          *        *
            *          *        *
Старший інспектор-чер- * капітан     *    4    *
говий          * міліції     *        *
            *          *        *
Помічник чергового по  * прапорщик    *    4    *
обробці інформації на  * міліції     *        *
ПЕОМ          *          *        *
            *          *        *
Старший оперуповнова-  * майор      *    1    *
жений карного розшуку  * міліції     *        *
            *          *        *
Оперуповноважений    * капітан     *    - ***  *
карного розшуку     * міліції     *        *
            *          *        *
Старший оперуповнова-  * майор      *    1    *
жений по боротьбі з   * міліції     *        *
економічною злочинністю *          *        *
            *          *        *
Оперуповноважений по  * капітан     *    - ***  *
боротьбі з економічною * міліції     *        *
злочинністю       *          *        *
            *          *        *
Експерт         * капітан     *    4    *
            * міліції     *        *
            *          *        *
Старший дізнавач    * майор      *    1    *
            * міліції     *        *
            *          *        *
Дізнавач        * капітан     *    - ***  *
            * міліції     *        *
            *          *        *
Старший інженер по   * капітан     *    1    *
зв'язку, спеціальній  * міліції     *        *
техніці та ПЕОМ     *          *        *
            *          *        *
Інспектор по адміні-  * старший лейтенант*    1    *
стративній практиці   * міліції     *        *
            *          *        *
Інженер по нагляду   * старший лейтенант*    1    *
за станом доріг     * міліції     *        *
            *          *        *
Начальник відділення  * майор      *    - **** *
            * міліції     *        *
            *          *        *
Старший інспектор    * капітан     *    - ***** *
дорожньої міліції    * міліції     *        *
            *          *        *
Інспектор дорожньої   * старший прапорщик*    - ***** *
міліції         * міліції     *        *
            *          *        *
Молодший інспектор-кі- * прапорщик міліції*    - *******
нолог          *          *        *
            *          *        *
Бухгалтер-касир     * фахівець     *    1    *
            *          *        *
Секретар-друкарка    * службовець    *    1    *
            *          *        *
Примітки:
   * - При штатній чисельності відділу більше 150 одиниць
звання начальника відділу та його заступника на одну ступінь вище
встановленого.
   ** - Одна з посад заступника начальника відділу вводиться
для організації роботи працівників оперативних служб.
   Посади  оперативних  працівників  комплектуються  після
прийняття відповідних змін до статті 5 Закону України "Про
оперативно-розшукову діяльність"
   *** - Кількість посад оперуповноважених  та  дізнавачів
визначається у  відповідності  з  розробленими  МВС  України
нормативами, але не менше одної.
   **** - Кількість посад начальників відділень встановлюється з
урахуванням наявності стаціонарних постів  дорожньої  міліції
(начальник посту - начальник відділення), а також з розрахунку 1
начальник відділення на 36 осіб інспекторського складу,  що
здійснює патрулювання на дорогах.
   ***** - Кількість посад старших інспекторів та інспекторів
дорожньої міліції визначається виходячи з протяжності доріг, що
обслуговує відділ, з розрахунку 1 екіпаж на 2030 км в три зміни.
   ****** - Кількість посад  молодшого  інспектора-кінолога
визначається виходячи з потреби використання службових собак на
стаціонарних постах дорожньої міліції.
 
  ГУК            ГФЕУ            ГУДАІ
 

 

 
 
 
 

Додаток N 6
до наказу МВС України
від 15 липня 1993 р.
N 488


ДОПОВНЕННЯ
до наказу МВС України від 10.04.93 р. N 193

1. У додатку N 8 пункт 1.2 доповнити словами: "інспектор дорожньої міліції".

2. Доповнити додаток N 14 підрозділом такого змісту:

Відділ дорожньої міліції на автомагістралях.

  Начальник відділу              10,0 - 11,0
  Заступник начальника відділу         9,5 - 10,5
  Начальник відділення             9,0 - 10,0
  Помічник начальника відділу по ана-
    лізу, плануванню та контролю       8,0 - 9,0
  Старші: оперуповноважений, дізнавач     8,0 - 9,0
  Оперуповноважений, дізнавач, експерт     7,0 - 8,0
  Старші: інспектор, інженер          7,0 - 8,0
  Інспектор, інженер              6,0 - 7,0
 
   ГУК           ГФЕУ            ГУДАІ
 

 

 
 
 
 

Додаток N 7
до наказу МВС України
від 15 липня 1993р.
N 488


Орієнтовний розрахунок
чисельності особового складу, що передається в дорожню міліцію

************************************************************************
*          *ДПС *Чисельність,яка виділена для ство-*Підлягає *
*  НАЙМЕНУВАННЯ   *ДАҐ *рення ССПМ,КПП,ВССМ, в т.ч.згідно *передачі *
*          *УВС *наказів МВС України NN:      *     *
*          *держ************************************(всього) *
*          *до- *357-  *313*272- *223-92р*40-93 р.*     *
*          *ріг *1991 р.*91р*91 р.*    * 40  *     *
*          *  *(ССПМ) *КПП*ВССМ *    *    *     *
************************************************************************
*  Республіка Крим *188 * 34  * - * 29 *  - *   - *  251  *
*  Вінницька    *121 * 111  * - * 12 * 235 *   - *  479  *
*  Волинська    * 46 * 136  *18 * -  *  - *  110 *  310  *
*  Дніпропетровська *168 *  -  * - * 112 *  - *   - *  280  *
*  Донецька     *213 * 240  * - * 119 *  - *  126 *  698  *
*  Житомирська   *151 * 95  * - * 22 *  - *  123 *  391  *
*  Закарпатська   *121 *  -  *35 * -  *  - *   - *  156  *
*  Запорізька    *207 *  -  * - * 16 *  - *   - *  223  *
*  Івано-Франківська*95 *  -  * - * 14 *  - *   - *  109  *
*  Київська     *311 * 34  * - * 9  *  - *  42 *  396  *
*  м.Київ      *-  *  -  * - * -  *  - *   - *  -  *
*  Кировоградська  *129 *  -  * - * 7  *  - *   - *  136  *
*  Луганська    *496 * 444  * - * -  *  - *  266 * 1206  *
*  Львівська    *159 *  -  *52 * -  *  - *   - *  211  *
*  Миколаївська   *186 *  -  * - * 34 *  - *   - *  220  *
*  Одеська     *172 * 369  * 4 * -  * 782 *   - * 1327  *
*  Полтавська    *164 *  -  * - * -  *  - *   - *  164  *
*  Рівненська    * 78 * 52  * - * 21 *  - *  126 *  277  *
*  м.Севастополь  * - *  -  * - * -  *  - *   - *   -  *
*  Сумська     *126 * 224  * - * 13 *  - *  290 *  653  *
*  Тернопільська  *178 *  -  * - * -  *  - *   - *  178  *
*  Харківська    *224 * 208  * - * -  *  - *  224 *  656  *
*  Херсонська    *250 *  -  * - * 19 *  - *   - *  269  *
*  Хмельницька   *125 *  -  * - * 21 *  - *   - *  146  *
*  Черкаська    *138 *  -  * - * 14 *  - *   - *  152  *
*  Чернігівська   *104 * 154  * - * 13 *  - *  164 *  435  *
*  Чернівецька   *121 * 154  *17 * 27 * 220 *   - *  539  *
************************************************************************
*  Всього по УВС  *4271* 2255 *126* 502 * 1237 * 1471 * 9862  *
************************************************************************
 

 

 
 
 
 

Додаток N 8
до наказу МВС України
від 15 липня 1993 р.
N 488


ПРИБЛИЗНА ДИСЛОКАЦІЯ
відділів дорожньої міліції на автомагістралях

________________________________________________________________
N   Область      Місце дислокації відділів ДМ
________________________________________________________________
1 Республіка Крим   Сімферополь, Джанкой, Феодосія, Алушта,
            Бахчисарай, Білогірськ, Кіровське,
            Красноперекопськ, Саки, Первомайське.
 
2 Вінницька      Вінниця, Немирів
 
3 Волинська      Луцьк, Ковель
 
4 Дніпропетровська  Кринички, Нікополь, Новомосковськ, Солоне,
            Павлоград
 
5 Донецька      Артемівськ, Волноваха, Селидове,
            Слов'янськ, Краматорськ, Тельманове,
            Шахтарськ, Ясиновате
 
6 Житомирська     Житомир, Коростень, Новоград-
            Волинський, Бердичів
 
7 Закарпатська    Ужгород, Мукачево, Хуст
 
8 Запорізька     Запоріжжя, Мелітополь, Пологи, Бердянськ
 
9 Івано-Франківська  І.Франківськ, Коломия, Калуш
 
10 Київська      Київ, Вишгород, Бородянка, Васильків,
            Біла Церква, Бориспіль, Бровари, Переяслав-
            Хмельницький, Кагарлик, Яготин, Фастів
 
11 Кіровоградська   Кіровоград, Олександрія, Долинська,
            Ульяновка, Знам'янка
 
12 Луганська      Луганськ, Алчевськ, Антрацит, Свердловськ,
            Краснодон, Красний Луч, Лисичанськ,
            Лутугине, Перевальськ, Ровеньки, Сватове,
            Слов'яно-сербськ, Старобельськ
 
13 Львівська      Львів, Буськ, Золочів, Стрий, Жовква
 
14 Миколаївська    Миколаїв, Первомайськ, Новий Буг,
            Вознесенськ
 
15 Одеська      Одеса, Любашівка, Татарбунари
 
16 Полтавська     Полтава, Пирятин, Зіньків, Лубни, Кобеляки
 
17 Рівненська     Рівне, Дубно, Сарни
 
18 Сумська       Суми, Охтирка, Конотоп, Глухов, Шостка
 
19 Тернопільська    Тернопіль, Чортків
 
20 Харківська     Харків, Валки, Чугуїв, Ізюм
            Красноград, Лозова
 
21 Херсонська     Херсон, Берислав, Генічеськ
 
22 Хмельницька     Хмельницький, Дунаївці, Кам'янець-
            Подільський, Шепетівка
 
23 Черкаська      Черкаси, Сміла, Золотоноша, Умань
 
24 Чернігівська    Чернігів, Мена, Ніжин, Прилуки
 
25 Чернівецька     Чернівці
 

Примітка:

1. Запропонована дислокація є тимчасовою і буде перероблена з урахуванням пропозицій УВС.

2. Відділи дорожньої міліції до будівництва службових приміщень безпосередньо на автомагістралях розташовуються в службових приміщеннях (стаціонарних постах) стройових підрозділів ДПС (взводів, рот), що входили до складу обласних стройових підрозділів ДПС.

 

 
 
 
 

Додаток N 9
до наказу МВС України
від 15 липня 1993 р.
N 488


ШТАТ (приблизний)
відділу ДАІ УВС по керівництву дорожньою міліцією

**************************************************************
Найменування      * Спеціальне    *   Кількість *
апаратів і посад    * звання      *   посад   *
**************************************************************
Начальник відділу -   * полковник  *  *    -    *
заступник начальника  * міліції     *        *
управління ДАІ     *          *        *
            *          *        *
Заступник начальника  * підполковник   *   1 - 2   *
відділу         * міліції     *        *
            *          *        *
Старший оперуповнова-  * майор      *    1    *
жений карного розшуку  * міліції     *        *
            *          *        *
Оперуповноважений кар- * капітан     *   1 - 2   *
ного розшуку      * міліції     *        *
            *          *        *
Старший оперуповнова-  * майор      *    1    *
жений по боротьбі з   * міліції     *        *
економічною злочинністю *          *        *
            *          *        *
Оперуповноважений по  * капітан     *   1 - 2   *
боротьбі з економічною * міліції     *        *
злочинністю       *          *        *
            *          *        *
Старший дізнавач    * майор міліції  *    1    *
            *          *        *
Старший інспектор    * капітан     *   1 - 2   *
            * міліції     *        *
            *          *        *
Інспектор        * старший лейтенант*   2 - 4   *
            * міліції     *        *
            *          *        *
Секретар-друкарка    * службовець    *    1    *
            *          *        *
                        ***********
                          10 -16
 
Примітка:
   * - посада заступник начальника управління ДАІ - начальник
відділу по керівництву дорожньою міліцією вводиться в  штат
управління ДАІ УВС.
 
  ГУК             ГФЕУ           ГУДАІ
 
НОВОСТЬ ДНЯ
Размещение информации| Информеры | PDA-версия | |