АВТО-ПРАВО УКРАИНЫ

Вход | Регистрация | Стартовой | В Избранное | PDA
авто
ГЛАВНАЯ
Новые автомобили
» автосалоны » новости рынка
» каталог и цены » акции
» подбор авто » сравнение
Подержанные авто
» продать авто » автобазар
» битые авто » выкуп авто
Авто-инфо
» новости » авто-право
Выбираем Б/У авто
» каталог авто » сравнить авто
» тест-драйвы » отзывы об авто
Обслуживание
» тюнинг » фото тюнинга
» шины/диски » СТО
Развлечения
» анекдоты » авто-блог
Каталог Авто-сайтов
» авто-сайты » добавить сайт
Наши сайты о марках авто:

Acura
Alfa Romeo
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Dacia
Daewoo
Dodge
Fiat
Ford
Geely
Great Wall
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
KIA
Lancia
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Ssang Yong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo
ВАЗ
ГАЗ
ЗАЗ
УАЗ
АВТО-ПРАВО УКРАИНЫ  : :  ГАИ

Версия для печати Отправить другуІнструкція про порядок використання посвідчення державного інспектора на автомобільному транспорті

Про затвердження Інструкції про порядок використання посвідчення державного інспектора на автомобільному транспорті

Наказ Міністерства транспорту та зв'язку України
від 12 серпня 2005 року N 457

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
22 серпня 2005 р. за N 920/11200

Відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 N 1190, та Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 N 143 (із змінами), НАКАЗУЮ:

1. Затвердити:

1.1. Зразок посвідчення державного інспектора на автомобільному транспорті, що додається.

1.2. Інструкцію про порядок використання посвідчення державного інспектора на автомобільному транспорті, що додається.

2. Головній державній інспекції на автомобільному транспорті (Сінько В. О.):

2.1. Забезпечити виготовлення, видачу, зберігання, облік і знищення бланків посвідчень державного інспектора на автомобільному транспорті в установленому порядку.

2.2. У встановленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Розділ 6 Порядку і умов організації перевезень пасажирів та багажу автомобільним транспортом, затвердженого наказом Міністерства транспорту України від 21.01.98 N 21, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.04.98 за N 257/2697, вилучити.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Кроля С. С.

 

В. о. Міністра 

В. Бондар 

ПОГОДЖЕНО: 

 

Т. в. о. Голови
Служби безпеки України

 
В. Крутов

Міністр внутрішніх справ України 

Ю. В. Луценко 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства транспорту та зв'язку України
від 12 серпня 2005 р. N 457 


Зразок посвідчення державного інспектора на автомобільному транспорті

Лицьовий бік

 

Внутрішній бік

  

 

В. о. начальника Управління
державного контролю та нагляду
 за безпекою автомобільних перевезень
Головної державної інспекції
на автомобільному транспорті 

 
 
 
 
Ю. М. Майборода 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства транспорту та зв'язку України
від 12 серпня 2005 р. N 457

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
22 серпня 2005 р. за N 920/11200 


ІНСТРУКЦІЯ
про порядок використання посвідчення державного інспектора на автомобільному транспорті

1. Загальні положення

1.1. Ця Інструкція розроблена відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 N 1190, та Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 N 143 (із змінами) (далі - Порядок здійснення державного контролю).

1.2. Посвідчення державного інспектора на автомобільному транспорті (далі - посвідчення) Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (далі - Головавтотрансінспекція) та її територіальних органів є документом, який засвідчує особу, її посаду та повноваження. Перелік посадових осіб, яким воно видається, наведено в додатку 1.

1.3. Особи, які мають посвідчення, здійснюють державний контроль за місцезнаходженням суб'єктів підприємницької діяльності, які проводять діяльність в сфері надання послуг автомобільним транспортом загального користування, а також безпосередньо у транспортних засобах під час здійснення перевезень пасажирів і вантажів відповідно до Порядку здійснення державного контролю.

1.4. Видача, облік, зберігання та знищення посвідчень здійснюється Головавтотрансінспекцією за рахунок коштів державного бюджету, в межах виділених бюджетних асигнувань на утримання Головавтотрансінспекції.

1.5. Видача, облік і знищення посвідчень безпосередньо здійснюються особою, що призначена начальником Головавтотрансінспекції відповідальною за використання посвідчень, відповідно до вимог чинного законодавства.

Усі зіпсовані або здані посвідчення підлягають обов'язковому знищенню, способом, який унеможливлює їх повторне використання, про що складаються акти про знищення посвідчень. При знищенні мають бути присутні члени комісії, яка складається з представників Головавтотрансінспекції.

1.6. Журнали видачі, обліку, знищення посвідчень та обліку руху бланків посвідчень є документами для службового користування та ведуться централізовано.

Журнали видачі, обліку, знищення посвідчень повинні бути прошнуровані, аркуші - пронумеровані. На внутрішньому боці обкладинки журналу робиться відмітка про загальну кількість аркушів у журналі, яка підписується керівником та скріплюється печаткою.

Записи у журналі здійснюються чорнилом (кульковою ручкою). Усі реквізити журналів заповнюються розбірливо. Допущені помилки виправляються шляхом закреслення помилкового запису і внесення нового, який підтверджується підписом особи, що зробила виправлення.

2. Оформлення та видача посвідчень

2.1. Усі записи в посвідченні здійснюються українською мовою.

2.2. Фотокартка власника посвідчення повинна мати розміри 25 х 35 мм і бути виконана на світлому фоні та матовому папері. Особа, яка зображена на фотокартці, повинна бути у форменому одязі та без головного убору. Фотокартка вклеюється у посвідчення. На куток фотокартки ставиться гербова печатка Головавтотрансінспекції.

2.3. Записи в посвідчення вносяться лише особою, яка відповідальна за використання посвідчень, від руки друкованими літерами. Виправлення в посвідченні та неохайне його оформлення не допускаються.

2.4. Посвідчення підписує начальник Головавтотрансінспекції або особа, яка його заміщує.

2.5. Посвідчення видається державному інспектору під особистий підпис у журналі видачі посвідчень. При врученні посвідчення особа, яка відповідальна за використання посвідчень, обов'язково роз'яснює державному інспектору призначення документа, підстави його використання та необхідність його дбайливого зберігання, про що робиться відповідна відмітка в журналі видачі посвідчень у графі "Примітка". 

2.6. У разі звільнення державний інспектор в обов'язковому порядку повинен здати посвідчення за місцем його отримання, під особистий підпис особи, відповідальної за використання посвідчень.

3. Облік посвідчень

3.1. Посвідчення (опис наведено в додатку 2) є документами суворого обліку та виготовляються відповідно до Правил виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 25.11.93 N 98, Служби безпеки України від 15.11.93 N 118, Міністерства внутрішніх справ України від 24.11.93 N 740, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 14.01.94 за N 8/217.

3.2. Особа, що відповідає за використання посвідчень, веде облік видачі та втрати посвідчень, надходження і використання бланків посвідчень у журналах встановленого зразка (додатки 3, 4, 5). Журнали видачі, обліку надходження і використання бланків, обліку втрачених посвідчень оформлюються відповідно до вимог Примірної інструкції з діловодства у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.97 N 1153 (із змінами).

4. Оформлення втрати посвідчень

4.1. Державний інспектор повинен дбайливо ставитися до посвідчення і завжди мати його з собою під час виконання службових обов'язків.

4.2. У разі втрати або зіпсування посвідчення його власник зобов'язаний негайно повідомити про це свого безпосереднього керівника, який, у свою чергу, терміново інформує начальника Головавтотрансінспекції.

Утрачене або зіпсоване посвідчення вважається недійсним. На підставі заяви державного інспектора і розпорядження начальника Головавтотрансінспекції замість утраченого або зіпсованого посвідчення видається нове.

За кожним фактом утрати або зіпсування посвідчення проводиться службове розслідування, матеріали якого зберігаються в особи, що відповідає за використання посвідчень.

4.3. Працівники, які звільнилися, зобов'язані здати посвідчення особі, що відповідає за використання посвідчень.

 

В. о. начальника Управління
державного контролю та нагляду
за безпекою автомобільних перевезень
Головної державної інспекції
на автомобільному транспорті 

 
 
 
 
Ю. М. Майборода 


 

Додаток 1
до Інструкції про порядок використання посвідчення державного інспектора на автомобільному транспорті 


Перелік посадових осіб, яким видається посвідчення державного інспектора на автомобільному транспорті

Посвідчення державного інспектора на автомобільному транспорті видається згідно із штатним розписом:

Центральний апарат Головної державної інспекції на автомобільному транспорті

Керівництво

Начальник

Перший заступник начальника

Заступники начальника

Головний спеціаліст з режимно-секретної роботи

Управління ліцензування

Начальник управління

Відділ видачі ліцензій

Начальник відділу

Головні спеціалісти

Провідні спеціалісти

Відділ інформаційно-аналітичної роботи та ведення ліцензійного реєстру

Начальник відділу

Головні спеціалісти

Провідні спеціалісти

Управління державного контролю та нагляду за безпекою автоперевезень

Начальник управління

Відділ державного контролю

Начальник відділу

Головні спеціалісти

Провідні спеціалісти

Відділ нагляду за безпекою автомобільних перевезень

Начальник відділу

Головні спеціалісти

Провідні спеціалісти

Фінансове управління

Начальник управління

Фінансово-економічний відділ

Начальник відділу

Головні спеціалісти

Провідні спеціалісти

Відділ бухгалтерського обліку та звітності

Начальник відділу

Головні спеціалісти

Провідні спеціалісти

Юридичний відділ

Начальник відділу

Головні спеціалісти

Провідні спеціалісти

Відділ кадрової та загальної роботи

Начальник відділу

Головні спеціалісти

Провідні спеціалісти

Адміністративно-господарський сектор

Завідувач сектору

Головний спеціаліст

Територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті

Керівництво

Начальник управління

Головні спеціалісти

Відділ ліцензування

Начальник

Головні спеціалісти

Провідні спеціалісти

Відділ державного контролю

Начальник відділу

Заступник начальника відділу

Головні спеціалісти

Провідні спеціалісти

 

В. о. начальника Управління
державного контролю та нагляду
за безпекою автомобільних перевезень
Головної державної інспекції
на автомобільному транспорті 

 
 
 
 
Ю. М. Майборода 


 

Додаток 2
до Інструкції про порядок використання посвідчення державного інспектора на автомобільному транспорті 


ОПИС
посвідчення державного інспектора на автомобільному транспорті

Посвідчення державного інспектора на автомобільному транспорті (далі - посвідчення) - це книжечка в згорнутому виді розміром 65 х 105 мм у твердій обкладинці синього кольору.

Ліва та права внутрішні сторінки посвідчення виготовлені на захищеному папері, фон сторінок складається з двох захисних сіток (зеленого та синього кольору).

На лицьовому боці посвідчення вміщено виконані ювілейною фольгою золотого кольору зображення та написи:

посередині - зображення Державного Герба України,

нижче - двома рядками слова: "ГОЛОВНА ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ НА АВТОМОБІЛЬНОМУ ТРАНСПОРТІ"

У верхній частині лівого внутрішнього боку посвідчення у центрі п'ятьма рядками вміщено текст такого змісту:

"МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ

ГОЛОВНА
ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ НА АВТОМОБІЛЬНОМУ ТРАНСПОРТІ

ПОСВІДЧЕННЯ N __________

Слова "МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ" виконані синьою фарбою, слова "ГОЛОВНА ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ НА АВТОМОБІЛЬНОМУ ТРАНСПОРТІ" червоною фарбою, решта тексту - чорною фарбою.

Нижче на внутрішньому боці посвідчення зліва одинадцятьма рядками вміщено текст такого змісту:

"Видане: 

прізвище ______________________

ім'я ___________________________

по батькові _____________________

Місце роботи _________ _________

_______________________________

Посада ________________________

_______________________________ 

  

  

Дата видачі: "___" ____________ року

Термін дії: до "___" ___________ року 

  

М. П. 

  

  

  

Начальник  

". 


На внутрішньому боці посвідчення ліворуч міститься фото працівника Головавтотрансінспекції розміром 25 х 35 мм, на куток якого ставиться гербова печатка Головавтотрансінспекції.

На внутрішньому боці посвідчення праворуч шістнадцятьма рядками вміщено текст такого змісту:

Дане посвідчення дає право в межах

__________________________________________________________
                                                                                                       (територія) 


безперешкодно відвідувати суб'єктів підприємницької діяльності для проведення перевірок з питань, що належать до їх компетенції;

проводити перевірку автотранспортного засобу згідно з установленим завданням, а у разі виявлення порушення законодавства про автомобільний транспорт під час користування автотранспортним засобом - без установленого завдання;

отримувати від суб'єктів підприємницької діяльності документи, необхідні для проведення перевірки, та вимагати від цих суб'єктів забезпечення умов для її проведення;

безоплатного проїзду під час проведення перевірки автотранспортних засобів загального користування.

Номер посвідчення, який складається із шести цифр, виконується друкарським способом.

На внутрішньому боці посвідчення ліворуч внизу ставиться підпис начальника Головавтотрансінспекції, який скріплюється гербовою печаткою Головавтотрансінспекції.

На внутрішньому боці посвідчення праворуч у нижньому кутку розміщується голографічний захисний елемент.

 

В. о. начальника Управління
державного контролю та нагляду
за безпекою автомобільних перевезень
Головної державної інспекції
на автомобільному транспорті 

 
 
 
 
Ю. М. Майборода 


 

Додаток 3
до Інструкції про порядок використання посвідчення державного інспектора на автомобільному транспорті 


Журнал
видачі посвідчень державного інспектора на автомобільному транспорті

N посвідчення 

Прізвище, ім'я та по батькові власника посвідчення 

Посада 

Дата видачі 

Підпис власника 

Підпис особи, яка відповідає за рух посвідчень 

Номер і дата акта про знищення посвідчення або визнання його зіпсованим 

Примітка 


 

В. о. начальника Управління
державного контролю та нагляду
за безпекою автомобільних перевезень
Головної державної інспекції
на автомобільному транспорті 

 
 
 
 
Ю. М. Майборода 


 

Додаток 4
до Інструкції про порядок використання посвідчення державного інспектора на автомобільному транспорті 


Журнал
обліку надходження і використання бланків посвідчень державного інспектора на автомобільному транспорті

Надійшло 

Витрачено 

Залишок 

Примітка 

кількість 

дата 

кількість 

дата 

кількість 

дата 


 

В. о. начальника Управління
державного контролю та нагляду
за безпекою автомобільних перевезень
Головної державної інспекції
на автомобільному транспорті 

 
 
 
 
Ю. М. Майборода 


 

Додаток 5
до Інструкції про порядок використання посвідчення державного інспектора на автомобільному транспорті 


Журнал
обліку втрачених посвідчень державних інспекторів на автомобільному транспорті

Прізвище, ім'я та по батькові власника посвідчення 

Посада 

Дата, місце та обставини втрати посвідчення 

Дата і номер розпорядження про видачу нового посвідчення 

Примітка 


 

В. о. начальника Управління
державного контролю та нагляду
за безпекою автомобільних перевезень
Головної державної інспекції
на автомобільному транспорті 

 
 
 
 
Ю. М. Майборода 

НОВОСТЬ ДНЯ
Размещение информации| Информеры | PDA-версия | |