АВТО-ПРАВО УКРАИНЫ

Вход | Регистрация | Стартовой | В Избранное | PDA
авто
ГЛАВНАЯ
Новые автомобили
» автосалоны » новости рынка
» каталог и цены » акции
» подбор авто » сравнение
Подержанные авто
» продать авто » автобазар
» битые авто » выкуп авто
Авто-инфо
» новости » авто-право
Выбираем Б/У авто
» каталог авто » сравнить авто
» тест-драйвы » отзывы об авто
Обслуживание
» тюнинг » фото тюнинга
» шины/диски » СТО
Развлечения
» анекдоты » авто-блог
Каталог Авто-сайтов
» авто-сайты » добавить сайт
Наши сайты о марках авто:

Acura
Alfa Romeo
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Dacia
Daewoo
Dodge
Fiat
Ford
Geely
Great Wall
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
KIA
Lancia
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo
ВАЗ
ГАЗ
ЗАЗ
УАЗ
АВТО-ПРАВО УКРАИНЫ  : :  ГАИ

Версия для печати Отправить другуІнструкція про порядок обліку викрадених або втрачених номерних знаків, реєстраційних документів на транспортні засоби та документів водія

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 11 січня 2005 року N 12

Про затвердження Інструкції про порядок обліку викрадених або втрачених номерних знаків, реєстраційних документів на транспортні засоби та документів водія

З метою впорядкування системи інформаційного забезпечення та підвищення ефективності діяльності органів внутрішніх справ України наказую:

1. Затвердити Інструкцію про порядок обліку викрадених або втрачених номерних знаків, реєстраційних документів на транспортні засоби та документів водія (далі - Інструкція).

2. Начальникам ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, місті Києві та Київській області, УМВС України в областях, місті Севастополі забезпечити формування інформаційних обліків підпорядкованими органами внутрішніх справ відповідно до Інструкції.

3. ДНДЦ БДР ДДПСММ (Каракай С. В.), ДДАІ (Георгієнко Г. В.), ДІТ (Буржинський В. А.) МВС України забезпечити повноту, достовірність і своєчасність постановки на облік інформації, формування і коригування масивів, цілодобове оброблення запитів, надання органам і підрозділам необхідних відомостей щодо обліку викрадених або втрачених номерних знаків, реєстраційних документів на транспортні засоби та документів водія.

4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

5. Наказ і додатки надіслати за належністю.

 

Заступник Міністра
генерал-лейтенант міліції 

 
А. Й. Присяжнюк 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом МВС України
від 11 січня 2005 р. N 12 


ІНСТРУКЦІЯ
про порядок обліку викрадених або втрачених номерних знаків, реєстраційних документів на транспортні засоби та документів водія

1. Інструкція про порядок обліку викрадених або втрачених номерних знаків, реєстраційних документів на транспортні засоби та документів водія (далі - Інструкція) визначає порядок обліку викрадених, втрачених номерних знаків (номерних знаків, транзитних номерних знаків, номерних знаків для разових поїздок), реєстраційних документів на транспортні засоби (свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, тимчасового свідоцтва про реєстрацію, технічного паспорта, талона технічного огляду, довідки-рахунка, приймально-здавального акта) та документів водія цих засобів (посвідчення водія, тимчасового посвідчення водія, тимчасових талонів на право керування транспортним засобом, талона попередження).

2. За наявності факту крадіжки або втрати номерних знаків, реєстраційних документів та документів водія (далі - документів) їх облік здійснюється за такою схемою:

2.1. Заява про крадіжку номерного знака, документа, яка надійшла до міського, районного відділу (управління) ГУМВС, УМВС, реєструється черговим нарядом та порушене питання розглядається в установленому порядку відповідно до законодавства України.

2.2. Протягом години з моменту одержання заяви черговий міського, районного відділу (управління) ГУМВС, УМВС передає каналами електронної пошти уточнену інформацію про викрадені номерні знаки або реєстраційні документи на транспортні засоби черговому по УДАІ (ВДАІ) ГУМВС, УМВС із зазначенням даних про власника (прізвище, ім'я та по батькові, місце проживання) і транспортний засіб (рік випуску, номерний знак, марку, колір, номер двигуна, кузова, шасі, особливі прикмети, серію і номер реєстраційних документів), а також інформацію про обставини незаконного заволодіння. Якщо викрадено кілька документів, то інформація передається одним повідомленням із вказівкою даних кожного документа.

2.3. У разі втрати номерного знака, документа громадянин звертається із заявою про втрату до реєстраційно-екзаменаційного підрозділу (РЕП) ДАІ за місцем їх видачі. Інспектор РЕП протягом 30 хвилин після отримання заяви звіряє інформацію про транспортний засіб, номерний знак якого втрачено (рік випуску, номерний знак, марку, колір, номер двигуна, кузова, шасі, особливі прикмети), та про втрачений документ (вид, серію і номер документа) з даними автоматизованих інформаційних систем "Номерний знак", "Документ" та "Автомобіль" і за необхідності ставить її на облік із зазначенням даних щодо власника (прізвище, ім'я та по батькові, місце проживання), а також інформацією про обставини їх втрати.

Якщо втрачено кілька документів, інформація передається одним повідомленням із вказівкою даних кожного документа.

2.4. Черговий УДАІ (ВДАІ) ГУМВС, УМВС протягом 30 хвилин після надходження з міського, районного відділу (управління) ГУМВС, УМВС електронного повідомлення звіряє інформацію про транспортний засіб, номерний знак якого втрачено (рік випуску, номерний знак, марку, колір, номер двигуна, кузова, шасі, особливі прикмети), та про втрачений документ (вид, серію і номер документа) з даними автоматизованих інформаційних систем "Номерний знак", "Документ" та "Автомобіль" та за картотечними обліками реєстраційно-екзаменаційних підрозділів ДАІ і за необхідності ставить її на облік із зазначенням даних щодо власника (прізвище, ім'я та по батькові, місце проживання), а також інформацією про обставини їх втрати згідно з карткою обліку викраденого номерного знака або карткою обліку викраденого документа.

Картка обліку викраденого номерного знака та картка обліку викраденого документа заповнюються згідно з Правилами (додатки 1 та 2). Якщо звірення потребує міжміського зв'язку, то постановлення на облік до автоматизованих інформаційних систем "Номерний знак", "Документ" проводиться протягом години. Після цього черговий передає телекомунікаційними каналами зв'язку дані до кримінальних баз даних "Номерний знак", "Документ" автоматизованої інформаційної системи "Національний банк даних "Автомобіль". Далі інформація в автоматичному режимі каналами електронної пошти передається до всіх чергових частин УДАІ (ВДАІ) ГУМВС, УМВС та ДІТ МВС України (для формування масиву "АБД-центр").

2.5. Черговий УДАІ (ВДАІ) ГУМВС, УМВС до роздрукованого листа, надісланого електронною поштою, щодо викрадення, втрати номерного знака, документа із зазначенням повних даних про власника та транспортний засіб додає роздруківку електронної картки про постановку на облік цієї інформації до автоматизованих інформаційних систем "Номерний знак", "Документ", та роздруківку електронної картки обліку транспортного засобу в автоматизованій інформаційній системі "Автомобіль". Роздруковані лист, надісланий електронною поштою, та електронна картка про поставлення на облік в кримінальних базах та електронна картка обліку в автоматизованій інформаційній системі "Автомобіль" є документами суворої звітності, які необхідно під підпис передавати по зміні та зберігати в черговій частині УДАІ (ВДАІ) ГУМВС, УМВС.

3. З метою виявлення фактів незаконного використання викрадених номерних знаків та документів начальники РЕП УДАІ (ВДАІ) ГУМВС, УМВС організовують щомісячні звірки автоматизованих масивів інформації зареєстрованих транспортних засобів із масивами автоматизованих інформаційних систем "Номерний знак", "Документ". За виявленими фактами реєстрації автотранспортних засобів з викраденими номерними знаками або викрадених документів ведеться службове розслідування та вживаються відповідні заходи.

4. Актуалізація даних та підтримка функціонування автоматизованих інформаційних систем "Номерний знак", "Документ" в УДАІ (ВДАІ) ГУМВС, УМВС покладаються на адміністраторів АІС "Автомобіль", які призначаються відповідно до спільного наказу МВС України та НАН України N 1418/517 від 25.11.2004.

5. Підтримка функціонування національних баз даних "Номерний знак" та "Документ" в автоматизованій інформаційній системі "Національний банк даних "Автомобіль" покладається на адміністратора кримінальних баз даних, який призначається розпорядженням начальника ДНДЦ БДР ДДПСММ МВС України.

 

Начальник
ДНДЦ БДР ДДПСММ МВС України
полковник міліції 

 
 
С. В. Каракай 


 

Додаток 1
до пункту 2.4 Інструкції про порядок обліку викрадених або втрачених номерних знаків, реєстраційних документів на транспортні засоби та документів водія 


ПРАВИЛА
заповнення реквізитів картки обліку викраденого або втраченого номерного знака

1. Первинна інформація готується українською мовою на ПЕОМ у вигляді картки обліку викраденого, втраченого номерного знака.

2. Загальні положення заповнення реквізитів "Картки обліку викраденого, втраченого номерного знака":

2.1. Під час заповнення картки проводиться пошук інформації за базою даних автоматизованої інформаційної системи обліку транспортних засобів та їх власників "Автомобіль", у випадку знаходження транспортного засобу здійснюється автоматичне заповнення полів-атрибутів транспортного засобу, а саме: марки та типу кузова транспортного засобу, номера кузова, двигуна, шасі, кольору транспортного засобу, року випуску, серії та номера техпаспорта. У примітки автоматично заноситься інформація про власника транспортного засобу. У разі відсутності інформації про транспортний засіб у базі даних автоматизованої інформаційної системи обліку транспортних засобів та їх власників "Автомобіль" поля заповнюються оператором.

2.2. У разі відсутності значення реквізиту його поле не заповнюється.

3. Призначення реквізитів і правила заповнення "Картки обліку викраденого, втраченого номерного знака":

3.1. Поля: заявник, дата заяви, номер КОЗП - оформляються черговим.

Під час відправлення автоматично заповнюються такі поля екранної форми: дата і час поставлення на облік, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка вносила реквізити в базу даних автоматизованої інформаційної системи "Номерний знак", а також автоматично формується унікальний номер (NZA) електронної картки та визначається номер листа.

3.2. Поле реквізиту "Номер" заповнюється цифрами та літерами серії реєстраційного номера транспортного засобу без пропусків та відокремлюючих знаків між цифрами та літерами в тому порядку, у якому вони розміщені на полі реєстраційного номера.

Наприклад:

1) Номерний знак II0848МІ в полі реквізиту слід писати:

II0848МІ

2) Номерний знак 83412 КА в полі реквізиту запишеться:

83412КА

3.3. Поле реквізиту "Марка, модель, модифікація" складається з двох частин: марка заводу-виробника і далі через пробіл модель та модифікація транспортного засобу. Наприклад, реквізити автомобіля марки ЗАЗ-3968М запишуться в полі таким чином:

ЗАЗ 3968М

Необхідно звернути увагу на правильність заповнення цього поля, оскільки марка і модель транспортного засобу контролюються за довідником-класифікатором "Марка АМТ".

3.4. У поле реквізиту "Техпаспорт" записується серія та номер свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Поле заповнюється без пропусків або відокремлюючих символів між серією та номером свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Наприклад, номер свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу АА 343435 у полі реквізиту пишеться:

АА343435

3.5. У полі реквізитів "Двигун", "Шасі (рама)" та "Кузов (коляска)" записуються всі цифри та букви в тому порядку, у якому вони розміщені на номерних агрегатах.

3.6. У поле реквізиту "Колір" записується код кольору транспортного засобу згідно з довідником-класифікатором кольорів транспортних засобів. При комбінованому забарвленні записується код нижньої частини легкового автомобіля. Для вантажного автомобіля вказується колір кабіни.

3.7. У поле "Орган-заявник" записується код назви органу, що заявив про незаконне заволодіння транспортним засобом. Дані, необхідні для заповнення цього поля, вибираються з довідника органів-заявників. Наприклад, якщо про викрадення, втрату номерного знака заявив Старгородський РВ УМВС України в м. Вінниця, у полі реквізиту записується:

130529

3.8. Поле реквізиту "Дата заяви" складається з двох частин, відокремлених пробілом. У першій частині (десять символів) через крапку записуються число, місяць та чотири цифри року, а у другій частині (п'ять графоклітинок) через двокрапку - години та хвилини подання заяви про викрадення, втрату номерного знака. Наприклад, якщо заяву було подано 25 вересня 1994 року о 18.30, у полі реквізиту пишеться:

25.09.94 18:30

3.9. У поле реквізиту "Хто поставив в АІС" записується прізвище та ініціали чергового по УДАІ (ВДАІ) ГУМВС, УМВС, який поставив номерний знак на облік в АІС.

3.10. У поле "Дата, година, хвилина поставлення на облік в АІС" записується дата та час поставлення номерного знака на облік у базу даних автоматизованої інформаційної системи "Номерний знак". Поле заповнюється автоматично.

3.11. У поле реквізиту "Номер КОЗП" записується номер матеріалу за книгою обліку заяв та повідомлень.

 

Начальник
ДНДЦ БДР ДДПСММ МВС України
полковник міліції 

 
 
С. В. Каракай 


 

Додаток 2
до пункту 2.4 Інструкції про порядок обліку викрадених або втрачених номерних знаків, реєстраційних документів на транспортні засоби та документів водія 


ПРАВИЛА
заповнення картки обліку викраденого, втраченого документа

1. Первинна інформація готується українською мовою на ПЕОМ у вигляді екранної форми обліку викраденого, втраченого документа.

2. Загальні положення заповнення реквізитів "Картка обліку викраденого, втраченого документа":

2.1. Кожна графоклітинка поля заповнюється тільки одним символом (великою літерою, цифрою або службовим символом). Латинські символи пишуться так, як вони зазначені в документах. Заповнення графоклітинок здійснюється зліва направо, починаючи з першої графоклітинки.

2.2. Якщо кількість символів реквізиту менша за кількість графоклітинок, то вільні клітинки праворуч не заповнюються.

Якщо кількість символів реквізиту перевищує число графоклітинок поля заповнення, то літери, що виходять за межі поля, не записуються.

У разі відсутності значення реквізиту його поле не заповнюється.

3. Призначення реквізитів і правила заповнення "Картки обліку викраденого, втраченого документа":

3.1. У поле реквізиту "Документ" записується код виду документа відповідно до довідника документів.

3.2. У поле реквізиту "Серія документа" записуються літери серії викраденого, втраченого документа.

3.3. У поле реквізиту "Номер документа" записуються цифри номера викраденого, втраченого документа.

3.4. У поле реквізиту "Дата заявки" записуються через крапку число, місяць та чотири цифри року реєстрації заяви про викрадення, втрату документа. Наприклад, якщо заяву було подано 25 вересня 1994 року, то у полі реквізиту пишеться:

25.09.1994

3.5. У поле "Операція" записується цифра "0" при поставленні викраденого документа на облік і цифра "1" при знятті документа з обліку.

3.6. У поле "Орган-заявник" записується код назви органу, що заявив про викрадення документа. Дані, необхідні для заповнення цього поля, вибираються з довідника органу-заявника.

 

Начальник
ДНДЦ БДР ДДПСММ МВС України
полковник міліції 

 
 
С. В. Каракай 

НОВОСТЬ ДНЯ
Размещение информации| Информеры | PDA-версия | |